8 дрібниць, які може зробити кожен, щоб допомогти бджолам вижити

Бджоли є основою навколишнього середовища, як нам всім відомо, допомагаючи багатьом видам рослин і тварин шляхом запилення. “Більш ніж 20 000 видів бджіл у світі є найважливішою групою запилювачів для ведення сільського господарства та вирощування диких рослин”, – розповів нам представник компанії The Honeybee Conservancy. Ми можемо подякувати бджолам за такі смачні продукти, як картопля, мандарини, яблука і так далі!” Один з трьох продуктів, які ми споживаємо, завдячує своєю користю бджолам”, – додав цей представник.

На жаль, дуже зростає занепокоєння з приводу кількості цих тварин та їх ролі для майбутнього цілої екосистеми. “Популяції скорочуються через різноманітні фактори, включаючи розвиток людського виду, пестициди, хвороби та мінливий клімат”, – пояснив представник Honeybee Conservancy. Ось чому різні організації та волонтери об’єднуються, щоб допомогти нашим маленьким запилювачам, поширюють інформацію серед населення, вкладають час і гроші, щоб прийняти законодавство, яке допоможе зберегти багато видів бджіл, заборонивши різні інсектициди.

1. Захистити місце проживання бджіл

Однією із загроз для наших бджіл є скорочення місця проживання. Ми всі можемо допомогти бджолам у міських межах створити більше садів, зелених зон і коридорів проживання з багатими нектаром рослинами, такими як польові квіти. І якщо ви думаєте, що бджоли потребують величезних полів, повних квітів, то це не так! Зелені локації можна організувати на кутах вулиць, балконах, а квіти можна посадити вздовж автомобільних доріг. Якщо ви хочете зробити крок вперед, ви можете співпрацювати з місцевою владою та вносити свої розумні ідеї для розширення міських територій.

2. Уникайте шкідливих пестицидів

Синтетичні пестициди, добрива та гербіциди є одними з небезпек, з якими стикаються бджоли. Уникайте використання пестицидів у своєму саду, і якщо ви все ж мусите обробляти зелений простір біля дому, користуйтеся органічними варіантами і спреями вночі, оскільки запилювачі найменш активні в цей час доби. Ви також можете вдатися до допомоги корисних комах, таких як богомоли і божі корівки, для допомоги в саду. «Уникайте хімічних речовин, що належать до ряду неонікотиноїдів, оскільки вони особливо шкідливі для бджіл».

3. Зробіть бджолині ванночки

Наповніть невелику тарілку чи ємність чистою водою, додайте до неї кілька камінців. Це місце буде ідеальним, де бджоли зможуть пити та відпочивати, коли захочуть зробити перерву у пошуках їжі та запилення.

4. Побудуйте будинки для одиночних бджіл і джмелів

Незважаючи на відомий факт, що бджоли живуть у вулику, це не лише так. Більшість типів бджіл – це одиночні істоти, з яких 70% бджіл живуть під землею, а 30% – в отворах всередині дерев або порожнистих стеблах. Ви можете придбати “Bee condo” або “Bee hotel” онлайн або побудувати свій власний, щоб допомогти створити житлові приміщення для цих самотніх комах. Адже навіть якщо вони не принесуть вам меду, бджоли запилюють навколишні рослини!

5. Посадіть бджолиний сад

Ви можете допомогти бджолам, посадивши бджолиний сад і забезпечивши їм місце для відпочинку, запилення і харчування. Ось які корисні поради, які пропонує The Honeybee Conservancy, включають:
• Уникайте гібридних квітів, які можуть бути стерильними і мати незначний нектар або пилок.
• Не садіть квіти, які цвітуть два рази за сезон і не мають пилку.
• Переконайтеся, щоб бджоли буди забезпечені цвітінням круглорічно.
• Посадіть квіти однаковими кущикам – бджоли люблять зосереджуватися на одному типі квітки за один раз.
• Залиште незайману ділянку для бджіл, що гніздяться на землі.

6. Посадіть дерева

Б’юся об заклад, ми всі уявляємо, як бджоли літають в саду, сидячи на самотньому соняшнику або риючись між пелюстками троянди. Але бджоли люблять дерева так само, як і квіти! Насправді бджоли отримують більшу частину нектару з дерев! Вони є не тільки чудовим джерелом їжі, але й прекрасним місцем проживання. “Листя дерева та смоли забезпечують гніздовий матеріал для бджіл, в той час як їхні природні порожнини стають їх прекрасними притулками”. Незважаючи на те, що проблема вирубки лісів залишається актуальною, ви можете зробити свій внесок, доглядаючи і насаджуючи дерева та приєднуючись до спільнот з таким інтересом до збереження дерев!

7. Підтримуйте місцевих бджолярів

Одним із способів допомогти бджолам є створення вулика для запилювачів, однак не всі з нас мають засоби і простір для цього. Гарною альтернативою цьому буде підтримка місцевого бджолярства. Вони наполегливо працюють, щоб доглядати і виховувати свої популяції бджіл, а їхні зусилля допомагають як бджолам, так і людям навколо! Найкращий спосіб підтримати бджолярів – купувати їхню продукцію. Більшість з них продають мед та продукти бджолиного воску для продажу, однак є й такі, які створюють мила, лосьйони та свічки бджолиного походження. А якщо ви купуєте мед на місцевому рівні, є ймовірність, що бджоли зібрали його з ваших квітів!

8. Станьте спонсором вуликів

Іншим вибором для тих, хто не може дозволити собі розпочати власний бджільницький бізнес, є підтримка тих організацій, які будують вулики. Honeybee Conservancy працює над встановленням укріплених вуликів медоносних бджіл і поодиноких бджолиних будиночків у громадах на території США. Ви можете допомогти їм, пожертвувавши гроші або шукаючи організації зі схожими ініціативами. “Підтримуючи таку справу, ви не тільки допомагаєте врятувати бджіл, а й підтримати розвиток таких співтовариств по всій країні”.

За матеріалами