7 звичок, яких наші мами й татусі могли б навчити сучасних батьків

Процес виховання сучасних дітей значно відрізняється від того, який був кілька десятиліть тому. І доречно вийняти із забуття старі дієві методи батьківства та насолоджуватися їх плодами. Фраза “старі добрі часи” дуже посприяє вихованню молодого покоління в нашому швидкоплинному технологічному світі.

Ми в Тутка віримо, що наші батьки дуже вплинули на те, ким ми є зараз. Тож ловіть вже дещо вінтажні батьківські лайфхаки, котрі дієві й по сьогодні.

1. Робили життя простішим

Наше дитинство було щасливим: ми не мали матеріальних дібр, але тішилися тим, що самі вигадували забави й пригоди. Прості радощі життя, які нам давали батьки — смачний мамин шоколадний торт чи зроблена татом іграшка, були для нас усім.

В сім’ї панували прості сімейні традиції: спільний перегляд фільмів, сміх, поїдання попкорну, а ще нам дозволяли переночувати в друзів. Дні народження не відзначалися розкішшю — просто купа дітей, домашній торт, газована водичка й багато ігор, але якими ж ми були щасливими.

2. Якісно проводили з нами час

Погляньмо правді у вічі: ми живемо зараз у дуже зайнятому світі, де батьки борються за можливість побути з дитиною, розриваючись між роботою і хатніми обов’язками. Розумію, ви хочете заробити грошей, щоб подарувати дитині забезпечене життя, але такі моменти як ігри, читання чи просто перебування біля дитини — найважливіше у побудові стосунків дитина-батько.

А колись батьки найбільше цінували час, проведений разом. Для них такими важливими були спогади, тому вони ніколи не пропускали сімейної вечері, де кожен розповідав про свій день, бажання й почуття.

3. Дозволяли скуштувати поразку й розчарування

Кожен з батьків хоче для своєї дитини найкращого, чудового, радісного, успішного життя. Проте це не має на увазі гіперопіку: щоразу летіти стрімголов на допомогу й усувати всі перешкоди на їх шляху. Наші батьки прекрасно попрацювали для того, щоб підготувати нас до дорослого життя.

Вони дозволяли нам пробувати свої сили, падати, розчаровуватися й віч-на-віч зустрічатися із наслідками наших вчинків — так ми мали можливість рости і вчитися.

4. Довіряли нам

Хто не пам’ятає, як сам ходив до школи, бігав з друзями допізна, лазив по парканах і катався на велосипеді далеко від дому. Батьки виховували з нас незалежних особистостей, вони давали нам свободу, тому що довіряли нам і вірили, що ми все вирішимо правильно. Дуже важливо правильно приготувати дитину до майбутнього.

Надмірна опіка й ваша всюдисущість перетворять дитину на безвідповідальну не сформовану особистість.

5. Навчили нас цінувати гроші

В наш час у підлітків дещо викривлене розуміння грошей, адже вони важко розрізняють бажання від потреб. А колись батьки навчали нас правильно сприймати гроші та відповідально їх витрачати, економити їх та планувати свій бюджет.

Ще змалечку навчаючи дитину, що гроші заробляються працею, ви допоможете їй сформувати здорове поводження з грішми на усе її подальше життя.

6. Заохочували гратися надворі

В той час діти батьків бачили лише ввечері — старші дозволяли гратися надворі донесхочу. Давали легку перекуску після школи й відпускали бігати надворі аж до вечері.

Батькам було добре відомо, що природа корисна для дитини, як і спілкування з ровесниками. А ще можливість розвинути свою творчість надворі ще й як зростала.

7. Давали нам певні обов’язки

Кожен в дитинстві виконував певну домашню роботу — так батьки виховували в нас бажання допомогти сім’ї. Дійсно, нам довіряли помити посуд, накрити на стіл, помити туалет, застелити ліжко чи допомогти в садку.

Ми розуміли, що корисні, більш дорослі, відповідальні, організовані, нас вчили бути незалежною молоддю та свідомими громадянами.

Чого найкращого ви перейняли у своїх батьків? Чи застосовуєте ви їх поради для виховання своїх дітей? Поділіться своїми історіями в коментарях.