Науковці вивчили, чому святкування дитячого дня народження таке важливе

Дитяче день народження на носі, й батьки починають метушитися й готуватися до свята. А інші, навпаки, не хочуть витрачатися й не влаштовують дитині святкування взагалі. Такого насправді робити не варто.

Тутка у сьогоднішній статті поділиться своїми думками щодо важливості святкування дня народження дітей та нагадає батькам, що не варто применшувати потрібність такого дня.

Організовувати чи не організовувати святкування

Так, часи змінилися: колись скромне частування сьогодні еволюціонувало до тематичних вечірок, пів сотні гостей, пишних кенді-барів та дорогих декорацій, які після свята помандрують на сміття. Все ж, доктор Жаклін Вулі наголошує на потрібності свята як для дітей, так і для дорослих.

Чому день народження необхідно святкувати?

Доктор Вулі провела експеримент серед діток і досліджувала сам феномен дня народження та розуміння свого віку серед малих. Так, у досліді взяло участь 99 американських діток віком від 3 до 5 років. Хід експерименту: троє 2-річних діток святкували день народження. Перша дитина мала святкову вечірку, друга — ні, а третій організували свято із двох частин. Коли опитали всіх інших діток, що вони про це думають, чи треба нам святкувати день народження чи ні, то більшість малюків визначили, що дитина, якій не організували свята, так і залишиться 2-річною, а останній виповниться аж усіх 4 роки (бо святкування мало аж дві частини).

Більше, ніж просто математика…

Дослідження науковця дало змогу зрозуміти, що для дітей дошкільного віку дуже важливою є щорічна очевидна зміна одного вікового періоду на інший: щорічне день народження дитина сприймає як обов’язковий етап дорослішання.

Переваги святкування дня народження, за даними психологічних досліджень

За словами доктора Вулі, святкування дня народження з нагоди 5 років для 4-річної дитини — це ціла подія. Переваги такого свята очевидні навіть для батьків:

  • Зростає дитяча самооцінка. Дитина відчуває, що в сім’ї її люблять, що вона потрібна. Її день народження важливий для її батьків.
  • Зміцнюються родинні зв’язки. Корисно мати родинні чи сімейні традиції, і байдуже, великі ці святкування чи ні, важливо виховувати бажання проводити час із сім’єю.
  • Формуються соціальні стосунки. Якщо на свято запрошувати друзів, родичів, знайомих, дитина буде вчитися поводитися серед людей, ставати компанійською та добрішою.

 

  • Формуються позитивні спогади. Науковці стверджують, що у дітей дошкільного віку немає спогадів як таких — це радше суміш підсвідомих згадок, сформованих запахами, відчуттями й музикою. Тобто, дитина сама формує свої спогади, і день народження їй в цьому дуже допоможе.
  • Дитина вчиться сприймати час. Тільки через порівняння дитина вчиться сприймати свій вік. День народження стане для неї прекрасною можливістю самій стежити за процесом свого дорослішання.

Не обов’язково влаштовувати пишні святкування

Якщо декотрі батьки не бажають святкувати день народження дитини, радимо подумати: воно не має бути аж надто показовим. Для дитини головне сам факт свята, що її люблять і заради неї все організовують. Тобто досить навіть задути свічку на торті й надути повітряну кульку.

Важливий не найкрасивіший торт на світі, і не найдорожча іграшка з найдорожчого магазину, а тепла атмосфера, де дитині затишно, безпечно і добре.

А ви святкуєте дні народження своїх малих? Як саме? Розкажіть про них і нам.

Всі ілюстрації та фото з відкритих інтернет джерел