13 яскравих експериментів і розваг, якими можна зацікавити дітей

Найчастіше діти й самі чудово справляються з тим, щоб знайти собі заняття. Проте вигадати й організувати для них щось особливе, а одразу й навчити чомусь новому ніколи не завадить. Сезон канікул все ще триває, і якщо ви зацікавлені в тому, щоб з користю провести час зі своїми чадами і зробити це літо незабутнім, то ця добірка стане для вас справжньою знахідкою.

Ми в Тутка вважаємо, що, вигадуючи захоплюючі ігри для дітей і беручи участь в них, батьки роблять щось корисне і для самих себе, оскільки теж опиняються у безтурботному і захопленому стані та на якийсь час забувають про всі свої дорослі проблеми. Спробуйте, вам сподобається.

1. Торнадо в банці

Для цього експерименту вам знадобиться декілька простих інгредієнтів і 5 хвилин часу. Налийте у банку воду, додайте щедру порцію засобу для миття посуду і кілька крапель харчової фарби. Щільно закрутіть кришку і почніть обертати банку круговими рухами якнайшвидше, поки не сформується торнадо. Якщо бульбашок виходить надто багато, додайте трохи оцту.

2. Кольорові вулкани

Щоб провести цей видовищний дослід з дітьми, запасіться тими ж інгредієнтами, що і в експерименті вище, а також харчовою содою. Підготуйте декілька місткостей, насипте в них достатню кількість соди та додайте кілька крапель засобу для миття посуду. У інших місткостях змішайте фарби з оцтом. Обережно почніть вливати кольоровий оцет в перші чаші й спостерігайте за пінним бурлінням.

3. Димні мильні бульбашки

Піна, яка при сплеску в долоні перетворюється на дивовижний дим, створюється за допомогою всього 3 інгредієнтів. Наповніть високу місткість на 2/3 теплою водою і додайте мийний засіб. Кухонними щипцями (важливо: не чіпати голими руками щоб уникнути опіку!) акуратно додайте в цю мікстуру шматочок сухого льоду. Підніметься піна, до якої можна торкатись і перетворювати на дим.

4. Театр тіней

Ця розвага надовго зацікавить дітей, дозволивши їм розповідати одне одному історії й казки, супроводжуючи їх театралізованою постановкою. Для створення сцени знадобляться всього лише коробка і паперові рушники або біла нещільна тканина, яка кріпиться замість вирізаного дна. Ну і, звичайно ж, ліхтар, іграшки та фантазія.

5. Люмінесцентна ванна

Плюскатися у ванні буде набагато затишніше, якщо кинути у воду люмінесцентні палички або іграшки та приглушити світло. Спробуйте, діти будуть в захваті!

6. Саморобний спектроскоп

Експерименти зі світлом завжди вражаючі, особливо коли вони пов’язані з веселкою. Запропонуйте дітям зробити власний спектроскоп, щоб вони могли постежити за різноколірними випромінюваннями. Для цього знадобиться картонна туба від серветок і старий/непотрібний CD-диск. А потім потрібно зробити декілька надрізів, які можна побачити на фото. Спробуйте!

7. Вирощений біб в банці

Це заняття не приносить миттєвого результату, але воно досить корисне в довгостроковій перспективі, оскільки вчить уважності, терпіння і щоденній турботі про що-небудь. В даному випадку — про біб. Його затискають між стінкою банки та щільним рулоном серветок, які треба зволожувати, щоб біб проріс.

8. Мильні бульбашки

Видувати мильні бульбашки по одній теж непогано, але зробити одразу пучок за короткий час більше захоплююче. А треба для цього зовсім небагато: вода, рідке мило, пластикова скляночка і трубочка.

9. Печера, що світиться

Щоб створити будиночок приблизно як на фото, досить виділити велику непотрібну коробку, а далі все обмежується тільки вашою спільною фантазією. Можна вирізати віконця, постелити пишне покривало і розкласти подушки, дати дитині фломастери, щоб вона сама прикрасила стінки. Ну, а вишня на торті — це освітлення, яке можна організувати, зробивши дірки у верхній частині коробки та просунувши в них лампочки від гірлянди.

10. Заметіль в банці

Щоб провести такий чарівний і заспокійливий експеримент, як на фото, вам знадобиться дитяча олійка, блискітки, біла фарба й Алка-Зельтцер. Банку заливають олійкою на 2/3, третину, що залишилася, наповнюють водою, змішаною з фарбою, і нарешті покривають поверхню блискітками. Далі розламують пігулку Алка-Зельтцера, кидають маленькі шматочки в банку — і можна спостерігати за дивом.

11. Змійка з мильних бульбашок

Ще одна варіація гри з мильними бульбашками. Знадобиться винахід, зроблений з порожньої пластикової пляшки, дно якої відрізується, накривається тканиною, наприклад шкарпеткою, і закріплюється гумкою. Потім треба змочити тканину у блюдці з водою, перемішаною з милом, і почати видувати. Залежно від якості мильного розчину ви отримайте піну як на фото. А щоб вона була кольоровою, треба просто додати в розчин фарби.

12. Виблискуюча душова занавіска

Інша ідея для чудового розслаблення при прийнятті ванн — це казково виблискуюча душова фіранка. А зробити все дуже просто: потрібні лише прозора фіранка і люмінесцентні фарби, які щедрими й хаотичними бризками наносяться по всьому периметру матеріалу.

13. Чарівні феї в банці

Щоб зробити таку виблискуючу баночку, яка цілком може служити заспокійливим елементом для дітей, які бояться спати в повній темряві, вам знадобляться всього 3 речі: досить товста люмінесцентна паличка, блискітки й банка. Рідину з палички треба вилити у банку, засипати блискітками й акуратно розподілити по стінках.

Які ще ігри, особисто придумані або просто вдало випробувані вами, ви могли б порадити іншим батькам?