“Ой, які милі ці тваринки” — і як у ветеринарів сіпається око від цих звичних слів. Лікарі тварин пояснюють, чому “милі” тваринки не завжди такі “милі”

“Та не мило це. Бо воно мучиться” — з такими словами до нас звертається ветеринологиня під ніком у Твіттер Cat The Vet, яка є ще й практикуючим тваринним хірургом. Позаду неї — гарненький котик з приплюснутою мордою породи персидська. І що та пані причепилася до котика? Таке гарненьке! До чого тут “мучиться”?

Та у серії відео, оприлюднених на TikTok, відома котяча лікарка розповідає правду про жахливі хвороби, від яких страждають неймовірно милі пухнасті створіння, тобто різні породи котів та собак.

Тутку зацікавило: а що ж може бути не так з песиками породи пекінес чи котиками-манчкінами. Ми переглянули відео лікарки та були шокованими.

@cat_the_vet

#answer to @ericbmelchor This was the start of an amazing series for me & helped so many people realise how our pets can suffer. #catthevadoc

♬ Ameno Amapiano Remix (You Wanna Bamba) – Goya Menor & Nektunez

1. Шотландська висловуха кішка

“Ну що за милота, Боже, яке диво! А ті приплюснені вушка? Які чудесні!”

Знаєте, чому вони мають такі вушка? Через слабку будову хрящів всередині вуха, через що сама шкіра та шерсть придавлює вушко донизу.

А знаєте, де ще у них є такі хрящі? По цілому їх організмі.

А чи відомо вам, до чого призводять такі хрящі в людей? До артриту, правильно. Дуже складне, болюче захворювання; уявивши цей біль, ми зрозуміємо і цих котиків. І вже не скажемо: “Ой, які гарненькі вушка!”

І вже не так “весело” стає тримати в себе тваринку, яка більшість свого життя страждає, мучиться від внутрішнього болю та яку присипляють в дуже ранньому віці, бо вона не здатна вже навіть ходити!

І наступного разу, коли ви побачите, як висловухих кошенят використовують як рекламу чи зірки переконують вас “купіть собі такого, воно таке миле”, то перекажіть їм, що воно не миле, воно страждає”.

2. Породи собак з приплюснутими мордочками

“Прекрасні види тварин, віддані, у них народжується чудесне потомство, та поговорімо зараз про те, настільки вони страждають від свого зовнішнього вигляду”.

Ці собачки не можуть вільно дихати: ніздрі — крихітні дірочки, стиснені кістки черепа не допускають вільного доступу повітря.

Пригадуєте милі картинки з Інтернету, де ці песики заснули з іграшками в зубах чи з підпертими головами? Вони роблять це тому, щоб підтримати шкіру з-під нижньої щелепи, яка повністю провисає. Інакше тварина ризикує в прямому сенсі задихнутися під час сну.

Ці породи собак страждають від численних шкірних проблем: шкіра пітніє та свербить.

У них болять зубки: через зменшену щелепу нормальна кількість зубів, яка є в собаки, стискається та дуже дошкуляє тваринці.

Не поодинокі й викривлення хребта: боксерам, до прикладу, важко ходити, вони часто страждають від паралічу.

Уже здогадалися, чому в них такі вирячкуваті очі? Отож — тварина страждає.

3. Котяча порода манчкін

“Ці коти стали жертвами генетичної мутації, від котрої їх ніжки справді стали коротшими. Я розумію, чому вони викликають в нас лише милі відчуття, але варто пам’ятати, що перед нами — інваліди живої природи.

Пригадайте поведінку звичайного кота: він бігає, стрибає, ганяє — і так без перерви. Манчкіни зберегли такі ж інстинкти, та виконати звичайних котячих викрутасів не здатні.

На рентгені видно, настільки їх лапки та суглоби здеформовані. Звичайний кіт має довгий та плавний хребет, манчкін — короткий та “складений”. Як і деформація суглоба!

Можна зробити висновок, що ці коти не лише фізіологічно обмежені, але й дуже страждають від нестерпного болю.

4. Нова, екзотична порода собаки — бульдог-жаба!

Їх ще називають екзотичними хуліганами.

“Складається враження, що якийсь божевільний селекціонер сказав: Гей, візьмімо бульдога з його приплюснутим обличчям, грубою шкірою та численними проблемами зі здоров’ям, та зробімо ще щось гірше”.

Погляньте на цю бідолашну тваринку: в неї яскраво виражена дисплазія плечового суглоба, таза, артрит тощо”.

Собаці боляче просто ходити. Дивує, як людина може добровільно обрати для себе такого улюбленця? Собака так страждає!

В декотрих країнах розведення цієї породи собак заборонене через ризик завдати тварині ще більше болю.

5. Порода котів з плоскими мордочками

Маленькі ніздрі перешкоджають прямому доступу повітря. Порівняйте мордочку звичайного кота та в цього. Зуби не вміщаються в щелепу.

Сльозові протоки перетиснені кістками черепа, тож котики легко починають “плакати”. Та сльози змішуються з густою шерстю, пилюкою, брудом, та можуть призвести до запалення ока.

Великі красиві очі? Їх ціна — надмірна вразливість та чутливість.

І нарешті — пишна шерсть: котикам так важко давати собі з нею ради.

6. Пекінеси

“Також страждають від своєї фізіології. Через плоскі щелепи песики мучаться від тих проблем, з якими стикаються усі брахіцефали: очі, дихання, шкіра.

Якщо порівняти пекінеса зі звичайними песиками, він значно програє останньому в рухливості.

Пекінеси схильні до переїдання, від чого також мучаться.