14 цікавих особливостей виховання дітей у різних країнах світу

Чи не найболючіше й найбільш суперечливе питання — виховання дітей. На нього накладаються й особистісні переконання вчителя, і урядові зобов’язання, і традиції та звичай країни, де це виховання впроваджують. Як правильно виховувати дитину, якщо європейці роблять це отак, азійці ж — зовсім по-іншому?

Тутка проаналізував розповіді різних матусь з різних країн світу про виховний процес і хоче поділитися ними з вами. Якщо в одних немає для вас нічого поганого, то чому б не застосувати їх на практиці й у нас?

1. У Ісландії дітей забезпечують всім необхідним канцелярським приладдям для школи, тож батьки нічого не купують. Немає тут і шкільної форми, діти вільно можуть прийти до школи у джинсах. Також дітям рідко дають домашні завдання, і діти не мають щоденників для обліку успішності.

2. Фінські діти теж усім забезпечені з боку навчального закладу. Уряд навіть платить за екскурсії, проїзні, квитки на різні події. Від батьків не вимагають жодних грошових внесків.

У перерві між уроками можна поспати. Фінська молодша школа

3. Іспанські діти виконують домашні завдання в школі, решту закінчують вдома. Як поділилася одна матуся у блозі, щорічно десь біля €30 іде на канцелярію, а від €80-200 – на підручники. Жодних зборів грошей до Дня вчителя чи іншого свята у них не передбачено.

4. Норвезькі дитячі садочки збирають різновікові групи, і кожній дитині приділяється однакова увага. Батьки позитивно оцінюють таку методу: 1-2 річні малята вчаться на живому прикладі у старших діток.

5. Німецькі діти мають досить багато вихідних: Різдво, Великдень, Зіслання Святого Духа. До речі, часто і на інші церковні свята діти не відвідують заняття. В загальному — до 90 днів на рік.

6. Школи Великобританії приймають діток до школи у 4-5 років. Спершу — підготовчі класи, потім — молодша школа. Школярі не носять до школи важких сумок, тільки зошити з готовим домашнім завданням.

7. Шведські батьки отримують право на 480 днів декретної відпустки з догляду за дитиною. Як татові, так і мамі, держава дає по 90 днів; той, хто їх не використовує, втрачає їх назавжди. До 12-річчя дитини батьки в будь-який час можуть скористатися цими днями.

8. Фінляндські батьківські збори геть не схожі на наші. Батькам не розповідають, які нечемні чи неслухняні їх діти, а навпаки — хвалять, заохочують й наголошують на унікальності кожного учня.

9. А ще мама фінських учнів доповнила: “У школі вчителі спілкуються з дітьми на рівних. Це і добре, і ні: дитина не відчуває авторитету старших, але й принижень немає”.

10. Школи Південної Кореї зобов’язують діток роззуватися біля входу, нести в руках взуття до шафок і там вже перевзуватися. Батьків таке правило дуже обурює: до чого взагалі таке правило?

11. Англійські батьки досить прохолодно одягають діток, “не так, як ми”, – поділилася в блозі мама-українка, дитина якої відвідує тамтешню школу. “Взимку заледве можна побачити гольфи на ніжках і тепле взуття. Звісно, зими тут не такі, яку нас, та це все ж зима”, – поділилася жінка своїми враженнями.

12. А садочки Франції мають специфічний підхід до режиму сну: коли батьки приводять кровинку до школи, вихователь розпитує й записує в журнал, що дитина їла й коли прокинулася. Годують всіх одночасно, а спати вкладають по-різному.

14. Японська влада не передбачає харчування дітей, тож матусі готують їжу у школу своїм школярам. Щоб максимально полегшити їм цю справу, компанії випускають вже готові салати — бенто, які легко запакувати та дати дитині до школи.

15. Німецькі школи чи не найкраще у світі обладнані для навчального процесу: у кожному класі є комп’ютер, раковини для миття рук, ігри, якими можна погратися на перерві. Кожна дитина (а їх у класі 25-26) забезпечена висувним ящичком, де складає пенал, зошити, альбоми й фарби для малювання.

Який підхід до навчання й виховання сподобався вам? А який ні? Що б ви хотіли змінити у такій системі своєї країни? Цікаві ваші думки в коментарях.

Всі ілюстрації та фото з відкритих інтернет джерел