10+ дивовижних фактів про тварин

Скільки б ми не вивчали світ тварин, він залишиться для нас дивовижним й незвичайним. Яка найшвидша тварина на світі? Гепард? А от і ні! Звідки в дятла стільки сили, щоб годинами стукати по дереву?

На ці та інші питання Тутка відшукав відповіді. Ми самі здивувалися, і здивуємо вас.

1. Найшвидша тварина на світі – сапсан

Вчені підтвердили, що найшвидша тварина на суші гепард (розвиває швидкість до 120 км/год), а у воді – індо-океанський вітрильник (його тіло рухається у воді зі швидкістю 110 км/год). Та навіть в сумі вони разом не перевершать швидкісного сапсана птиця розганяється до рекордних 322 км/год.

2. Пацюк-герой

Ми помилково вважаємо пацюків шкідниками, які прогризають наші домівки, шкодять фермерським господарствам й переносять всілякі хвороби. Але на світі мешкають пацюки, яких вчать бути… саперами. Так, мова іде про гігантський гамбійський різновид цих гризунів. Їх спеціально готують для відшукування мін, прихованих під землею. До прикладу, за 20 хвилин така тваринка може відшукати небезпечні предмети на ділянці землі у 200 кв. км. Люди на такі пошуки витрачають до 4 днів. “Пацюки-герої” за останні 20 років знайшли до 14 000 мін у Камбоджі й країнах Центральної Африки.

3. Дятлів справді не болить голова

Як ця невтомна пташка годинами може стукати по корі дерева? Невже у неї не болить голова? Ні, розповімо чому. У всіх тварин мозок зовнішньо має твердий і ороговілий шар, а всередині м’яку речовину. У дятлів все навпаки: гнучка оболонка й тверда серцевина. Так, його кістки амортизують силу ударів, вона не має як поширюватися в мозок і шкодити тварині.

4. Гірські козли втруть носа будь-якому альпіністу

Мимоволі подумаєш, що на альпійських козлів гравітація не діє. Як так ці тварини спокійно стоять на крутих гірських схилах і не падають? У них дуже розвинене відчуття рівноваги: так ці ссавці легко балансують на краю прірви й стрибають до 2 метрів у довжину.

5. Невтомні мурахи лиш мріють про сон

Знаєте, яка тварина не спить? Акула — щоб не задихнутися під водою. Але й на суші є тварини, які бажали б поспати, та не мають часу. Мова йде про працьовитих мурах: вони не сплять взагалі, а двічі по 8 хвилин на день відпочивають від праці. Бо потраплять в немилість королеви, яка, до речі, спить аж 90 хвилин на день.

6. Собаки теж мають чим нас дивувати

На світлині собака басенджі — порода службових собак, котра не вміє гавкати. А ще існують двоносі собаки. Породу важко запам’ятати: двоноса андська тигрова гонча порода. Дуже цікаві тваринки. А французький пудель за пропискою – німець.

7. Деякі тварини вміють ходити чи навіть бігати по воді

І це — ящірки. Особливо вид звичайного василіска, який, за своєї незначної ваги, може розігнатися до швидкості 200 км/год. Для такого дивовижного заняття ящірці служать лапки з перетинками й вона вільно долає водяну гладь. Отак земноводні собі розважаються.

8. Декотрі коти обожнюють воду. І усі вміють плавати

На фото представник древньої абіссінської породи котів (названої на честь старовинної держави Абіссінія, вона ж сьогодні Ефіопія). І ця тварина обожнює купатися! Якщо ж казати про інших котячих, усі вони вміють плавати й прекрасно почуваються у воді.

9. Мавпи сильніші й витривалі від людей, але вразливіші

М’язи горил розвиненіші краще, ніж у багатьох культуристів, та вони легко підхоплюють застуду. Шимпанзе ушестеро сильніші від людей, хоч і нижчі за зростом. Орангутанги щодня сплять на новому місці: вони обладнують на гілках дерев спальні місця

До слова, тому ці тварини часто падають і ламають собі кістки, бо сплять на високих деревах. Вони не вміють спати на землі чи на м’яких поверхнях, тому падають і страждають від постійних переломів.

10. Пташенята пінгвінів “несамостійні” доти, поки не змінять свою одіж

Пінгвіни з Фолклендських островів довго живуть з батьками, поки не змінять забарвлення свого хутра. Так, їм не можна самостійно знаходити собі їжу та висиджувати яйця.

Бонус: сцена із “Короля Лева” в реальному житті

Нещодавно фотограф Курт Шульц спіймав неймовірний кадр: дорослий бабуїн взяв на руки мале левеня й поніс із собою. Це сталося в Національному парку Крюгера, що у Південній Африці. Ці особини тварин між собою не надто дружать, та все ж природа не припиняє нас дивувати.

Чим вразила вас наша добірка? Якими цікавинками з життя тварин можете поділитися і ви? Розповідайте нижче в коментарях.