11 помилок, яких припускаються майже всі батьки, котрі віддають діток до дитячого садочка

Діти важче за дорослих звикають до нових людей і обставин, а перше розлучення з мамою завжди сприймають болісно. Крики, сльози, бурхливі й мовчазні протести знайомі багатьом батькам. Але все це може виявитися лише розповіддю про чужий досвід, якщо підготуватися до адаптації правильно.

Тутка дізнався у психологів про найчастіші помилки, яких припускаються батьки, приводячи дітей до дитячого садка.

Цікаве
Loading...

1. Віддають дитину в садок у дуже ранньому віці

У 1,5-2 роки маленька людина відчуває дуже велику емоційну прихильність до батьків. Вона вже починає по-своєму відчувати цей світ, але не в усьому може самостійно розібратися. У цей період у крихітки формується поняття ближнього оточення, вона активно пізнає все навколо і потребує підтримки. Психологи стверджують, що розривання тісного зв’язку між матір’ю і дитиною у віці 1,5-2 років може стати для обох сторін стресом, і не рекомендують віддавати малюка в садок раніше 3 років.

2. Порівнюють дитячий садок з роботою

Кожен з батьків хоч раз чув від дитини фразу «не хочу в садок». Але не всі правильно справлялися з цим маленьким протестом. Порівняння дитячого садка і роботи в такій ситуації звичайна справа, але тільки ні до чого доброго вона не призводить. Дитина починає згадувати, якими втомленими мама і тато приходять з роботи, і ще більше противиться йти в садок. У цей момент місце з іграшками і добрими вихователями перетворюється в свідомості малюка на щось страшне. Звичайно, він не захоче туди повертатися.
Щоб уникнути такого повороту подій, варто розібратися, чому дитина відмовляється йти до вихователів, чого вона боїться, за що переживає. Після з’ясування суті проблеми вирішити її буде набагато легше.

3. Роблять перерви у відвідуванні дитячого садка

Мова тут не про хвороби та інші поважні причини, а про заохочення бажання дитини не ходити в садок. Кілька днів вдома не допоможуть дитині краще адаптуватися. Але зате вона швидко зрозуміє, що відвідування дитячого садка необов’язково, і буде домагатися свого усіма силами.

4. Забороняють брати з дому в дитячий садок іграшки

Коли малюк несе в дитячий садок іграшку, він бере разом з нею частинку свого дому. Малюк відчуває себе впевненіше, сміливіше, стає більш відкритим до спілкування. Тому ні в якому разі не варто забороняти йому брати з собою улюблені речі, навіть якщо це будуть не зовсім звичайні предмети: ложки, прищіпки чи татові шкарпетки.

5. Уникають тактильного контакту і розмов після садочку

Будь-яка дитина (особливо маленька), яка починає звикати до дитячого садочку, відчуває себе розгубленою і самотньою. Вона переживає розрив з батьками і сильно сумує. При зустрічі з мамою їй дуже важливо відчути її любов і поділитися своїми емоціями. Хтось хоче посидіти на колінах, хтось – обійняти. Не варто відмовляти. Необов’язково витрачати на ігри та розмови багато часу, достатньо всього 20-30 хвилин на день. Однак важливо, щоб цей час було повністю присвячено спілкуванню.

6. Пропускають адаптаційний період

Батьки, які поспішають скоріше вийти на роботу, часом віддають дітей в дитячий садок відразу на повний день. Психологи настійно радять так не робити і привчати дитину до садочку поступово, починаючи з декількох годин. Це знизить рівень тривожності малюка і зробить розлуку з матір’ю менш болючою.

7. Погано відгукуються про вихователів у присутності дитини

Важливе завдання батьків – сформувати у свого малюка позитивне враження про садок і вихователів. Він буде легше йти на контакт і залишатися без мами, якщо зрозуміє, що знаходиться в безпеці. Діти дуже легко зчитують емоції батьків, і якщо мама тривожна, збуджена, з негативом відгукується про вихователів, не варто дивуватися відмові дитини йти в дитячий садочок.

8. Вирушають після садка в багатолюдні місця

Скупчення нових людей навколо маленької людини завжди стрес для неї. Тому після дитячого садочка найкраще податися в тихе відокремлене місце, погуляти, поспілкуватися з малюком наодинці. А прийшовши додому зайнятися спокійною діяльністю – поплавати у ванні, почитати книгу або помалювати. Гості та інші жваві місця краще відкласти на вихідний, щоб уникнути перезбудження дитини.

9. Не дотримуються розпорядку дня

Зазвичай діти, які вдома жили поза певним режимом, в садочку відчувають додатковий стрес. Вони змушені звикати не лише до нових обставин, нових людей, але й до розпланованого дня. Розумним рішенням буде заздалегідь привчити дитину вставати, лягати і приймати їжу в однаковий час.

10. Розігрують зникнення мами

Знайома багатьом ситуація: дитина захоплена іграшками, а мама тим часом тихенько йде, щоб її не турбувати. Здавалося б, все правильно, нехай малюк грається. Але в той момент, коли він виявить «зникнення» мами, він буде відчувати панічний страх і самотність. Такі раптові зникнення формують у свідомості малечі відчуття, що мама може покинути його і втекти в будь-який момент.

11. Поспішають, збираючись в садочок

Дуже часто мами з найкращих міркувань дають малюкові поспати перед садочком зайвих пів години. А потім починають квапити його, дратуватися і підвищувати на дитину голос. Чи варто говорити, що гарного настрою ні у кого не буде?

Зранку дітям потрібно трохи більше часу, ніж дорослим, щоб прокинутися і відійти від сну. І більше часу, щоб дійти до дитячого садка, підготуватися і налаштуватися на день. Варто це враховувати.

А які рекомендації по звиканню до дитячого садочку можете дати ви?

Залиште свій коментар

коментарів

Завантаження...

Пов'язані статті

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker