Чому треба дозволяти дітям бруднитися, коли вони їдять

Кожен скаже, що фото діток із замурзаними личками під час їди такі милі, але коли справа доходить до прання і прибирання за ними, батьки не дуже тішаться. А хто буде радіти абстракції розлитого супу по підлозі чи розкиданими шматками їжі? З усім тим вчені наполягають, що цей безлад допомагає малюкові розвиватися, і цим видом хаосу гріх не тішитися.

Тутці захотілося перевірити, чи спеціалісти, бува, не помилилися. Тому ми знайшли 4 вагомі причини, чому варто дозволити діткам бруднитися під час їди.

Коли дитина брудниться їдою, вона стає менш перебірливою у ній

Група науковців провела дослідження серед 70 дітей віком 2-5 років на території Об’єднаного Королівства. Вони закопали іграшкового солдатика в овочеве пюре та попросили дітей вийняти його звідти. А також розпитали батьків про режим харчування їх дітей.

Науковці засвідчили, що діти, яким сподобалося ритися у їжі, менш схильні до неофобії — розладу, який супроводжується небажанням їсти незнайомі продукти.

Тому не лякайтеся, коли наступного разу побачите свою дитину, цілу вимазюкану їдою. Так вона бореться зі страхом першої зустрічі з новими продуктами.

Прискорюється розвиток дитини, вона активніше пізнає світ

Інший експеримент довів, що дитина, яка під час годування сидить у високому стільчику та грається з їдою швидше пізнає довколишній світ.

Вчені також наголосили на тому, що тактильний контакт маляти з їдою прискорював дитячий розвиток, натомість ефект від зорового сприйняття дещо затримувався.

Діти самі вигадували назву речовин, до яких торкалися, і таким чином посилювався розвиток зв’язного мовлення.

Гра з їдою — вид сенсорної гри, вона удосконалює дрібну моторику руки

Дитина, яка вчиться взяти в ручку та втримати ложку чи виделку, неминуче створить довкола себе безлад. Але саме так вона опанує найбільш необхідні навички в житті.

Як і животики, їх мозок наповниться новими “знаннями”. Саме так, малюк зрозуміє, що якщо кинути предмет — він впаде, а підкинути вгору — полетить, як і те, що при стисканні їда змінює форму.

Інший фахівець зауважує, що саме через дотик малюк найкраще пізнає світ довкола себе. А гра з їжею залучає найчутливіші ділянки нашого тіла: пальці, губи та язик.

Лише уявіть, як цікаво та захопливо для малят відкривати для себе різну їжу — її стан, форму та температуру.

У дітей закладене прагнення незалежності, тож дозвольте їм вивчати їжу

Інші науковці провели численні дослідження, щоб з’ясувати, що керує дітьми в процесі навчання.

Так вдалося з’ясувати, що діти — це маленькі вчені: вони вивчають світ довкола себе та перевіряють свої гіпотези, чи їх припущення про світ вірне.

Дослідники зійшлися на думці, що заохочувальна гра спонукає малих більше думати й аналізувати, аніж коли ми просто даємо їм прямі вказівки. Тож, можливо, карт бланш дітям у вільному поводженні з їдою — не така вже і погана ідея.

Знаємо, що прибрати увесь цей безлад — складне заняття, та маємо кілька порад для вас, як його зменшити:

  • Давайте дитині тверду їжу — печиво та фрукти й овочі. Вівсянку варіть густу, а не рідку.
  • Під стільцем для годування постеліть газету, щоб залишки їди падали на неї.
  • Стілець для годування виберіть такий, який легко миється.

  • Скористайтеся іншими засобами, які мінімізують безлад: силіконовий посуд, пляшечки-непроливайки тощо.

А як ви ставитеся до процесу годування дитини? Чи дозволяєте їй бруднитися, гратися їжею, чи годуєте її самі? Цікава ваша думка в коментарях.