Правдиві історії про собак-героїв

Якось під час березневого бурану в степу загубилися 400 овець. Пошуки їх не дали ніякого результату. І все-таки через 3 місяці(!) вівці знайшлися. Весь цей час їх доглядали і охороняли 4 собаки, що залишилися зі стадом. Самі пси голодували, перебиваючись випадково спійманими мишами і ховрахами, однак, врятували не тільки овець, але і ягнят, котрі з’явилися за цей час.

У XIII столітті ченці монастиря Святого Бернара в Альпах вивели породу собак спеціально для порятунку людей, яких спіткало лихо в горах. Ця порода існує й зараз — це всім відомі сенбернари. Протягом багатьох років вони врятували тисячі і тисячі людей. Одному з них — собаці на ім’я Баррі — у Парижі встановлено пам’ятник. За легендою Баррі врятував сорок осіб і був убитий сорок першим.

Кажуть, це сталося так. Одного разу розбушувався особливо сильний буран. Собаки, які вийшли на пошуки людей, з якими трапилось лихо, одна за одною, знесилені, поверталися в монастир. І тільки Баррі відчував, що хтось потребує допомоги. І чуття не обмануло його: зрештою, він знайшов засипаного снігом чоловіка. Розкопавши його, пес почав трясти його, лизати йому обличчя. Чоловік прокинувся… і вирішив, що перед ним вовк…. Це і був сорок перший, врятований собакою.

На початку минулого століття собака по кличці Бальт удостоїлася навіть двох пам’ятників — один з них встановлено в одному з парків Нью-Йорка, інший — в місті Ном на Алясці.

Це сталося на Алясці. У місті Ном почалася епідемія дифтериту, яка загрожувала знищити всіх дітей. Терміново потрібна була вакцина, якої не було в місті. За вакциною відправився власник найкращої у місті собачої упряжки. На зворотному шляху упряжку захопила завірюха. Собаки, напружуючи всі сили, йшли і йшли вперед. Але поступово, знесилені, вони, одна за одною, лягали в сніг, поглядом благаючи прощення у господаря.

Вибилася з сил і людина. І тільки ватажок Бальт не здався. Тоді господар перерізав посторонки і прикріпив до ошийника собаки пакет з ліками. Іншого виходу не було. І пес ніби зрозумів це. Чоловік вже не думав про себе. Він думав тільки про собаку: чи добереться Бальт до Нома, чи пройде шлях, що залишився?

Чоловік знав, що загине, коли раптом відчув на своїх щоках гарячий собачий язик, він був упевнений, що це всього лише марення. Але це був Бальт, який, доставивши в селище вакцину, привів на допомогу господареві людей. Так, він був знесилений, так, його лапи кровоточили… Але яке все це мало значення, якщо там, в снігу гине господар?

Є багато прикладів в історії дружби людини і собаки, коли для собаки смерть господаря — незмірно більше, ніж просто втрата годувальника. Ось деякі з них:

  • Шотландський тер’єр Боббі з Грейфраєрс прожив кілька років на могилі господаря.
  • Собака з Варни щодня зі світанку до заходу, стоячи по черево у воді, чекав повернення зниклого безвісти господаря-рибалку.

  • Глухий собака-далматинець по кличці Софі врятував п’ятирічну дівчинку, яка тонула в річці. Джорджія Пек з Шотландії через недогляд батьків, які заборонили дівчинці підходити близько до берега, опинилася в бурхливому потоці води. І тільки глухий собака помітив дівчинку, котра борсалась у воді й поплив до неї назустріч. Софі не могла чути криків дівчинки, але побачивши, як та намагається протистояти течії річки, кинулася до неї на допомогу, і цілою та неушкодженою доставила Джорджію на берег, повідомляє The Daily Record. Господар собаки, Роббі Макенрі, не очікував такого геройського вчинку від свого собаки. Чим пишається й донині.
  • Для пошукових робіт на руїнах Всесвітнього Торгового Центру влада використовувала майже 500 собак – в основному тих, котрі служили в поліції.

Найкваліфікованіший нюхач (Книга рекордів Гіннеса)

На рахунку золотистого ретривера Треппа з департаменту поліції Флориди понад 100 затриманих злочинців і виявлення наркотиків на суму близько 63 млн. дол. Одного разу на демонстрації в поліцейській академії перед Треппом поставили завдання відшукати 10 захованих пакетиків з наркотиками — він знайшов 11.

Собаки відкривають нові горизонти для медицини

Нікого не дивує те, що собачий нюх у багато разів перевершує людський. Але реальні можливості собак воістину унікальні. Ні, мова йде не про полювання, не про собак-поводирів, службу порятунку або пошуку наркотиків, де їх заслуги незаперечні. Недавні дослідження дали приголомшливі результати. Так, собаки здатні передчувати як мінімум за 20 хвилин епілептичний припадок або зниження рівня цукру в крові, визначити рак або відрізнити одяг здорових дітей від дітей, які страждають аутизмом. Собаки реально можуть допомогти людям, що страждають цими недугами і просунути медицину і догляд за такими хворими на новий рівень.

Собака в домі — запорука здоров’я дитини.

Daily Telegraph повідомила сьогодні цікавий факт: діти, у яких є домашні тварини, менше пропускають школу. Найбільшу користь кішки і собаки приносять дитині у віці від п’яти до восьми років.

В основному, тварини допомагають дітям пережити стрес, пов’язаний зі сварками батьків чи їх розлучення. Вчені зробили аналіз зразків слини 138 дітей, щоб визначити рівень вмісту імуноглобуліну, який відповідає за роботу імунної системи. Присутність в домі кішки або собаки змушує організм дітей активніше чинити опір інфекціям, зміцнює імунну систему, підвищує рівень опірності різним захворюванням.