in , , ,

10 наукових загадок, яким немає пояснення

       Здавалося б, наш світ вивчений вздовж і впоперек і у науки вже точно знайдеться відповідь на будь-яке питання, що цікавить нас. Проте як би не так. До цих пір існує безліч загадкових речей і явищ, які не мають раціонального пояснення.

Тутка Тамка також зібрали для вас 10 запитань, відповісти на які вчені не в змозі.

Котяче муркотання

Всім відомо, що кішки завжди муркочуть, коли їм добре. Проте як вони це роблять, ніхто не знає. В горлі кішок немає ніякого спеціального органу, щоб видавати такі звуки. Цікаво, що під час муркотіння можна прослухати серце або легені кішок, а саме муркотання безперервно, на вдиху і видиху.

Вчені вважають, що кішки використовують голосові зв’язки, щоб видавати вібруючі звуки, які ми чуємо як муркотання. Також в ході досліджень з’ясувалося, що частота муркотіння знаходиться в діапазоні, необхідному для прискорення регенерації і загоєння ран. Тому ваша кішка, ймовірно, відмінний лікар.

Поява видів з нізвідки

Над цією загадкою вчені б’ються вже багато років. Справа в тому, що багато видів тварин і рослин на нашій планеті просто з’явилися з нізвідки. У них не було предків, з яких вони могли еволюціонувати, і це ставить науку в глухий кут.

Так було, наприклад, з земноводними: точно не відомий той етап, на якому риби дали життя земноводних. А самі перші сухопутні з’явилися вже з розвиненими кінцівками і добре вираженою головою. Причому відразу десятки різних видів. Потім, вже після катаклізму (приблизно 65 млн років тому), який привів до вимирання динозаврів, з’являються відразу кілька різних групссавців.

Магнітний компас у корів

Ймовірно, ви навіть не замислювалися про це. В загальному-то й ніхто не замислювався до появи Google Earth. Саме це сервіс дозволив вивчити тисячі знімків пасуться корів (не питайте, навіщо) і виявити одну дивну закономірність. Всі корови, коли їдять або п’ють, завжди повертають голову строго на північ або на південь. Причому це спостерігається на всіх континентах, незалежно від особливостей місцевості, погоди та інших факторів.

З чого складається темна матерія?

Близько 27 % всієїВсесвіту складає темна матерія. Це така штука, яка не випускає електромагнітного випромінювання і не взаємодіє з ним. Тобто темна матерія не випромінює світло взагалі. Це властивість робить неможливим пряме спостереження.

Перші теорії про темної матерії з’явилися приблизно 60 років тому, але вчені досі не можуть подати прямі докази її існування, хоча все вказує на те, що вона є.

Скільки планет у нашій Сонячній системі?

З тих пір як вчені офіційно виключили Плутон з клубу планет, вважається, що в нашій Сонячній системі їх залишилося 8. Але як би не так. Велика частина нашоїСонячної системи досі не вивчена. Область міжМеркурієм і Сонцем дуже яскрава, а область за Ураном дуже темна.

До речі, прямо на задвірках нашої Сонячної системи, за Плутоном, знаходиться так званий пояс Койпера, який складається з крижаних об’єктів. Там вчені кожен день відкривають сотні тисяч об’єктів, за розмірами таких же, як Плутон, а то й більше.

До речі, вони помітили великий розрив в поясі Койпера. Це говорить про те, що там знаходиться ще одна планета розміром з Землю абоМарс, притянувшая до себе всі ці камені навколо. Так що вченим ще багато разів доведеться переписувати підручники, щоб пояснити, скільки планет у нашій Сонячній системі.

Чому люди діляться на лівшів і правшів?

Вчені добре вивчили те, чому більшість людей використовують праву руку частіше, ніж ліву. Однак вони так і не можуть зрозуміти, які механізми при цьому працюють.

Вважається, що більшість (від 70 до 95 %) — правші, меншість (від 5 до 30 %) — лівші. І є ще відсоток амбидекстров, у яких обидві руки розвинені в однаковій мірі. Хоча вчені і тут розходяться в думці.

Доведено, що ліворукість і праворукость впливають гени, але точний «ген лівші» поки не виявлено. Також існують докази, що оточення також може впливати на вибір домінуючої руки. Так, наприклад, вчителі переучували дітей користуватися не частіше лівою рукою, а правою.

Вимирання мегафауны

Загальна назва гігантським тварин, які колись ходили по Землі, — мегафауна. Мегафауна зникла приблизно 10 тис. років тому. І вчені не змогли з’ясувати, чому.

Деякі вважають, що мегафауна вимерла через зміни клімату, але вагомих доказів того мало. Інша теорія — що їм просто не стало вистачати їжі. Однак тут теж не все так просто. Вчені наАлясці іноді знаходять відмінно збереглися мамонтів, в шлунках і навіть у роті яких була знайдена неперетравлена зелень. Це говорить про те, що тварини загинули буквально за обіднім столом, причому всі разом. Чому це сталося, вченим не відомо.

Чому нам сняться сни

Деякі люди вважають, що сни — просто випадкові образи і мозкові імпульси, в той час як інші впевнені, що вони несуть глибокий сенс, це підсвідомі бажання, проблеми і переживання. Але так чи інакше, точної відповіді вам ніхто не дасть.

Навіть такі техніки, як гіпноз іусвідомлені сновидіння, не дають відповіді. Вивченням буття займається спеціальна наука —онейрология. Вчені в цій галузі одностайні в тому, що сни символізують щось приховане глибоко в психіці людей, хоча що саме — ніхто не може сказати.

Космічний рев

У 2006 році при спробі вивчити юні зірки вчені зіштовхнулися з проблемою: незрозумілий, загадковий шум, який заважав дослідження. Дослідники так і не зрозуміли, що його створює. Звичайно, звук не може подорожувати через космос, проте можуть радіохвилі, але звідки? Що їх видає? Зуміли з’ясувати тільки те, що ці хвилі не належать зіркам або іншим космічним утворень і явищ, відомих людині.

Чому у нас різні групи крові?

Так, наука знає прогрупах крові багато, але не менше питань досі залишається без відповіді. Наприклад, ми досі поняття не маємо, чому вони різні і навіщо це потрібно з погляду еволюції.

Групи крові розрізняються по антигенам у клітинах крові, ціантигени являють собою сигнали антитіл, які руйнують чужі клітини в організмі. Вчені не знають, чому ці антигени різні.

Є припущення, що вони мають якесь відношення до захворювань імунітету. Наприклад, з’ясувалося, що люди з третьою групою крові більш сприйнятливі до кишкової палички, а з нульовою мають майже повний імунітет до однієї з форм малярії.

Якщо Вам сподобалась стаття, та ви б хотіли більше україномовних цікавинок – підписуйтесь до нашої спільноти у FACEBOOK

За матеріалами businessinsider

Сподобалось?

15 коміксів про те, що жити разом – НАБАГАТО крутіше

14 крутих коротких серіалів, які ви могли випадково пропустити