7 способів допомогти дитині впоратися зі спекою. Від доктора Комаровського

Спекотними літніми днями батьків малюків хвилює одне — як створити комфортні умови для свого малюка.

Тутка ділиться рекомендаціями кандидата медичних наук Євгена Олеговича Комаровського про те, як допомогти дитині витримати спеку.

Вибираємо кондиціонер

Кондиціонер для кімнати, в якій знаходиться дитина, підходить краще від вентилятора. Важливо лише контролювати основні параметри — температуру і вологість.

Дотримуємося режиму

Оптимальна температура – 22 градуси. Вологість — не нижче 40%. Визначити показник допоможуть термометр і гігрометр, а скорегувати — режим керування кондиціонером і зволожувач повітря або частіше прибирання.

Пам’ятаємо про помірність

Температуру потрібно знижувати поступово. Якщо в кімнаті 30 °C, а треба знизити до 24 °C, то спочатку кондиціонер треба виставити на 28 °C, через пів години — на 26 °C і тільки потім — на 24 °C.

Часто провітрювати

У приміщенні треба час від часу влаштовувати протяги: кондиціонер і вентилятор висушують повітря.

Не перестарайтесь

Струмінь кондиціонера треба спрямовувати так, щоб він не потрапляв на дитину або на дитяче ліжечко.

Влаштовуємо водні процедури

Корисні прохолодна ванна або душ по 1-2 хвилини 1 раз в 1-2 години. Витирати інтенсивно дитину не треба, тому що вода, яка випаровується зі шкіри — прекрасний спосіб активізувати тепловіддачу.

І не забуваємо про рясне пиття

Малюкові треба багато пити. Дітям до 1 року підійде негазована мінеральна вода нейтрального смаку, а старшим, — трохи солонувата або навіть газована. Можливі варіанти — компоти зі свіжих або заморожених фруктів і ягід, що містять велику кількість калію; чаї з травами. Кількість пиття визначить сама дитина. Важливе правило: не змушувати малюка, а пропонувати йому напої.

Найголовніше — пам’ятати, що якщо батькам спекотно, то малюкові дуже спекотно. Кондиціонер — це не зло і за дотримання нехитрих правил безпечний для дитини.

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close