Усе про пробивання вушок дитині — за і проти, — лікарі поділяться своїми думками

Зірка Гіларі Дафф, мама 3 діток, недавно поділилася світлиною своєї 8-місячної донечки, Мей, в якої уже проколені вушка. Неймовірно ніжні світлини дівчинки викликали бурю обговорення в Мережі: «Коли варто чи не варто пробивати дитині вушка»?

Тутка дуже хоче порівняти думки опонентів, тож сьогодні напише про причини, чому до певного віку вушка дитини пробивати не варто.

1. Зростає ризик інфекцій

Щоразу, коли до ніжної шкіри вушка дитини доторкається сережка чи пусет, зростає ризик інфекцій, яка може потрапити до дитячого організму.

Після проколення вушка стежте, щоб воно не почервоніло, не почало свербіти, — ці ознаки свідчать про потенційну інфекцію. Якщо хворобливі симптоми спостерігаються впродовж довгого часу – одразу зверніться до лікаря.

2. Дозвольте дитині самій обирати, коли вона б хотіла почати носити прикраси у вухах

Фото: instagram.com/hilaryduff

Проколювання вушка – справа суто індивідуальна. Так дитина краще буде сприймати себе як особистість.
Дозволити дитині обирати, коли проколювати вуха – це дати їй змогу розвинути свою організованість. До прикладу, виконувати усі необхідні процедури після проколювання (промивання вуха двічі на день, гігієна, протирання спиртом чи перекисом водню тощо).

3. Шкіра стане дуже чутливою

Звичайно, що для вашого маленького сонечка проколювання вушка буде більш болісною процедурою, аніж для дитини старшого віку. Через болісний контакт голки з вухом хворобливі відчуття будуть ще кілька днів створювати дитині дискомфорт.

Професіонали радять за 15 хвилин до проколювання змастити вушко кремом, щоб зменшити больовий тиск на чутливу шкіру дитяти. Сьогодні розроблені спеціальні креми з лідокаїном – анестетиком, котрий заморожує чутливість шкіри.

Інший метод – обгорніть кубики льоду в рушник та прикладіть холодний компрес до мочки вуха. Так ви дезактивуєте чутливі нервові закінчення й знімете больові відчуття. Цю процедуру варто виконати одразу по проколенні вуха. Відверніть увагу дитини, щоб вона не зосереджувалася на больових відчуттях.

4. Після проколювання вуха дитина не зможе займатися певними видами діяльності

Йде мова про такі заняття дитини, як плавання. Великими сережками дитина ризикує зачепитися за інших дітей чи за одяг та поранити і без того чутливе вухо. Тож вам обирати.

Допоки вухо повністю не загоїться, не рекомендується займатися спортом, бігати та жваво гратися з іншими дітьми. Не забувайте, що діти спілкуються та розважаються разом, торкаються одне одного немитими руками — зростає рівень інфекції.

5. Зростає ризик алергії

Алергія на нікель – досить поширене явище серед дітей, особливо у кого чутлива шкіра. Врахуйте, що у золотих виробах також міститься частка нікелю. Найбезпечніші в цьому питанні срібні вироби, вони не пошкодять делікатну шкіру вушка. Перед проколюванням вушка обов’язково проконсультуйтеся з лікарем та перевірте дитину на наявність алергії.

Як ви ставитеся до того, що Гіларі Дафф проколола вушка своїй 8-місячній дитині? А в якому віці вам це зробили? І коли ви прокололи вушка своїй дитині? Чи безпечна ця справа? Поділіться думками в коментарях.