Батьки діляться своїми найкращими та найефективнішими порадами з привчання дитини до горщика

Привчання до горщика може бути дуже напруженим як для дитини, так і для батьків, особливо, якщо ви не знаєте, з чого почати і який підхід застосувати. Діти емоційно готові розпочати цей етап життя віком від 18 місяців до 3 років. Кожна дитина відрізняється, і терпіння є ключовим у цьому процесі.

Ми в Тутка склали список з 13 кроків, які допоможуть вам привчити малюка до горщика.

1. Не квапте дітей

Ми всі знаємо, що кожен навчається різними темпами, особливо, коли мова йде про дітей. Так само, як не всі з них починають ходити або говорити одночасно, вони також починають вчитися контролювати свій сечовий міхур у різний вік. За даними дослідження, дівчата зазвичай вчаться використовувати горщик раніше, ніж хлопчики. Але якщо ви не впевнені, коли прийде відповідний час привчати дитину до горщика, зверніть увагу на такі ознаки. Вони підтвердять, що ваша дитина готова:

 • Вони виявляють зацікавленість до ванни і як люди використовують її.
 • Вони можуть розуміти інструкції і дотримуватися їх ідеально.
 • Вони не хочуть підгузок і хочуть поводитися більше як дорослі.

2. Знайте, що цей процес вимагає часу і терпіння

Цей етап привчання малечі до горщика вимагає багато терпіння. Це справді процес і ніщо не може бути досягнутим за одну ніч. З терпінням і невеликою кількістю творчості ви можете працювати зі своєю дитиною, щоб зрозуміти її режим і уникнути будь-яких прикростей, які можуть виникнути.

Ось деякі речі, які потрібно пам’ятати:

 • Заохочуйте свою дитину, особливо, якщо у неї є маленькі «нещасні випадки»; це допоможе їй зрозуміти, що це нормально і що вона з часом навчиться.
 • Майте на увазі, що навіть діти старші 5 років можуть попісятися в ліжку. Це тому, що важко повністю контролювати сечовий міхур ввечері, поки ця звичка не натренується – що також вимагає часу.

3. Придбайте тренувальний горщик або міні-унітаз

Міні-крісло або унітаз – це найпростіший і найменш загрозливий варіант для дитини, щоб вона почала вчитися: він невеликий за розміром, і для дітей буде не так страшно на ньому сидіти. Крім того, розгляньте можливість придбати щось із знімним сидінням, щоб ви могли розмістити його на унітазі після того, як ваша дитина буде готова.

 • Помістіть тренувальний горщик у місцях, де дитина відчуває себе більш комфортно на початку, замість того, щоб класти його у ванній. Спробуйте тримати його в таких місцях, як спальня, вітальня тощо.
 • Єдине, що ви можете зробити для того, щоб мотивувати дитину на початку тренування, це розважати її книгами та піснями про поїздку у ванну.
 • Потім, коли дитина зможе користуватися міні-туалетом і зрозуміє, як він працює, рухайтесь далі й покажіть їй, як працює справжній туалет, дозволяючи їй користуватися ним.

4. Розпочати навчання на правильній фазі

Важливо вибрати правильний час для підготовки вашої дитини до горщика, оскільки це визначить ваш успіх. Важливо НЕ розпочинати привчання до горщика, коли дитина пережила серйозні зміни, пройшла через хворобу або емоційну зміну. Всі зміни можуть бути напруженими для дітей, тому що більшість часу вони не розуміють, що відбувається, а підготовка до горщиків додасть більше стресу до їхнього життя.

 • Виберіть період, в якому ви будете витрачати багато часу з дитиною, як у святкові дні або влітку.

5. Встановіть план

Коли ви встановлюєте план для підготовки вашої дитини до горщика, він допоможе вам побудувати графік для вирішення проблеми і досягти успіху ще швидше. Діти краще навчаються з повторенням. Коли ви щодня повторюєте щось більше ніж тиждень, ваша дитина почне пристосовуватися до цієї дії, і це дасть їй почуття відповідальності.

Вибирайте від 3 до 4 разів протягом дня, коли ви кластимете свою дитину на горщик всього на 10-15 хвилин.

 • Вранці
 • Перед обідом
 • Вдень

6. Продемонструйте, як працює горщик

Важливо, щоб дитина розуміла, в чому полягає суть горщика і як він функціонує. Намагайтеся показати їй, що підгузоки – це щось не постійне і що туалет є тим місцем, яке потрібно використовувати замість пелюшок.

