Лікарі виокремили 10 батьківських звичок, за які діти вам лиш подякують

Направду, сучасні батьки навчилися вже багато чого нового: і розмовляти з дітьми перед сном, і не сварити за забруднений одяг після прогулянки, і дозволяти день-два не піти до школи. Але вчені сьогодні знову нагадують, що немає меж досконалості. Тому ми в Тутка зібрали 10 професійних порад для виховання дитини. Не профґавте шансу стати ще кращими батьками.

1. Дозвольте дитині, віком до 3 років, спати з вами в одному ліжку

Науковці довели: найбезпечніше місце сну для дитини — поруч із мамою. І їх підтримують педіатри. 16 діток до 3 років взяли участь в експерименті та по черзі спали у своєму ліжечку чи поруч із мамою. На моніторах чітко простежилося, що на самоті дитина зазнає втричі більше стресу.

Найоптимальніший варіант — дитина спить з вами до 3 років. Особливу увагу приділіть немовлятам до 4-ох місяців та не засніть, коли вони лежать поруч.

2. Не змушуйте дитину їсти більше

Якщо ви залишите здорову їжу на столі, вам не треба буде хвилюватися, скільки корисних продуктів з’їла дитина. Батьки змушують дітей їсти, бо гадають, що ті голодні. Не тисніть на дитину, залишайте за нею право вирішувати й подавайте такі порції, які вона може з’їсти.

3. Не нервуйте, якщо малюк не хоче сідати на горщик

Підгузки витягують з гаманця значні суми, але на все свій час — і на горщик теж. Педіатри запевняють: немає конкретного часу, коли дитина має почати на нього ходити, вона сама має ним зацікавитися. Приблизний час — вік від 2 до 4 років.

4. Дозвольте дітям обирати й робити свій вибір

Дитинку треба навчити незалежності, і суворі правила — не найкраща опція. Не нав’язуйте дітям свою думку — дозвольте їм обирати. До прикладу, поцікавтесь в дитини, що вона хоче на вечерю чи яку футболку бажала б одягнути.

5. Сформуйте в дитини правильне уявлення про відвідини лікаря

Спеціалісти певні, що дитина не має боятися відвідин лікаря і повинна вміти розповісти йому інформацію про себе. Хай дитина не боїться давати лікарю запитання і відповідати на його звернення. Мусимо донести до молодшого покоління, що воно також відповідальне за своє здоров’я.

6. Після відвідин стоматолога заплануйте розваги

Після відвідин стоматолога заплануйте з дитиною веселі розваги, щоб вона запам’ятала саме їх. А краще запитайте самих сина чи доньку, куди б він чи вона хотіли піти.

І, звісно, розкажіть дитині самі про гігієну ротової порожнини, хай малюк сам обере собі зубну пасту та щітку. Радимо спільний перегляд мультфільмів та відеороликів про зубки.

7. Вашій дитині ще немає року і вона не припиняє плакати? Скористайтеся нашими порадами

1-річна дитина постійно плаче, щоб ви не робили? Вона не голодна, підгузок сухий, вона виспалась, але продовжує верещати? Фахівці радять ось що:

– Погойдайте її на руках.
– Увімкніть спокійну музику.
– Повозіть її у візочку під час прогулянки.
– Покатайте її в автівці.
– Увімкніть спокійний шум — від фену чи посудомийної машини.

8. З раннього віку формуйте довіру та самоповагу

Лікарі припускають, що діти з нормальною самоповагою щасливіші, вони легше сприймають критику. Самоповага допомагає дітям приймати кращі рішення. Батькам варто хвалити дітей за всі труди та старання, які вони докладають.

Мотивуйте їх через:

  • Відповідні до їх віку доручення і не забудьте подякувати після їх виконання.
  • Спільне проведення часу. Дитині важливо знати, що вона важлива.

9. Під час істерик вдайте, що не чуєте її крику

Здається, що дитина в істериці посеред супермаркету — це норма нашого суспільства. Питання в іншому — як її вгамувати? Лікарі ж вчать: ігноруйте її плач. Дитина в безпеці? Тоді просто не дивіться на неї. Щойно дитина побачить, що їй не приділяють бажаної уваги, вона зупиниться.

Спочатку буде важко, та ви впораєтеся. А ще можна взяти з собою книги та розвивальні іграшки, щоб розважити малюка.

10. Звертайте особливу увагу на зміну харчових звичок новонароджених

Сімейні лікарі стверджують, що новонароджені дітки дуже часто їдять. Ознакою хвороби може бути те, що ви будите малюка, щоб поїсти чи він надто довго спить. Іншими нездоровими симптомами можуть бути надмірне пітніння під час їжі, зміни у плачі та довгі періоди сну.

А якими прийомами у вихованні дітей користуєтесь ви? Як заспокоюєте дитину під час плачу? Так цікаво почути ваші думки! Діліться ними в коментарях.

Всі ілюстрації та фото з відкритих інтернет джерел