Культові мультфільми Хаяо Міядзакі, які повинна побачити кожна дитина

Мультфільми культового японського режисер Хаяо Міядзакі вирізняються захоплюючими сюжетами, основами для яких стають казки європейських і японських авторів, герої японського епосу. Темами стають екологічні проблеми та любов до Землі, підліткові проблеми і теми дорослішання, трагедія Другої світової війни та ін. Всі вони вражають уяву мальовничими пейзажами і закохують в себе характерними для аніме рисами обличчя.

Ми зібрали для вас список надихаючих мультфільмів Хаяо Міядзакі, які змушують замислитися дорослих і так подобаються дітям.

1. Віднесені привидами / Сен та Тіхіро в полоні у духів

Маленька Тіхіро разом з мамою і татом переїздять в новий будинок. Заблукавши по дорозі, вони опиняються в дивному пустинному місті, де їх чекає прекрасний бенкет. Батьки з жадністю накидаються на їжу і перетворюються на свиней, ставши полоненими злої чаклунки Юбаби, володарки таємничого світу стародавніх богів і могутніх духів. Тепер, опинившись одна серед магічних істот, відважна Тіхіро повинна придумати, як позбавити своїх батьків від чар підступної старої і врятуватися з лякаючого царства примар…

“Віднесені привидами” продовжують тему втручання людини в природу, до якої Міядзакі повертається у багатьох своїх фільмах.

2. Мандрівний замок Хаула

Зла відьма заточила 18-річну Софі в тіло старої бабусі. У пошуках того, хто допоможе їй позбутися чар, Софі знайомиться з могутнім чарівником Хаулом і його вогняним демоном Кальцифером. Кальцифер повинен служити Хаулу за договором, умови якого він не може розголошувати. Дівчина і демон вирішують допомогти один одному позбутися злих чар.

3. Мій сусід Тоторо

Переїхавши в село, дві маленькі сестри, старша (Сацукі) і молодша (Мей), знайомляться з лісовим духом, якого Мей називає «Тоторо» (спотворене «троль»). Подружившись з дівчатками, Тоторо не лише влаштовує їм повітряну екскурсію по своїх володіннях, але і допомагає побачитися з мамою, яка лежить у лікарні.

4. Принцеса Мононоке

Відмінне, красиве та повчальне містично-філософське фентезі.

Події розгортаються у середньовічній Японії. Юний син вождя племені емісі Асітака вбив дикого кабана чим накликав на себе прокляття, адже твариною виявилося лісове божество, яке перетворилося в демона. Людська медицина проти демонічного прокляття безсила, тому щоб з гідно провести залишок життя, юнак залишає рідне село та йде у мандри слідами кабана. Пошуки приводять воїна в поселення сталеварів-зброярів під керівництвом пані Ебосі. Щоб плавити метал, сталевари вирубують ліс, і це накликає на них гнів лісових божеств, яких очолюють богиня-вовчиця Моро та її людська прийомна дочка…

5. Небесний замок Лапута

Події аніме відбуваються в альтернативній реальності, відповідної початку XX століття. У дівчинки, на ім’я Сита є Літаючий Камінь, за яким полюють люди з уряду і пірати, тому що Камінь є ключем до міфічного літаючого острова

6. Рибка Поньо на кручі

Маленькій цікавій рибці, на ім’я Поньо стало цікаво подивитися на життя людей. Вона залишає будинок, де живе з батьками – чаклуном і прекрасною богинею. Поньо потрапила в банку і виявилася на березі. Її бере до себе п’ятирічний хлопчик Сооске. Так вони стають друзями. І тепер Поньо мріє тільки про одне-стати людиною.

7. Вітер дужчає (Здійнявся вітер)

Хлопчик Джіро мріє про польоти та красиві літаки, здатні обігнати вітер. От тільки пілотом йому не стати – він з народження короткозорий. Але Джіро не полишає своєї мрії про небо, він починає придумувати ідеальний літак і з часом стає одним з кращих авіаконструкторів світу. На шляху до успіху він не тільки зустріне багато цікавих людей, переживе Великий землетрус у Токіо та жорстокі війни, а й знайде кохання свого життя – прекрасну Наоко.