Знімки в Інстаграмі можуть розповісти про вас більше, ніж здається (А фото харчування може бути корисним)

Щодня 500 млн людей користуються Інстаграмом. Ця соцмережа давно перестала бути цифровим фотоальбомом, тепер її використовують для продажів, просування в Інтернеті та навіть як матеріал для досліджень. Виявляється, фото і фільтри у ваших постах можуть багато що розповісти як про вашу особу, так і про здоров’я.

Ми в Тутка знайшли результати таких досліджень цікавими і ділимося ними з вами.

Що можуть розповісти колір і фільтр

  • Вчені з Сонгюнгванського університету проаналізували профілі 179 людей (всього 25 394 фотографії). Дослідження приділяло увагу кольору як одному з ключових елементів стилю. Вони помітили, що люди в стосунках викладають знімки яскравих кольорів частіше, ніж користувачі без пари. Також яскраві фільтри і фото використовують екстраверти і люди, схильні до нарцисизму.
  • Дослідники з Гарвардського і Вермонтського університетів проаналізували 43 950 фотографій користувачів Інстаграма і з’ясували, що люди з депресією частіше викладають знімки. Також на їх фото зустрічається більше осіб, а ось фільтри вони використовують рідше. Крім того, на знімках людей з депресією переважають темні, сині та сірі відтінки, а також чорно-білі фото.

Що може розповісти тема фотографії

  • Не любите нескінченні фотографії їжі в Інстаграмі? Виявляється, вони можуть приносити користь. Дослідники дійшли висновку, що коли люди діляться знімками своєї їжі та рецептами страв, їм простіше дотримуватися правильного харчування і навіть худнути. Таким чином, профіль в Інстаграмі виступає журналом харчування, а лайки і коментарі друзів мотивують користувачів і далі обирати здорову їжу.
  • Деякі експерти вважають, що люди, які викладають багато фотографій зі своєю половинкою, намагаються таким чином маскувати проблеми в стосунках. А підписи в дусі “моя дівчинка” і “мій чоловік” можуть говорити про почуття власництва.

Що ще можна дізнатися про вас за вашим профілем

  • Люди молодше 25 років менш схильні посміхатися на фото профілю. Цю особливість виявили дослідники з Коледжу інформаційних наук і технологій в Пенсильванії і Королівського коледжу Лондона.
  • Користувачі Інстаграму, які частіше відзначають друзів на фотографіях, менш схильні до самотності. Водночас люди, що викладають фото, які не звернені ні до кого і не підштовхують до обговорень, відчувають себе більш самотніми.
  • Селфі не обов’язково говорять про нарцисизм. Можна виділити три групи любителів селфі: “співрозмовники”, “автобіографи” і “саморекламщики”. Перші діляться своїми фото, щоб залучити друзів і підписників в обговорення, наприклад, люди, які фотографуються зі значками “Я проголосував (а)”. “Автобіографи” роблять селфі, щоб зафіксувати пам’ятні моменти з життя. Вони не проти показати їх іншим людям, але в першу чергу роблять селфі для збереження спогадів, а не заради лайків. “Саморекламщики” ж люблять документувати майже все у своєму житті, намагаючись виставити себе у вигідному їм світлі. До них можна віднести представників сімейства Кардашьян.

Що ви думаєте про результати цих досліджень? Згідні з ними або, може, й самі помічали якісь закономірності?

За матеріалами