Сім’я з 4 чоловік залишає за рік маленьку банку сміття. Їм це вдається завдяки принципу з 5-ти кроків

[tps_footer][/tps_footer]

Сьогодні ми викидаємо 3 млн тон сміття в день. Це майже в 4 000 разів більше, ніж 100 років тому. І хоча над запитанням про утилізацію відходів, які отруюють Землю, думають вчені, зупинити сумну статистику їм доки не вдається. Француженка Беа Джонсон (Bea Johnson) і її сім’я для себе проблему відходів давно вирішила. Якби кожен наслідував їх приклад, завтра ми б прокинулися у світі, про який можна мріяти.

Тутку надихнули приклад Беа Джонсон і її філософія “нуль відходів” (zero waste), тому ми вирішили розповісти вам про цю жінку.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Знайомтесь: Беа Джонсон

© instagram.com

Беа Джонсон живе в Каліфорнії з чоловіком і двома дітьми. У 2008 році вони переїжджали до нового будинку; саме тоді Беа замислилася про ту кількість речей, яку вони возили за собою. Жінка зрозуміла, що їм треба набагато менше. Так вона зацікавилася мінімалізмом та екологією, почала змінювати свій дім і стиль життя так, щоб приносити якомога менше шкоди нашій планеті. Про свій досвід Беа Джонсон розповіла в книзі “Будинок без відходів”, яка миттєво стала бестселером.

Усе сміття сім’ї Джонсон за рік уміщається в маленьку скляну банку

© instagram.com

Такого феноменального результату вони досягнули завдяки принципу 5 базових слів. Ось вони:

Відмовся

© depositphotos.com
Головне правило людей, які стурбовані проблемами екології – не купувати зайвого. Переспоживання – серйозна проблема XXI століття. Передусім варто відмовитися від купівлі пластику і постаратися замінити одноразові речі на багаторазові. Беа радить придбати свою:

 • пляшку для води;
 • кухоль для кави з собою;
 • контейнер для ланчу;
 • тканинні мішечки для купівлі фруктів і овочів;
 • бавовняну сумку для походів до супермаркету

Продукти для сім’ї найкраще за все купувати на місцевих ринках, узявши з собою екологічну упаковку. Приходьте з тканинними мішечками (для сухих продуктів), банками (для сиру, олії, м’яса і інших вологих продуктів) і пляшками (для рідин).

Багато-хто скажуть, що досить сортувати сміття і викидати пластик до спеціального контейнеру. Але купуючи продукти в пластикових упаковках, ми підтримуємо неекологічних виробників і тим самим допомагаємо їм робити ще більше сміття.

Зменш

© depositphotos.com
Беа закликає скоротити споживання у будь-якій сфері життя. Наприклад, у самої француженки залишилося всього 15 предметів одягу, але з них жінка може легко скласти 50 чудесних луків.

Перш ніж купувати нову річ, спитайте себе: чи її бракує в моєму гардеробі? Чи якісна вона? Чи мені подобатиметься цей одяг через рік? Такий підхід допоможе уникнути необдуманих покупок.

Цей крок стосується косметики і засобів для прибирання квартири. Десятки маленьких баночок, в необхідності яких нас переконує реклама, можна замінити кокосовою олією (для шкіри), а також оцтом і содою (для прибирання).

Для догляду за обличчям і тілом підійде тверде мило без упаковки. Шампунь можна купувати на розлив.
Зменште кількість косметики та розгляньте варіант замінників-хендмейд. Наприклад, замість спрею для волосся Беа рекомнедує використовувати воду з лимоном.

Використай повторно

© instagram.com

Усвідомлені покупки допомогли самій Беа скоротити витрати на 40%. Джонсони не купують нічого одноразового і упевнені,  якщо усі будуть робити так само, то і виробники будуть вимушені переглянути відношення до своєї продукції.

 • Завжди використовуйте серветки з тканини і керамічний посуд.
 • Використовуйте перові і багаторазові ручки, а також купуйте папір з вторсировини.
 • Коли без упаковки не обійтися, просіть ту, що переробляється.
 • Поношений одяг можна використати, як ганчірки для будинку.
 • Для гоління вибирайте багаторазову бритву.

Перероби

© instagram.com

Переробка відходів – діяльність, яка дає друге життя нашому сміттю. Її мета – перетворення відходів на вторинну сировину, енергію, різні вироби і матеріали.

Але купувати щодня  декілька пластикових пакетів і сподіватися на вторинну переробку – це не найбільш екологічний варіант. Річ у тому, що найчастіше переробка ненадовго подовжує життєвий цикл речей і незабаром вони все одно можуть виявитися на смітнику. Тому здавати на переробку треба невелику кількість відходів, яким ви вже не можете знайти застосування.

Перетвори на компост

© instagram.com

Третину побутового сміття складають органічні відходи. Їх варто не викидати, а перетворювати на компост, тим самим перетворюючи в добриво для рослин.

Робити це можна двома способами: у вигляді загороди-контейнеру або компостної ями на заміському будинку і різних моделей компактних компостерів, які підходять для міських квартир.

 • Велике відро для сміття у будинку має бути компостним. Для іншого сміття використайте маленьку скляну банку. Найчастіше люди роблять навпаки.
 • На роботі не кидайте сміття до загального кошика, а використайте свої посудини для компосту або переробки сміття.

Що можна зробити вже сьогодні?

© instagram.com

Звичайно, небагато готові жити так само, як Беа Джонсон. Але треба пам’ятати: навіть маленькі кроки важливі. Відразу не вийде скоротити усе своє сміття до літрової банки. Спробуйте наступного разу:

 • відмовитися від трубочки в кафе;
 • насолодитися кавою на місці, а не брати пластикову склянку з собою;
 • відмовитися від пакету, який вам наполегливо пропонують в супермаркеті;
 • не забути про бавовняну сумку або сіточку, коли вирушаєте за продуктами;
 • здати батарейки;
 • вибрати собі зручну і красиву скляну пляшку для води;
 • віддати непотрібні речі тим, хто їх потребує;
 • перейти з чаю в пакетиках на листовий;
 • вимкнути воду під час чищення зубів;
 • подивитися і надихнутися виступом Беа Джонсон на TEDx Talks.
 • Якщо кожен зробить так само, ми змінимо світ.

Фото заголовку zerowastehome / instagram, zerowastehome / instagram

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close