Ви можете сказати їм, що горщик – це місце, де йде “пі-пі” і “корм”, або ви можете продемонструвати, як використовувати горщик, приводячи їх у ванну з вами, коли вам потрібно його використовувати. Ви можете покласти їх на маленькому горщику для навчання, поки ви сидите на унітазі та показуєте їм, як це робиться. Це має бути відносно легкий процес, оскільки діти дуже зацікавлені у копіюванні дорослих.

7. Сидіть на горщику принаймні 15 хвилин на день

Як згадувалося раніше, важливо, щоб Ваша дитина звикла до туалету/горщика – дозволяйте їй сидіти там принаймні 5 хвилин, 3 або 4 рази на день. Поки вона знаходиться на горщику, важливо заохочувати її розумово “йти”, це змусить малюка почувати себе комфортніше і підтримуватися.

 • У той час, коли діти сидять на горщику, розважайте їх, щоб вони відчували себе більш комфортно.
 • НІКОЛИ не змушуйте їх сидіти в туалеті, якщо вони цього не хочуть, це змусить їх ще більше протистояти і може травмувати їх.

8. Використовуйте правильні слова

Під час навчання вашої дитини намагайтеся використовувати слова, які є зручними і знайомими для неї, щоб описати, що відбувається під час навчання в горщику, наприклад, “піі-піі”, “горщик”, “кака” тощо. Не вживайте загальних слів або матюків. Це може змусити дитину відчувати себе більш збентежено, не знаючи чому. Це також може змусити їх почати зберігати всі ці спогади і матиме негативний вплив на їхнє здоров’я.

9. Будьте поруч з ними, коли вони використовують горщик

Діти починають відчувати себе дуже занепокоєними, коли використовують горщик на початку, тому що це щось абсолютно нове для них. Тому важливо залишатися поруч з дитиною, коли вона використовує горщик, особливо перші 5 або 6 разів.

 • Завжди посміхайтеся до своєї дитини і хваліть її.
 • Використовуйте спокійний і заспокійливий тон у будь-який час, коли розмовляєте з дітьми під час тренувального процесу.
 • Намагайтеся зробити це цікавим досвідом з іграшками, книгами та піснями, щоб розважити їх.

10. Сигнали “Ме-ні-тре-ба”

Діти дають нам різні сигнали, коли їм потрібно йти в туалет, навіть якщо вони не вміють ще самі цього робити. Отже, важливо стежити за цими сигналами, і як тільки ви побачите їх, негайно проведіть дитину до ванної, щоб показати їй, де вона повинна робити свою справу. Намагайтеся заохочувати малят, щоб вони знали, коли їм потрібно піти в туалет, щоб ви могли допомогти їм, поки вони також не розпізнають самі свої знаки.

Нижче подано деякі сигнали “Ме-ні-тре-ба”:

 • Перестають гратися
 • Починають присідати
 • Тримаються за животик
 • Бурчать

11. Залишити підгузок за годину

Часто батьки пропонують зняти з дитини підгузок і залишити її бігати голою в будинку. Так дитина відчує «свободу», навчиться сама розпізнавати, що хоче в туалет.

Зрозумійте: метод справді дієвий, але без сюрпризів не обійтись. Коли вже «це» станеться, не розчаровуйте дітей. Продовжуйте бути з дітьми та підтримуйте їх.

12. Запропонуйте нагороду за успіхи

Багато дітей добре реагують на позитивну мотивацію. Таким чином, надаючи їм невеликі нагороди за свої зусилля і успіхи, це буде ідеальним способом навчання вашої дитини. Нагороди, які ви даєте своїй дитині, залежатимуть від вас і того, що їм подобається і на які вони відповідають.

Ось деякі ідеї:

 • Цукерки
 • Закуски
 • Наклейки
 • Іграшки
 • Книги

13. Майте терпіння

Не забувайте завжди бути терплячими і ніжними зі своєю дитиною. Ніхто не може навчитися за один раз. Важливо залишатися спокійним, коли у дитини вийде «невдала спроба», тому що вона може бути ще більш наляканою, ніж ви думаєте.

Коли діти побачать, що ви спокійні, вони теж стануть спокійнішими. Крім того, якщо вони злякаються перед відвідинами туалету, це зробить процес навчання набагато складнішим і важчим.

Ви пробували будь-який з цих методів? Що б ви рекомендували іншим батькам? 

За матеріалами