in , ,

10 ознак батьків, які, вірогідно, виховають успішну дитину

Всі батьки бажають своїм дітям світлого майбутнього, успішного життя, та що для цього треба робити нам, дорослим? Як варто поводитися, щоб стати прикладом для них і прищепити корисні навички? Тутка знайшов відповіді. І поділиться ними зі своїми читачами.

Рецепт правильного виховання дітей у кожних батьків свій, і всі без винятку бажають дітям добра і щастя. Та в житті не всі стають успішними, а декотрі виростають ледарями, егоїстами й мерзотниками? То де батьки помилилися? Що зробили не так?

10 правил успішних батьків

Якщо спрямувати процес настановлення молодої людини у правильне річище, то все вам вдасться. Ми ж розповімо 10 найважливіших правил виховання успішної дитини. А ви діліться своїми методами “формування лідерів” 🙂

1. Правильно хвалити своїх дітей

Батьки, які прагнуть правильно виховувати своїх нащадків, знають: хвалити дитину треба не за те, що вона зробила, а за ті всі зусилля і сили, які вона доклала для позитивного результату.

До прикладу:

  • Не хваліть дитину за перемогу на змаганнях чи навпаки, не сваріть за програш — наголосіть на всіх силах і стараннях, які вона докладає на тренуваннях;
  • Не розхвалюйте за оцінку, а за знання;
  • Не кажіть: “Який ти мудрий математик”, краще скажіть: “В тебе чудово виходять логічні задачі та приклади”

Мета — хваліть дитину за її прогрес, просування вперед, а не за конкретні результати.

2. Переїзд до гарного району

Мається на увазі навіть переїзд до іншої країни, щоб дати своїм дітям можливість здобути кращу освіту. Звісно, не всі дорослі мають таку можливість і фінансову спроможність, але не бійтеся рухатися вперед, якщо доля подарує вам такий шанс!

3. Дають дітям запевнення в тому, що вони завжди можуть розраховувати на дорослих

З дітей виростуть соціально адаптовані люди, якщо вони знатимуть, що в обличчі мами чи тата знайдуть підтримку та допомогу в розв’язанні проблем. Будь-яка критика чи насміхання з дитячих важких ситуацій (важких, звісно, для дітей) стане крахом ваших довірливих стосунків і назавжди підірве віру дитини в дорослих. Ні, не треба все вирішувати за сина чи доньку, та варто допомогти їм і запевнити, що ви завжди будете на їх боці.

4. Захистити інтереси дітей в школі

Дещо перегукується з попереднім пунктом, і знову уточнимо: НЕ розв’язувати ситуації за дитину і НЕ встрявати (без гострої потреби) у стосунки з однолітками. АЛЕ стати безапеляційним захисником доньки/сина, довести навіть вчителям, що дитина може і знає більше. Насамперед повірити у свою дитину і завжди стояти на її боці, якщо дитину дійсно недооцінюють педагоги.

5. Сподіватися, що діти оберуть собі гідного супутника в житті

Спеціалісти університету Вашингтону дійшли до висновку, що успішний шлюб мотивує людину до професійного і кар’єрного зросту, спрямовує більше заробляти, від чого партнери почуваються у шлюбі ще більш щасливими.

Звісно, батьки не можуть обирати пару своїм дітям, але своїм прикладом повинні показати модель стосунків у сім’ї.

6. Розвивати гарні стосунки з людьми

В 40-их роках минулого століття науковці Гарварду займалися вивченням життєвого досвіду майже 400 тогочасних студентів закладу. Довготермінове дослідження, тривалістю в 70 років, анкетування й опитування дали професорам змогу вивести “рецепт щасливого життя”.

То який він, спитаєте ви? В чому запорука щасливого життя? За даними вчених, щасливо жити можна, лиш якщо ти живеш у добрих стосунках з близькими тобі людьми. Ні гроші, ані зв’язки, слава чи впливовість не можуть задовольнити комунікативних потреб людини. І батькам у цьому питання належиться найперша роль: вони вчать дітей ладнати спочатку з родичами, потім з друзями, вчителями та іншими людьми.

7. Не брати на себе дитячих обов’язків

Дитині важливо прищепити корисні навички самоорганізації й самодисципліни, зробити для малюків базові зобов’язання, які вони обов’язково мають виконати. Успішні люди — люди організовані, не забувайте про це.

8. Нагадувати дітям про свої очікування

Як би не дивно здавалося, але вчені довели, що постійні “пиляння” теж корисні. Так, науковці з Ессексу (Великобританія) підтвердили, що якщо батьки “нагадували” дітям про їх обов’язки, правила поводження в суспільстві, моральні норми, то серед дівчаток (особливо) спостерігалося менше випадків підліткової вагітності та інших злободенних проблем. Для хлопчиків таке “виховання” теж не буде зайвим.

9. Надихати дітей до підприємництва

Якщо змалку бачите, що дитина любить і хоче щось продавати/купувати/виробляти, навіть якщо виявляє це у формі гри, — підтримайте дитячі починання, заохотьте їх до підприємницької діяльності. Багато успішних людей зізналися, що досягли своєї мети в житті, бо батьки підтримували їх амбіції й не обрубували при корені ідеї та цікаві плани.

10. Допомогти дітям стати стійкими до стресів

Стійкість до стресових ситуацій — це вміння вийти з ситуації з новими планами й мріями, а не зациклюватися на невдачах, завжди дивитися вперед і йти до своєї мети всупереч всім поразкам.

Батьки, навчіть цього своїх дітей! На власному прикладі навчіть самотужки розв’язувати проблеми та не забороняйте їм ризикувати!

Як гадаєте, чи можливо виховати успішну людину ще з пелюшок? Чекаємо вашого фідбеку в коментарях.

Всі ілюстрації та фото з відкритих інтернет джерел

Сподобалось?

19 відвертих зізнань чоловіків: в чому їм так важко порозумітися з жінками

Оберіть пару, яка танцює, і зрозумієте, яких стосунків ви прагнете