7 порад у вихованні хлопчиків: виховуємо справжнього чоловіка

Як з хлопчика виховати справжнього чоловіка і чи треба іти за принципом “чоловіки не плачуть”? Як виховати з сина сильного, мужнього чоловіка, навчити долати життєві труднощі й говорити про свої почуття? Поговоримо детальніше.

За суспільними нормами, хлопчики та хлопці мусять приховувати свої почуття, щоб не здаватися слабкими. Натомість психологи застерігають: саме придушення власних емоцій призведе до саморуйнування. На жаль, найбільшою помилкою батьків стає думка, що сина можна зіпсувати любов’ю і турботою.

Виховуйте попри всі нав’язані норми

Будь-яку дитину треба виховувати в атмосфері любові, розуміння і прийняття. Якщо ви від початку з увагою будете відноситися до сина, його захоплень, створите довкола нього теплу і люблячу атмосферу та не будете порушувати його особистих кордонів, — дитина виросте емпатичною та щирою.

Хочемо акцентувати на таких моментах правильного виховання хлопчиків:

1. Давайте синам змогу висловлювати свої емоції

Дитину важливо навчити розуміти свої емоції та керувати ними. Хлопчики теж відчувають гнів, страх, біль, печаль і не можна придушувати їх — дитина має висловлювати те, що відчуває. Створіть довкола хлопчика довірливу атмосферу: якщо дитина гралася з іншими хлопчиками та впала, не треба її сварити.

2. Кажіть правду

Ідете в поліклініку здавати кров? Не обманюйте дитину: краще відверто скажіть, що трошки буде боліти, але швидко мине. Якщо вона заплаче після процедури, не відчитуйте “хлопці не плачуть”, а краще пригорніть і похваліть, що син сміливо витримав цілу процедуру.

3. Разом читайте книги

Спільне читання книг розвиває не лиш образне мислення, але й креативність, пам’ять, увагу, співдію з іншими дітками. Разом проаналізуйте кожну прочитану частину книги, що дитина зрозуміла з прочитаного, що запам’ятала. Теплі стосунки між вами лиш укріпляться.

4. Забезпечте дитині підтримку

Щиро радійте дитячими успіхами: так, він досконало не знає математики, зате класно бігає. Вселіть дитині віру в себе, станьте на її бік, прийміть її такою, якою вона є. Заохочуйте до постійного розвитку і, звісно, не забувайте про конструктивну критику.

5. Цікавтесь справами та почуттями сина

Вміння слухати виховує емоційно та психологічно здорову дитину. Допоможіть синові розвиватися, стежте, що йому подобається, розмовляйте з ним, допоможіть йому зрозуміти, яке його життєве призначення.

6. Хваліть за прояви самостійності

Ми виховуємо хлопчиків самостійними та незалежними, а потім дивуємось, чому вони до 30 років живуть самітниками та вимагаємо від них негайних онуків. Шкідливий постійний контроль за сином, за його оточенням — покажіть йому, що ви його підтримуєте, що будете і сварити, і забороняти за неналежної поведінки. Довіра, любов і розуміння — ключ до довірливих стосунків саме між синами та батьками. Доведіть, що агресією і гнівом конфлікт розв’язати не можна.

7. Проявляйте свою любов до синів

Хлопчики, особливо у віці 3-5 років, потребують ласки та любові. Тож не поскупіться на обійми та цілунки. Дітям важливо відчувати справжню любов і прихильність.

Чи погоджуєтесь ви з нашими правилами виховання хлопчиків? Як виховуєте синів ви?