Стрес на роботі? Навчимо подолати його за 5 хвилин

Стрес не обирає місце і час, а боляче зачіпає нас навіть на роботі. Ми починаємо нервувати й втрачати самовладання.

Негативні емоції шкодять здоров’ю, тому боротися з надмірною емоційною вразливістю варто і треба.
Тутка перевірив 17 способів заспокоєння, які мали б впорядкувати нерви. Розповідаємо про свої враження.

1. Робити дихальну гімнастику «4-7-8»

Протягом 4 секунд треба зробити вдих носом, опісля затримати дихання на 7 секунд і повільно видихнути через рот, рахуючи до 8. Навіть після 1-2 підходів є ефект: сповільнюється пульс, думки впорядковуються. Тому ми безумовно радимо використовувати цей спосіб.

2. Масажувати ноги м’ячиком

Для посилення ефекту ми взяли рельєфний м’ячик, але результату не було. Ось якщо добре помасажувати стопи руками, тоді дійсно можна розслабитися. Але навряд чи це можна зробити на роботі й не викликати осуду і нерозуміння колег.

3. Жувати жуйку

Жуйка дала змогу сконцентруватися і дещо заспокоїтися. Метод працює — беріть на замітку, так можна миттю зібратися з думками.

4. Проаналізувати стрес

Коли наближається дедлайн, а справ сила-силенна, можна сісти й так собі записати: «Так, можливо, я не встигну здати роботу у визначений термін. Що б не сталося в такому випадку, це можна пережити». Після аналізу приходить спокій і смиренність. Спробуйте письмово записати тривожні думки.

5. Слухати улюблену музику

За чергового нападу гніву корисно відшукати на YouTube улюблені композиції, але зізнаємось — вони нас не заспокоїли. Недієвий спосіб.

6. Зробити порядок у комп’ютері

Не знаємо, як у вас, але ми в Тутка перевірили: сортування файлів на комп’ютері може ще гірше розізлити. Може, справа і корисна, і потрібна, та спокою від неї мало.

7. Зробити точковий масаж обличчя

На обличчі більш як 10 біологічно активних зон. Якщо вас знову підводять нерви — промасажуйте ці ділянки. Результат приємний — заспокоює та допомагає зберегти шкіру пружною.

8. Назвати 10 ознак предмету

Про такий метод ми дізналася від психотерапевта. Коли нападають гнів і лють, треба вибрати будь-який предмет, який знаходиться поруч, і подумки перерахувати 10 його ознак. Мусимо сказати, це не так легко: спробуйте назвати з десяток характеристик звичайної настільної лампи. Напевно, саме тому цей спосіб діє, і ми часто ним користуємося.

9. Вдихати ефірні олійки

Радять використовувати олійки лаванди, бергамоту, троянди, сандалу, ладану. Нюхали ми ті запахи — дещо аж погано стало, але нерви не заспокоїло. Не дуже сподобався метод, вибір за вами.

10. Говорити про себе в третій особі або вести діалог з собою

Досить незвичайний спосіб: він допомагає поглянути на себе збоку, дистанціюватися і проаналізувати ситуацію. Радимо починати розмову так: «Ну що ти розклеїлася? У тебе все вийде”.

11. Зайняти мозок іншими думками

Наприклад, порахувати від 50 до 1 або придумати складне речення, в якому всі слова починалися б на букву І. Спосіб працює, особливо з реченням — це не так просто і швидко, як здається.

12. Перекусити хрусткою їжею

Ми не вірили, що яблука, селера або морквина можуть знизити рівень стресу, але це працює. Тож їх споживання дає подвійну користь.

13. Сидячи опустити голову між коліна

Трохи дивно буде проробляти це при колегах, але, якщо ви залишилися на самоті, можна і спробувати. Заспокійливого ефекту не помітили, тільки відчули, що ще кілька таких нахилів і голова болітиме увесь день.

14. Почати планувати щось приємне

Самі того не помічаючи, ми часто вдаємося до цього методу. Наприклад, можна почати планувати відпустку або день народження дитини за кілька місяців до того. Такі приємні клопоти відволікають від проблем, тож спосіб дієвий.

15. Зайнятися саморелаксацією

Пригодяться заспокійлива музика, звуки лісу та моря. Але нас це не заспокоїло.

16. Змінити пароль

Ми вводимо паролі багато разів за день. Сенс цього способу в тому, щоб, замінивши пароль на позитивну думку (наприклад, «явсевстигну») і щоразу його вводячи, себе заспокоїти. Ніякого ефекту ми не помітили, хіба що роздратування через те, що за звичкою набирали старий пароль. Змінили назад і більше не пробували.

17. Розфарбовувати розмальовку-антистрес

Навпаки — ті закарлючки й дрібні орнаменти роздратували ще більше. Спробуйте і ви, може для вас подіє.

А як у вас справи зі стресом? Що ви робите, щоб заспокоїтися?