in , , , ,

12 секретів від батьків, які виховали щасливу дитину

Ви помітили, наскільки змінилося батьківство, відколи ми самі були дітьми? Проте попри сучасні методи, кожен з батьків хоче, щоб їх діти виросли щасливими й успішними людьми.

Ми в Тутка вивчили, що спільного мають батьки насправді щасливих дітей.

Вони проводять час разом

Сучасні батьки живуть за щільним графіком. Коли вони стомлені та хочуть відпочити — дітям вмикається телевізор, забуваючи про справді цікаві види діяльності як для дітей, так і дорослих. Діти забудуть все, що ви їм купили, але не забудуть часу, проведеного разом.

Наприклад, теплі стосунки з батьком допомагають побудувати близькі та щасливі стосунки в дорослому житті.

Насолоджуються родинними обідами

Науковці визначили, що постійні сімейні прийоми їжі напряму пов’язані зі зниженням рівня депресії та суїцидальних нахилів у підлітків.

Діти, які постійно обідають з батьками, набагато позитивніше дивляться на життя, ніж однолітки. Саме ця чудова практика допомагає зблизитися з дітьми. Лиш телевізор не забудьте вимкнути.

Навчають дітей піклуватися

Дуже важливо навчити дітей дбати про інших людей і бути вдячними за кожну людину в житті. Наука довела, що люди, які вміють висловлювати вдячність, швидше допомагають, співчувають і прощають. До того, вони щасливіші та здоровіші.

Тотальний контроль призведе до руйнівних стосунків у майбутньому. Довіряйте своїм дітям, давайте їм змогу вирішувати самим. Почніть з малого: дозвольте їм вирішити, що їсти на сніданок і що одягти. Так ваш малюк потроху стає більш самостійним, розуміє, чого хоче від життя. Уважно прислухайтеся, чи дитина хоче ділитися з вами своїми проблемами, і допоможіть їй їх вирішити.

Дослідники з університету Пенсильванії та Дюка опитали 700 дітей, віком до 25 років. Виявилося, що товариські малюки, які ще з садочка були в гарних стосунках з однолітками, легше вступали до коледжу і знаходили постійну роботу.

Ті ж діти, у яких були проблеми зі спілкуванням, скоювали злочини та споживали алкоголь.

Наукою доведено, що настрій мами та її емоційний стан напряму впливає на усіх членів сім’ї. Те ж стосується і негативних емоцій: стривожені батьки передають свій настрій малюкам.

Діти навчаються турботи та піклування через приклад: відчуваючи батьківську любов, вони прихиляються до батьків. Така прихильність дає їм змогу цінувати речі та швидше вчитися. Проводьте багато гарного часу з вашими дітьми: читайте разом перед сном, розмовляйте з ними та прислухайтеся до їх проблем.

Ляпаси на дитячу поведінку не впливають. Натомість діти шукають нових шляхів уникнути покарання — малі стають страшними брехунами. І навпаки — дітки, які ніколи не зазнавали емоційного насилля менше сумують, краще контролюють емоції та мають добру пам’ять.

В 1960-му вчені з університету Каліфорнії визначили 3 панівні методи виховання дітей: вседозволений, владний і впливовий. Батьки щасливих дітей обирають останній тип: їх діти поважають дорослих, але їх не “задушують” турботою.

Щоб навчити дітей вірити й довіряти нам, ми самі мусимо визнати свої помилки й недосконалості. Варто бути чесними, але й справедливими, поважати їх точку зору. Але й бути ідеальними теж не треба.

Діти, як і дорослі, розуміють успіх двояко:

  • Усталений світогляд включає характер, розум і креативність, і їх вже не змінити. Єдиний спосіб досягти успіху — всіляко уникати невдач.
  • Світогляд дорослих, навпаки, розглядає помилку як можливість розгледіти здібності іншої людини

Розвивайте у дітей світогляд дорослих, ніколи не кажіть, що для успішності потрібні лише природні задатки. Оцінюйте насамперед їх зусилля.

На жаль, діти не народжуються зі здатністю контролювати свої почуття. Вони хочуть, щоб ми навчили їх це робити: так майбутні стосунки будуть захоронені від злості, заздрості й іншого негативу.

Навчіть дітей розуміти свої почуття, говорити про них. Навчіть їх техніки управління емоціями: зупинитися на мить, глибоко вдихнути носом, видихнути повітря через рот, і порахувати до 5.

*Слово iPad в даному випадку показує гру слів: пристрій відомої фірми співзвучний із написом на пакетику в руках дівчинки eye pad – пов’язка, пластир на око. Автор мав на меті показати гру слів — прим.перекл.

Батьківство — найважча й найважливіша робота на світі. Не дивно, що ви відчуваєте сильний тиск, отож зберегти гарне почуття гумору — прекрасні ліки проти стресів.

За матеріалами

Сподобалось?

5 варіантів емоційного виховання дитини

27 веселих дитячих знимок у перший день школи — до та після