Дітям потрібна не ідеальна мама, а щаслива

Найкраще, що ви можете зробити для своїх дітей, — це любити їх!

Прагнення до ідеальності закладене в людині з народження. А якщо під серцем б’ється ще одне, рідне серденько, воно лиш зростає. Ми подумки вже обіймаємо свого малюка, граємося з ним, розвиваємо, читаємо книги, а потяг до досконалості росте й збільшується…

Та правда в тому, що ідеальних матусь немає, не буває таких на світі. І чим швидше ви це зрозумієте, тим щасливішими будете і самі, і ваші діти.

Посібника “Ідеальна мама” не продають в книжкових крамницях, його ще навіть не видали. Найкращим порадником у цій справі є ваш особистий досвід.

Час мине, недоспані ночі й болюча спина дадуться взнаки і ви самі зрозумієте: ідеальна мама — це щаслива мама. Її діти зростають в атмосфері щастя й любові, впевненими в собі, їх оточують турбота та піклування.

Не картайте себе за кожен промах чи помилку — хто з нас не помиляється? Дитина прийшла з прогулянки вимазюкана, як порося? Мале в 1,8 року не сідає саме на горщик і не розмовляє складними реченнями?! Ну і що, а де тут ваша провина? Що ви зробили не так, якщо таке — життя.

Немає такого поняття “не догледіли” (мовимо про звичні та буденні справи). Всі діти підростають, малюють по стінах, перевертають дім догори дриґом, хворіють, сміються і б’ються — хоч головою об стіну бийтеся, та такий плин життя.

Місія мами інша — любити і підтримувати своїх дітей, стояти за них що б не сталося у світі. Не перепиняйте їх бажання пізнавати світ.

Не сваріть малюків за прогріхи — похваліть за здобутки, і нагородою вам за це будуть дитячі слова: “Мамо, я тебе люблю”.

Звісно, бути мамою 24/7 – важка ноша, і на вас нападатимуть і роздратування, і нелюдська втома, і тотальні запізнення, і сварки, і сльози, і крики. Але якщо ви усвідомите, що діти — найбільший Божий дар, який вам подарували, то станете найщасливішою жінкою і мамою у світі. І навіть щоденний хаос стане найулюбленішим.

Якщо руки опустяться і опанує безсилля, перемішане з почуттям “я найгірша мама на світі”, згадайте, що ви — проста людина. Так, виховання дітей не таким малювалося в уяві, але ви — проста людина, яка втомилася, бо багато працювала. Пригадайте про це.

Найкраща мама — це мама щаслива, і мама стомлена, і роздратована, і без макіяжу. І таке буває, бо ви несете відповідальну місію материнства. Ви любите, ви віддаєте всю себе. І це — нормально.

Найперша ознака ідеально виконаної роботи мами — усмішки, які грають на обличчі її дітей. Радість дітей — найкраща нагорода для мами!

Не хвилюйтеся, що діти перестануть вас любити, якщо у вас був поганий день чи ви прийшли додому роздратованими.

Діти люблять вас за те, що ви є, за все, що робите для них, навіть якщо і не можуть цього до кінця усвідомити. Вони не хочуть маму-супержінку, вони хочуть щасливу маму.

Дітям потрібна щаслива, а не ідеальна мама, мама, яка обіймає їх та цілує, каже, що любить і гладить по голові. А будете щасливі ви — будуть щасливі і вони.

Тутка бажає, щоб очі кожної жінки зараз засвітилися від радості. І нехай маленькі ручки обгорнуть шию кожної з нас.