Цікава зміна поколінню Z — нове покоління Альфа

Всі народжені після 2010 року належать до покоління-альфа (А), що позначає початок нового алфавіту. Цих діток відрізняє унікальний інтелект і ніхто не може сказати, які цінності наслідуватимуть вже дорослі представники людей-альфа. Ми можемо тільки припустити яке ж покоління змінить покоління Z.

Покопавшись трохи глибше ми в Тутка виділили основні риси і особливості діток А. Мабуть, це найнезвичайніші діти за всю історію людства.

1. Люди А дуже цінують персоналізацію та індивідуальний підхід

Основна відмінність покоління А — швидка адаптація до сучасних технологій: вже з народження, користуючись гаджетами, вміють самостійно обрати що їм переглядати в Ютуб. Можуть самостійно вести аккаунт у соцмережах, звикли до того, що на основі попередніх переглядів підбирається їхній особистий список мультфільмів чи програм.

Дітки покоління А вже у 4 роки можуть похвалитись власним смартфоном, тому коли вони виростуть, навколишній простір буде відповідати їх власним потребам, наче підлаштовуватись під них.

2. Вони не поділяють реальний і віртуальний світи

Для дітей, які народилися в цифрову епоху, віртуальний і реальний світи майже однакові. Зараз для дітей немає особливої різниці, як сприймати інформацію — через екран смартфона або наживо. Тому вони не намагаються виглядати на екранах смартфонів краще, ніж в реальному житті.

Сучасні діти з раннього віку ведуть свої влоги і діляться тим, що з ними відбувається щодня з різними людьми по всьому світу. Кумир мільйонів дітей блогер Pat04Chek викладає різні відео про своє життя й іронічно розповідає про повсякденні речі. Для дітей-альфа важливо ділитися своїми переживаннями та радощами не лише з близькими, а й з абсолютно сторонніми людьми.

3. Діти-альфа створюють абсолютно новий тип контенту

Недавнє дослідження показало, що дитячі ролики на ютуб займають перші рядки всіх рейтингів, основне місце в яких належить стрімам, розіграшам та челленджам. Покоління-альфа або придумує нові формати, або трансформує старі.

Ще один мегапопулярний відеоконтент — розпаковування іграшок на камеру, або «анпакінг». Так, найбагатшим блогером у світі виявився 7-річний хлопчик на ім’я Раян, який прославився саме оглядами дитячих іграшок. Він заробив за рік $ 26 млн.

Третій щабель найбагатших ютуб-блогерів займає Настя Радзінська, котра заробила $ 18 млн. В блозі зображене її реальне життя: як вона вчиться, відвідує парки розваг, розповідає  з татом вірші та казки.

Можливо, ці ролики користуються успіхом, тому що діти в них дійсно відчувають щирі емоції. Цікаво, що сучасні популярні додатки типу TikTok дозволяють користувачам з ранніх років самим створювати контент без якого-небудь спеціального обладнання та навичок.

4. Вони краще ладнають з батьками

Сьогодні дуже популярний принцип усвідомленого батьківства — відповідальність за долю дитини та приділення їй майже весь вільний час. Дорослі намагаються вести з нею діалог, також радяться з цифрових питань та прислухаються до їх думки. Це позитивно позначається на взаєминах.

Батьки разом з дітьми грають в онлайн-ігри, створюють блоги. Дослідження підтверджують, що саме спільні сімейні звички споживання контенту стають важливою рисою сучасного виховання.

5. У них високі моральні стандарти, і вони тонко відчувають фальш

Люди-альфа цінують прозорий світ, без жодних секретів і фальші. Важливе місце у їх світі займає репутація. У світі соцмереж все як на долоні, не можна ховатися під масками, тому що рано чи пізно все таємне стане явним.

З ранніх років діти дбають про екологію, думають про розумне споживання ресурсів та перероблення сміття, рятують тварин від вимирання. А також говорять про свою позицію навколишнім.

6. Приблизно 40 % дітей не отримають вищої освіти

За деякими прогнозами, до 2030 року у світі зникне 67 професій. Так, з’являться нові, але ніхто поки не знає, які саме. Світ почав змінюватися настільки швидко, що абсолютно незрозуміло, чому потрібно вчитися, щоб бути в тренді. Здається, що людям А доведеться інтуїтивно здогадуватися, якими навичками їм потрібно володіти, щоб досягти успіху в майбутньому. Тому диплом про вищу освіту втратить колишню цінність. Новому поколінню доведеться постійно здобувати нові навички або навіть змінювати рід діяльності, тому що їх дохід буде залежати від розуміння ситуації і швидкого включення в процес. Припускається, що за життя дитина покоління А встигне змінити близько 5 видів діяльності і 20 роботодавців. Однак нове покоління буде вельми освіченим за рахунок самонавчання і самоосвіти.

Крім того, все більшої популярності набуває віддалена робота. За прогнозами, половина співробітників в західному світі буде працювати без суворої прив’язки до певної компанії.

7. Люди А будуть довго жити. Можливо, до 100 років

Оскільки медицина в сучасному світі розвивається дуже швидко, а якість життя покращується з кожним роком, сучасні діти цілком зможуть прожити до 100 років, а то й більше. Наприклад, за підрахунками експертів з Інституту демографічних досліджень Макса Планка, кожна третя дівчинка, народжена в цьому році в Німеччині, відзначить 100-річний ювілей.

8. Їм доведеться розвивати емоційний інтелект

Сьогодні все більше вчених говорять про штучний інтелект, який розвивається так інтенсивно, що, можливо, нам доведеться незабаром з ним конкурувати. А єдиний спосіб конкуренції з роботами — це розвиток емоційного інтелекту (El), який недоступний машин. El — це певний набір навичок, який дозволяє розпізнавати і розуміти чужі емоції і наміри, а також контролювати свої, щоб вирішувати практичні завдання.

Роботодавці кажуть, що для успішної кар’єри дитині потрібно буде володіти трьома речами — адаптивністю, а також умінням працювати з інформацією і здатністю знаходити точки дотику з будь-якою людиною. Це і є емоційний інтелект. Вже сьогодні, щоб потрапити в команду до Ілона Маска, потрібно зіграти в спеціальну онлайн-гру, де штучний інтелект просить визначити, яку емоцію переживає людина на тій чи іншій фотографії. Потім результати аналізуються та надсилаються потенційному роботодавцю.

9. Вони стануть рушійною силою прогресу

Демографи вважають, що саме сучасні діти стануть носіями певної гуманістичної місії та двигунами прогресу. Діти-альфа більш врівноважені і менш агресивні, ніж їх попередники. Люди будуть вкрай ерудованими, оскільки їх навчання буде починатися майже з пелюшок і тривати протягом усього життя.

Нарешті, через розвиток Інтернету всілякі межі, культурні чи політичні, будуть стиратися ще сильніше. Тому для покоління-альфа буде важливо побудувати глобальний світ, більш гнучкий і соціально відповідальний, де буде приділятися велика увага таким важливим проблемам, як тероризм, екологія, вичерпання ресурсів.

Який у вас досвід спілкування з сучасними дітьми? Як вважаєте, вони в кращий чи гірший бік змінились у порівнянні з попередніми поколіннями?

Всі ілюстрації та фото з відкритих інтернет джерел