10 лайфхаків з виживання, яких батьки мають навчити своїх дітей

Минулого року 4-річний хлопчик із Соммерсету, Нью-Джерсі, врятував своїй мамі життя. Вона лежала без свідомості, і малий викликав поліцію. Тому дуже важливо навчити дитину не розгубитися в потрібний момент, викликати швидку тощо. Стаття розповість, як переконати дитину зберегти спокій в таких екстремальних умовах життя, захистити себе, керувати своїм часом, і, можливо, навіть врятувати життя інших людей.

Тутка розповість про найважливіші лайфхаки, які зобов’язана знати дитина XXI-го століття.

1. Врятуватися на воді

Якщо у воді ми відчуваємо, що втрачаємо контроль, то звичайно ж починаємо хаотично махати руками, щоб врятуватися. Та варто навчити дитину не панікувати, лягти на спину, щоб ноги порівнялися з нею на одній лінії та робити легкі рухи ногами задля підтримання рівноваги.

2. Розводити багаття

  • Алгоритм дії досить стандартний. Спочатку приготуйте воду, якою вогнище можна було б загасити, потім назбирайте сухих гілок — на 10-15 см довжини.
  • Складіть гілки в А-подібну конструкцію, в найважливіший момент — покажіть дитині, як на безпечній відстані від себе запалювати сірник.

Дитина так не лише навчиться відповідальності, але й зможе вижити сама в лісі.

3. Реагувати на невідкладні ситуації

Звісно, дитина не зобов’язана вміти реагувати на критичні ситуації, та навчіть її притиснути пальчиком рану, яка кровоточить, техніку “стояти — вклякнути — перевернутися” у випадку пожежі, прикласти лід до удару або, нарешті, і це також важливо, вміти викликати поліцію.

Техніка “стояти — вклякнути — перевернутися” досить проста: дитина має зупинити свою діяльність, вклякнути на підлогу, закрити обличчя і перекрутитися по підлозі з випрямленими ногами. Якщо кровоточить ранка — навчіть малюків на 5 хвилин притиснути її долонькою.

“Лід ніколи не накладай прямо на рану”, – поясніть синові чи доньці, а “загорни у рушник і тканину та тримай до 15-20 хвилин”. Несподівані випадки стаються завжди, тож дитині необхідно бути готовою до всього.

4. Збирати дощову воду

Спорудіть саморобну систему збирання дощової води — дитині це однозначно сподобається. Зробіть резервуар для води — велику бочку, яку розмістіть під дахом і стічними трубами. Закрийте поверхню сіткою, щоб туди не потрапляли комахи.

5. Захистити себе, якщо загубився

Найгірша річ для дитини — загубити одного з батьків. Та і до такого треба її підготувати. Дві речі, які варто навчити малих: свій номер телефону і стояти на місці, де б вони не загубилися — в лісі чи в натовпі.

В такому випадку вони мусять розмовляти з незнайомцями та просити від них помочі.

Під час прогулянки в лісі дитина, граючи, може загубитися. Якщо вона не має з собою ні води, ані їжі — навчіть її спершу знайти джерело води та не наближатися до річок, озер чи струмків, а збирати воду з листя дерев.

Ще розкажіть, що не можна спати на землі: вона холодна та забере все тепло з тіла. Поясніть, як спорудити ліжко та ковдру з листя та гілок.

Накажіть дитині не їсти незнайомих ягід, грибів та інших плодів, навіть якщо вона вже довгий час голодна — вони можуть бути отруйними. Завжди запихайте дітям в кишені перекус та елементарні медичні засоби.

6. Вберегтися серед живої природи

Де б ви не жили, в якому б регіоні світу не мешкали, навчіть дитину базових правил поводження, якщо вона віч-на-віч стикнулася з дикими тваринами. Мешкаєте поруч зі зміями — настановляйте не наближатися до плазунів, навіть носа не потикати в ті краї, де ті лазять, не підіймати гілок та галузок обабіч річок і завжди носити взуття чи сандалі.

Для більшості тварин лось — не небезпечна тварина, хоч насправді він не менш агресивний, ніж ведмідь. Зазвичай вони першими не нападають, та можуть це зробити, якщо їх злякати, тож застережіть малюків близько до них не підходити. В будь-якому випадку краще заховатися від нього за дерево чи будівлю.

Зустріч з ведмедем у лісі теж трапляється, тож навчіть дитину, як поводитися. Якщо діти вирушають у мандрівку лісом, хай ідуть групами; при зустрічі з ведмедем бігати заборонено, треба триматися разом, широко розкинути руки в боки, ніби на верхівці скелі. Нарешті постаратися покинути місце локації клишоногого. Якщо ви разом з дитиною зустріли ведмедя — беріть її на руки й ховайтеся.

7. Зберігати спокій та позитивне мислення

У будь-якій ситуації переконуйте дитину зберігати стан спокою. Для цього нехай вона застосовує техніку “глибокого дихання” – через надування бульбашок її найкраще цього навчити: нехай діти повільно вдихають і довго видувають великі кулі.

8. Одягатися за погодою

Перед походом в гори, наприклад, попросіть дитину самій скласти свої речі. Огляньте, що вона вибрала, запитайте, чому саме ці речі захотіла й допоможіть обрати відповідні предмети гардеробу. Не забудьте нагадати їм за протисонцевий крем чи захист від комах (за потреби). Чудесна звичка, яка знадобиться в дорослому житті.

9. Подайте правила самооборони

В сучасному неспокійному світі безпека — в пріоритеті. Щоб дитина почувалася захищеною та впевненою в собі навчіть її основ самооборони. Можна записатися на спеціальні курси — мале ще й соціальні навички розвине.

10. Повідомити про небезпеку

Якщо вирушаєте з дитиною в ліс чи в гори, повісьте їй на шию свисток — так син чи донька найкраще повідомлять вас про небезпеку. Але і навчіть, щоб не гралися зі свистком, а використовували за призначенням.

Крики на поміч швидко висмокчуть сили з дитини, а от свисток — ні. Ідеальна схема: 3 рази свиснути — пауза — свиснути ще 3 рази. Повторювати доти, поки їх не знайдуть. Важливо чергувати свист і перерви, щоб почути крики тих, хто шукає дитину.

А які інші трюки з виживання вам відомі? Поділіться з нами в коментарях.

Джерело