in , ,

Наука підтверджує: Є “важкі” і “легкі” діти

Ось як впоратися з першими!

Маленька дитина – це не тільки райдужне щастя і безтурботне батьківство. Маленькі дітки — це ще й хвороби і занепокоєння, знайти причини яким молоді батьки не завжди можуть.

Про це чудово відомо матері трьох дітей Кетрін Пірсон. Вона вирішила поділитися думками про те, чому діти бувають примхливими і чи варто мамам занадто сильно “заганятися” з цього приводу.

“Після народження першої дитини і перетворення в непосидючу матусю я зайшла в гості до подруги, яка нещодавно народила другого. Поки вона накривала на стіл, її дитина тихо гралася неподалік. Мене це шокувало.

З першою дитиною в мене виникли проблеми з самого початку. Ми не випускали її з рук, інакше вона нервувала, плакала, і все закінчувалося істерикою.

Вона висловлювала бурхливий протест проти того, щоб лягати в ліжечко, тому доводилося дуже туго сповивати її. Вона багато плакала, могла ридати кілька годин поспіль.

Протягом перших чотирьох місяців я була вкрай напружена і падала з ніг від втоми.

Важко описати, що переживає мати в такі моменти і наскільки невпевнено себе почуває, особливо та, хто ще не проходила через це. Я зрозуміла, що люди можуть бути добрими, але їм, за великим рахунком, плювати на мої проблеми.

Я часто відчувала себе винуватою за те, що була нещасною, хоча насправді мені пощастило — у мене була здорова дитина. Навіть зараз, чотири роки потому, я думаю: “Невже все було так погано?”

Так, було. Експерти все більше говорять про те, що нервозність немовлят — це стосується дітей, які плачуть більше за інших без видимої на те причини — може впливати на психічне здоров’я батьків.

У дослідженні, опублікованому в журналі Academic Pediatrics, сказано, що мами примхливих дітей, народжених в строк, приблизно у два рази частіше згадують про депресивні стани, ніж мами з відносно «легкими» дітьми.

Ось що з цього приводу говорить автор дослідження і педіатр Прачі Шах.

«Мати з примхливою дитиною менш впевнена в собі, вона відчуває, що докладає мало зусиль, її частіше відвідують депресивні думки, вона відчуває набагато більше стресу».

Один з мінусів наявності примхливої дитини — не завжди зрозуміло, чому вона вередує. У неї може бути прихована проблема, про яку навіть не здогадуєшся — харчова алергія або рефлюкс.

Іноді це просто особливість дитини, частина її характеру. Але коли ви намагаєтеся заспокоїти дитину, яка кричить навіть у вас на руках, у вас з’являється відчуття, що причина її крику — ви самі».

Отже, існує безліч причин, через які мами так часто скаржаться подружкам: “Мовляв, дитина у мене неспокійна!”

Плач немовляти – це вроджена і мимовільна відповідь на дискомфорт, покликана повідомити батькам про потреби дитини.

У більшості випадків плач новонародженого викликаний фізичним дискомфортом через голод, холод, біль, мокрі пелюшки. Навіть озноб при хворобі, гучний звук або яскраве світло можуть змусити малюка заплакати.

Мало хто з батьків здогадується, що, мабуть, головною причиною плачу малюка може бути втома.

Якщо дитина довго спала серед незнайомих людей, які з ним багато спілкувалися, то це може стати причиною нервового перенапруження.

Новонароджені в різному ступені збудливі й потребують різну кількість часу, щоб заспокоїтися.

Вже в перші дні життя одних дітей легко засмутити і важко заспокоїти, тоді як інші рідко плачуть і швидко повертаються у спокійний стан.

Настільки різні реакції на стрес і можливості заспокоєння можуть бути зумовлені генетично.

Якщо в пологовому будинку вам сказали, що дитина неспокійна і збудлива, приготуйтеся до того, що вона буде довго сердито кричати. Така поведінка не означає, що вона хвора, але це стане для вас суворим випробуванням.

Заздалегідь відмовтеся від своїх уявлень про “звичайну” чи “ідеальну” дитину і навчіться пристосовуватися до особливостей свого власного малюка.

Збудливій дитині необхідно створити спокійну обстановку: тиха кімната, мінімум відвідувачів, тихі лагідні голоси, повільні плавні рухи при повсякденному догляді.

Більшість дітей, які багато кричать, добре фізично розвиваються, регулярно набирають вагу, енергійно і з апетитом їдять. А багатьом дітям, незалежно ні від чого, потрібно трохи покричати перед сном, щоб заснути.

Найкраще, якщо ви скажете собі, що кольки, гази, періодичний голосний плач – все це тимчасові явища, і спокійно поставитеся до крику малюка.

Якщо вам не пощастило і малюк плаче, попри всі ваші зусилля, порадьтеся з лікарем, можливо, допоможуть прості заспокійливі засоби. Якщо ж це мало допомагає, то ви повинні подумати і про себе.

Ваш малюк примхливий або з ним легко мати справу?

Всі ілюстрації та фото з відкритих інтернет джерел

Сподобалось?

Ось просто схема, за допомогою якої ви значно швидше вивчите англійську

15+ секретів кондитерів, які вони не розкривають навіть своїм колегам