11 випадків, коли батьки шкодять своїм дітям, навіть цього не усвідомлюючи

Лише у Сполучених Штатах Америки щогодини дитина падає зі стільця і набиває собі ґулі. Батьки, можливо, дуже оберігають дітей, коли ті гуляють надворі, проте приховані небезпеки криються навіть у відносно безпечних локаціях, таких як ігровий майданчик чи рідний дім.

Ми в Тутка сьогодні зібрали 11 варіантів ніби безпечних, але насправді небезпечних місць для дитини. Пам’ятаючи про те, що наші найдорожчі малюки потребують нагляду 24/7, наш перелік дасть змогу звертати увагу на потенційно небезпечні предмети, щоб уберегти малюків.

1. Дозволяють дітям гратися в небезпечні види спорту

Спорт дає для дітей неймовірні можливості, проте не варто забувати про специфічний перелік спортивних ігор, котрі потенційно небезпечні для малих. За словами доктора Беннета Омалу, “6-ка, яку потрібно уникати” складається з американського футболу, хокею на льоду, змішаних бойових мистецтв, боксу, боротьби та регбі. На думку нейропсихологів, під час цих ігор дитині завдають численних ударів у голову, що загрожує ушкодженням головного мозку.

Більш того, дуже активні види спорту чинять дуже сильний тиск на спинний мозок та на спину, що може призвести до серйозних травм. Регулярні тренування призводять до завчасного розвитку сколіозу. Радимо уникнути присідань, підіймання вантажів, складних підтримок (як у групі підтримки) та забігів на довгі дистанції.

2. Дозволять сидіти у W-позиції

Саме в такій позиції дітки полюбляють сидіти під час гри на підлозі, бо вона дуже зручна. Проте для малюків вона ще й шкідлива, і лікарі радять заохочувати дітей так не робити.

Більш того, остеопат Авні Тріведі нещодавно зазначив у своєму інтерв’ю, що така позиція стала “новою епідемією”. Саме таке безневинне здавалося б положення ніг затримує розвиток суглобів та стегнових кісток, ослаблює м’язи тулуба та чинить додатковий тиск на спину, шию і плечі.

3. Допускають використання ґаджетів (особливо для немовлят).

Діти все більше і більше часу проводять перед екранами ґаджетів, особливо перед улюбленими планшетами. Лікарі застерігають батьків якнайбільше обмежити “екранний час” через блакитне світло, яке випромінюють пристрої.

Загальні симптоми впливу блакитного світла — головний біль, болі в шиї та плечах, сухі або почервонілі очі, як і психологічні, а саме розсіяння уваги, погана поведінка й дратівливість. Навіть можуть спостерігатися порушення сну, наявні втома й дратівливість.

4. З’їжджають з дітьми на колінах з гірки

На думку багатьох батьків, якщо вони вже гуляють на майданчику з дитиною, то краще і на гірці разом кататися. А така розвага — дуже небезпечна, вона загрожує переломом ноги дитини.

Як пояснює педіатр Діана Арнаут, вага батьків змушує дитину швидше рухатися вниз, і через це ніжка або взуття дитини може зачепитися за гірку — так вивих чи перелом не за горами.

5. Гратися у “Пухкенького кролика” з дітьми

Суть гри полягає у напиханні рота зефіром, ватою чи іншими м’якими предметами, і вимовлянням опісля речень, важких для промовляння.

Навіть якщо гра для дітей — весела і смачна, легко можна вдавитися шматками їжі чи предметами.

6. Стояти на стільці

Це — одна з основних причин забиття серед дітей, особливо до 2 років. Дітей неможливо зупинити, вони всюди намагаються вилізти — і стільці не виняток. А падіння з високого стільця — це причина травм голови.

Тільки в США зі стільця щогодини падає одна дитина. Тому фахівці радять не дозволяти дітям вилазити на високі стільці, не дозволяти їм стояти на них і дуже пильно спостерігати за дитиною.

7. Гратися багнюкою

Діти так люблять гратися надворі в болоті. З цим варто бути обережним — в багні живуть небезпечні для організму дитини мікроби.

А не забувайте ще й, що дитина може залізти у свіжу фарбу чи інші горючі речовини — оберігайте малюків від таких небезпек.

8. Стрибки на батуті

Сьогодні багато батьків розташували на подвір’ях малі або великі батути, і дітки обожнюють їх. Однак цей такий безневинний пристрій для стрибків дуже небезпечний для дітей.

Згідно з рекомендаціями Спілки педіатрів Америки, батути мають бути заборонені для використання дітьми: такі “розваги” загрожують зламаними кістками, травмами головного мозку, забиттями м’яких тканин голови та навіть смертю.

9. Спільно користуються газонокосаркою

Неймовірно небезпечне заняття для дитини — дитина неодмінно наблизиться подивитися, як вона працює. Ви б хотіли, щоб ваша дитина ризикувала впасти з батьківських рук під прилад, впасти з нього чи плакати від болю в очах, бо туди потрапила трава?

Згідно з даними сайту HealthyChildren.org, лиш в США “щорічно через травми, пов’язані з неправильним використанням газонокосарки, потрапляє 9000 діток”. Пильнуйте, щоб ваші діти сиділи в будинку, а чужі не наближалися до газонокосарки.

10. Лазити по високих кріпленнях на майданчику

Ігрові майданчики — улюблене місце батьків та дітей, проте не забувайте про постійний нагляд.

Згідно із центром контролю за хворобами та травмами, лиш за минулий рік в США було зафіксовано 200 000 випадків травм на майданчику, були й летальні випадки. Більшість з них були спричинені лазінням.

11. Кататися на велосипеді без шолома

Ні для кого не секрет, що катання на велосипеді — найпопулярніше дитяче заняття, яке дає їм відчуття свободи, незалежності й радості. А чого дітям більше треба? Однак неуважне катання, особливо серед дітей, дуже небезпечне.

Що роблять батьки — те, звісно, зробить і дитина. Шолом — правило номер один у питанні безпеки, він захистить голову у випадку падіння від травм та гірших ушкоджень. Важливо постійно тримати дитину в полі зору. Катання на велосипеді — прекрасна можливість чудово провести час разом, катайтеся в шоломах ви та дітки!

Сподіваємось, що наша добірка потенційно небезпечних місць убезпечить життя ваших діток. А ви надмірно оберігаєте дитину чи ні? А в дитинстві яка була ваша найнебезпечніша пригода? Поділіться історіями в коментарях.