Як навчити дитину не хворіти: 3 поради для батьків

В сезон вірусів і застуди навряд чи вдасться “пропетляти” і не підхопити жодної болячки, хоча й таке буває, коли дитина чудово загартована і у неї сильний імунітет. Інша справа, коли чадо не обходиться декількома застудами в “сопливий” зимовий сезон, а хворіє і хворіє. Як кажуть, не пронос, то золотуха…

Причому інші діти з її дитсадкової групи або класу хворіють набагато рідше, хоча з ними їх батьки возяться значно менше. Щоб відповісти на це актуальне питання, давайте поглянемо в “психологічне” обличчя хвороби.

Червоне горло як маніпуляція

Чому одні діти хворіють частіше, ніж інші. Найчастіше тому, що одні діти бачать користь від хвороб, а інші – ні. Одні користуються хворобою як засобом маніпуляції, а інші не бачать в цьому ніякого резону.
Ви запитаєте, а як дитина, яка хворіє, може маніпулювати мамою? Легко. Дитині завжди хочеться отримати від рідних більше любові, ніжності, тепла, іграшок, і якщо найлегше мати все це, просто захворівши, чадо швидко засвоїть урок і буде то застуджуватися, то покриватись висипкою із хорошою регулярністю.

Чому мама піддається?

Тому що в такі моменти нею керує комплекс провини: “Це я винна, що дитина захворіла. Недогледіла… Тепер треба розплачуватися сповна”. І виходить,  коли дитина здорова, в мами немає часу, щоб посидіти з нею поруч, погладити, поговорити, а варто чаду захворіти – вся мама в повному розпорядженні або дозволяє цілий день грати на планшеті й дивитися мультики. Як цим не скористатися хитренькому розумному нащадкові? Питання риторичне.

Стимул одужати: 3 поради

Звичайно, ми не перестанемо піклуватися про дитину, якщо вона захворіла, – ми просто переглянемо деякі свої установки.

1. Даємо дитині зрозуміти, що хворіти – це нудно. Якщо захворів, то лягаєш в ліжко і… одужуєш. Ігри, нескінченні мультики та інші розваги можуть тільки заважати, адже вони перенапружують.

2. Смаколики під час хвороби (тістечка, шоколадки, булочки) відміняються. Порожні калорії, солодощі, в яких надто багато вуглеводів і жирів, тільки гальмують одужання, адже забирають “увагу” організму на переварювання, а не на боротьбу з вірусами і очищення від токсинів.

3. Якщо дитина школяр або на підготовці, то після того, як температура спала, вона повинна робити (хоч би частково) домашні завдання, щоб наздогнати шкільну програму.

Настанови на здоров’я

  • Щоб дитина рідше застуджувалася, обов’язково проходьте з нею регулярні огляди у лікарів.
  • Спонукайте дитину вести активний спосіб життя (гуртки і секції, загартовування).
  • Допоможіть малюкові завести багато друзів – коли тебе чекають товариші, щоб весело пустувати на дитячому майданчику, хворіти зовсім не хочеться.
  • Коли дитина здорова, частіше ходіть з нею в гості, в театр, в кіно, в кафе, щоб захворіти означало втратити задоволення від цих речей.
  • Такий здоровий і неупереджений підхід позбавить дитину від необхідності хворіти для того, щоб щось отримати. Тобто хворіти вона буде все рідше й рідше.

За матеріалами