in , , ,

15+ кмітливих і винахідливих батьків — вчимося у майстрів

Життя після народження дитини перетворюється на низку цікавих, але важких квестів. Щоб успішно виконувати всі завдання батьківства, корисно тренувати навички “терпеливість” і “кмітливість”, і тоді легко буде навчити дитину полюбити книгу, навчити відповідальності чи тишини.

Тутка дуже любить такі приклади кмітливості — і нерви батькам береже, і діти виховані. Тож ділимося з вами черговою добіркою батьківських секретів.

Як наочно пояснити дитині, що всі дії мають наслідки

Моя 4-річна дочка захотіла татуювання. Як у тата. Тоді я купила однакових наліпок і приклеїла їй одну на руку. Зображення протрималося 3 дні, потім я приліпила таку саму. Через 10 днів дитина плакала: “Не хочу таку, хочу іншу!” На що я відказала, що іншої не буде — завжди буде однакова, як у тата. Мала сама зрозуміла, що тату не хоче — хоче самокат.

Як зробити так, щоб і діти були зайняті, і підлога була чистою

Як хитрістю змусити з’їсти усю кашу

Мій син з’їв лиш половину каші:
– Я більше не хочу!
– З’їж іще 3 ложки — тобі ж 3 рочки!
– Мені не 3 — мені 5!!!
– Е ніііі, 5 ложок — то для тебе занадто багато! Ти не можеш з’їсти ще 5!
– Можу! — і з’їдає 5 ложок каші.

«Хлопчику років 5, але він сам вже ходить за покупками. Мене збентежило, що у нього з-за спини стирчить якась палиця. А це, виявляється, для того, щоб малюк міг відкривати двері магнітним ключем, тому що домофон розташований занадто високо»

Як навчити не боятися стоматолога

В дитинстві я дуже любила ходити до стоматолога. Не вірите? Мама вигадала цікаву штуку: після відвідин дантиста я одержувала талони на йогурт. І таким чином лиш я одна серед усіх дітей не ридала в коридорі, і спокійно поводилася навіть в кабінеті лікаря. Класна ідея: дитина тихо себе поводить, а після цього одержує свою нагороду!

Як мотивувати читати більше книжок

Моя теща працює у сільській бібліотеці. Кілька років тому до них привезли кілька комп’ютерів та підключили досить високошвидкісний інтернет. Ну і місцеві дітлахи часто навідувалися погратися в онлайн-забавки, посидіти в Інтернеті. Тоді теща організувала процес так: діти грають по 30 хвилин. Діти, котрі очікують своєї черги, читають книгу і перед тим, як сісти за комп’ютер, переказують те, що прочитали.

Як покатати дитину на снігу, якщо немає санок

Як за допомогою німецької мови навчити дитину слухняності

Моєму синові 3,5 роки. Він така сама дитина, як і всі інші: часто неслухняний і робить все навпаки. Якщо скажеш йому: “Лягаємо спати”, “Ходімо їсти” або “Поскладай свої іграшки” — не слухається і вдає, що звертаються не до нього. Але коли я починаю говорити по-німецьки, всі команди виконуються миттю і з острахом в очах.

«Моя дочка постійно стягувала з себе слинявчик. Більше не зможе»

Як звести істерики дитини до мінімуму

Завжди, коли ми збираємось кудись іти з дитиною, особливо за новою іграшкою, вона має дозвіл на 30 секунд плачу. Якщо ліміт перевищено — нічого їй не дістається: ані забавок, ані розваг. Коли сину мого друга запровадили таку систему, він плаче не більше 7 секунд. Геніально!

Використовуйте светрик з капюшоном, щоб підтримувати голову дитини, коли вона заснула в авто

Як мотивувати дитину до виконання доручень

У мене 4-річна дитина. Періодично дитина не хоче нічого робити, не слухається. Моя дитина дуже любить грати ігри на планшеті: тепер за проходження квестів (вмитися, одягнутися, почистити зубки) дитина заробляє бали. За 60 балів — новий рівень. Кожен новий рівень даю їй 3 чарівних камені, які можна обміняти на щось бажане. Результати фіксуємо магнітними цифрами на холодильнику. Одним словом, поки цей метод працює.
Моя дитина ще ніколи так швидко не одягалася і не прибирала за собою. Та й дуже тішать слова чоловіка: “О, донечка апґрейднулась”.

Як надовго зайняти активного малюка

Як зробити так, щоб дитя саме себе розважало

Ще дуже маленькою, мама закопувала в піску копійки, залишала відбитки слідів великих чобіт і казала, що вночі приходили пірати і закопали скарб. І я, така щаслива, годинами просиджувала з іграшковим ситом у пісочниці, а мама давала мені за це якісь копійки

Як зробити дітей слухняними і здоровими

У однокласника сина (10 років) мама колись була тренером з рукопашного бою. У них правило: з першого разу не почув — 20 віджимань

Лайфхак для тих, хто зневірився. Жінка сказала дочкам, що піжамки, які світяться в темряві, треба заряджати на світлі, лежачи нерухомо

Ви б спробували якісь лайфхаки з цієї збірки? А у вас є свої хитрощі у вихованні дітей?

Сподобалось?

Поясніть дитині, що таке магія слова, і вона ніколи не буде почуватися ображеною

Хлопець, якого виховав батько з синдромом Дауна: «Кращого виховання у мене бути не могло»