in , ,

7 речей, яких батьки повинні навчити дітей до 10 років

10-річні діти у свій вік повинні вміти приготувати собі просту їжу, прибрати за собою, у своїй кімнаті, скласти одяг, взуття та іграшки, орієнтуватися у своєму районі, вміти почистити зуби й помитися.

Тутка назве ще 7 речей, яких ми, батьки, маємо навчити вже таких самостійних діток.

1. Помилки — це життєвий досвід

Поясніть дитині, що не помиляється той, хто нічого не робить. Помилки — нормальна річ в нашому житті, навчанні, роботі, без них немає особистісного зростання. Їх не варто соромитися, але лиш прийняти та рухатися вперед.

Навчіть малюків визнавати свої помилки, виправляти їх, звертатися за допомогою до вас та інших дорослих.

2. Правильно приймати критику

Кожна критика не є руйнівною за своєю природою. Поясніть дитині, що її точка зору, одяг, малюнки чи іграшки можуть не всім подобатися, хтось може їх навіть не любити. У кожної людини — свої смаки. Роз’ясніть синові чи доньці, що критика не має бути злісною, агресивною, а спокійною і виваженою.

3. Виконувати легкі алгоритми

Прекрасна можливість навчити дитину організованості — показати їй, як діяти за інструкцією. Простий алгоритм приготування чаю з бутербродом, покупки в магазині за списком тощо дуже допоможуть дитині в дорослому життя. Інструкції можна поступово ускладнювати.

4. Не страхатися конфліктів

Розкажіть дитині, що конфлікти можна і треба розв’язувати, не варто боятися ровесників чи навіть вчителів, якщо останні відверто неправі. Не треба потурати чужій несправедливості! Вчіть малих відстояти себе!

5. Навчитися сказати “Ні!”

Найкраща, мабуть, порада, і для дітей, і для дорослих. Дитині треба донести, що усім сподобатися неможливо і варто дослухатися до свого серця: сказати “ні” булінгу, наркотикам, цигаркам, іноді навіть батькам, якщо вони переконують тебе іти проти себе, усім, хто хоче тебе зламати чи принизити.

І при цьому дитина має відчувати себе любленою, потрібною і в безпеці.

6. Доводити свою точку зору

Діти змалку мають зрозуміти, що їх думка — важлива та потрібна, тому й висловлювати її треба правильно й аргументовано.

Можна навчити дитину розмірковувати вголос — чому щось сподобалось, а щось ні, які почуття викликає той чи інший фільм чи книга. Таке роздумування сприяє розвитку індивідуальності.

7. Знаходити спільну мову з однолітками

Батьки не можуть бути з дитиною всюди, ба і не повинні. Розвивайте малюків як командних гравців, вчіть ладнати з людьми, іти на компроміси, знаходити вихід з конфліктних ситуацій.

Яких правил навчаєте ви своїх дітей?

Всі ілюстрації та фото з відкритих інтернет джерел

Сподобалось?

10 points
Upvote Downvote

10+ чудесних історій про усиновлення, які доведуть, що наш світ ще не повністю пропащий

20+ крутих лайфхаків на кухні, якими ми вас здивуємо