10 потрібних порад для батьків для удосконалення їх навичок поводження з дитиною

Якщо ви молодий тато чи мама, вам багато чого доведеться навчитися. І то дуже швидко. Діти щодня вивчають щось нове. Тому батькам треба завжди бути насторожі та швидко збирати й аналізувати інформацію, щоб дитина була доглянута та щаслива.

Тутка знайшов найкорисніші рекомендації, з якими ви “прокачаєте” навички батьківства та станете супер профі.

1. Дозвольте дитині обирати, скільки їли та як швидко вона хоче їсти

Якщо дитина вже почала споживати тверду їду, варто дозволити їй визначати, скільки продуктів вона може з’їсти. Саме для цього їжте разом з дитиною та давайте їй те, чим самі харчуєтесь. А ще заохочуйте малих їсти самостійно.

2. Перший рік життя залишайте дитину спати у вашій кімнаті, та не у вашому ліжку

Задля безпеки маляти залишайте його спати у ліжечку. Так ви вбережете крихітку від будь-яких необачних рухів з вашого боку та небезпеки її вдарити. Не застеляйте дитячу колисочку великими ковдрами чи подушками — вона має вільно рухатися та дихати.

3. Щоночі обертайте голівку дитини

Якщо малюк звик до ліжечка, педіатри рекомендують змінювати його позицію під час сну. Щоночі чергуйте бік, на якому спить дитина — почергово повертайте голівку то вправо, то вліво. Так ви зможете запобігти утворенню ямок на ніжній голівці дитини.

4. Грайтеся з малюком в ігри — до прикладу, в хованки

Покажіть синочкові чи донечці на якийсь предмет, потім швидко його заховайте та погляньте, чи зрозуміла дитина, куди подівся цей об’єкт. Пограйтеся з дитиною у хованки та простежте за її реакцією, чи їй подобається.

5. Купайте дитину 1-2 рази на тиждень

Фахівці радять робити дитині вологе обтирання та купати крихітку не більше 2 разів на тиждень, адже занадто часте купання у ванній пересушує дитячу шкіру, призводить до подразнення та свербіння епідермісу.

6. Тримайте дитину перед вікном та показуйте їй довколишній світ

3-місячна дитина дуже швидко розвивається. Присвятіть їй кілька хвилин, тримаючи маля перед вікном та показуючи йому навколишній світ. Виконуйте таку процедуру щодня.

7. Дитина чутлива до різких звуків нашого світу — врахуйте це

Якщо звук, що долинає здалека, дратує вас, придивіться до своєї дитини — повірте, він також дратує і її! Якщо дитина зреагувала — слух у неї добре розвинений, якщо ж ні — не зайве відвідати лікаря.

8. Щойно побачили, що дитина тре ясна та готується до прорізування зубів, масажуйте їй ясна

У віці 5-9 місяців дитина переходить через складний період прорізування перших зубів. Перша ознака цього — маля тре ясна кулачками. Щоб полегшити маляті цей нелегкий час, легко та м’яко масажуйте йому ясна (можна купити спеціальну маленьку зубну щітку з м’якою щетиною). Використання зубної пасти варто уникати до віку 12-18 місяців.

9. Якщо мале впало в істерику — дайте йому простору заспокоїтися

Дитина іноді може прокинутися в поганому настрої, і що б ви не робили — годували, розважали, гралися з нею — нічого не дає. Малюк просто ридає і все! Якщо нічого не діє, просто дайте малечі заспокоїтися, поважайте її потребу висловити емоції. Можете залишити дитинку в кімнаті на деякий час, але тримати її в полі зору.

10. При купанні занурюйте дитину у ванну найперше ніжками

При купанні дитини варто пам’ятати про кілька важливих моментів. По-перше, ніколи не залишайте дитя без нагляду у воді (це зрозуміло кожному). Наступне — найперше занурюйте дитятко у воду саме ніжками, а не будь-якою іншою частиною тіла. Так організм крихітки адаптується до температури води та вона буде із задоволенням купатися.

А які поради ви, як батьки, можете дати усім нам? Поділіться з нами у коментарях.