Чудовий та повчальний експеримент із хлібом для учнів початкових класів шириться мережею

Джерелі Меткаф – фахівчиня із поведінкової психології дитячого садочка для дітей-аутистів. Жінка працює з малюками від 6-ти років. Нещодавно вона зі співробітником-вчителькою Діаною Робертсон на сайті Mott Children’s Hospital знайшли чудовий дослід «Якими чистими стають наші руки після миття?».

«Ми обрали саме цей дослід, бо наближався вологий сезон застуди, — поділилася психологиня. – На нашу думку, найкраще пояснити про поширення бактерій зможе вологий хліб».

П’ять шматочків хліба вчителі помістили у поліетиленові пакети. Один залишили чистим, до іншого доторкнулася дитина з немитими руками, до третього – дитина, яка помила руки з милом, а ще один, до якого торкнулась дитина, котрій обробили руки санітайзером. П’ятий протерли по поверхні класного ноутбука.

Через кілька днів на поверхні хліба почала утворюватися пліснява.

Цвіль на шматку, яким протирали ноутбук

2. Свіжий хліб, до якого не торкалися руками

3. Той, до котрого доторкнулися немитими руками

4. Шматок, до якого доторкнулися чистими руками. Вимиті милом з водою

5. А оцей зазнав впливу санітайзера з дитячих рук

«Дослід справді вдався. Діти взяли в ньому активну участь, вони люблять робити такі живі експерименти!», – Меткаф поділилася. Одразу по його закінченні вихованці дуже перейнялися гігієною рук, почали краще стежити за нею. Навіть з інших класів приходили учні та разом розглядали результати експерименту із цвіллю.

А ще вчителі хотіли донести до батьків, що самого миття рук іноді замало. «Привівши до школи хвору дитину, ви піддаєте ризику всіх інших дітей. Навіть вчителів та їх рідних! Тому хотіла б попередити батьків: краще залишити хвору дитину вдома!»

Як експеримент прокоментувала сама вчителька у своєму Фейсбук і чому він став таким популярним:

Як гадаєте, чи корисні такі експерименти для дітей? А для дорослих? Діліться своїми враженнями в коментарях.