in ,

16 порад безпеки життя і здоров’я

Береженого Бог береже, але життя — непередбачувана річ, і часто в критичних моментах така потрібна холоднокровність зникає, а по висках стугонить паніка й відчай. Як бути? Що робити? Як діяти?
Найперше — не хвилюватися і не переживати, взяти себе в руки.

Тутка сьогодні хоче опублікувати 16 незвичайних та небезпечних життєвих випадків, які можуть статися з кожним. Бажаємо, щоб вони нікого не спіткали, та попереджений — означає озброєний. Отож, вчімося самі та поширюймо інформацію серед друзів.

1. Як діяти, якщо в мороз автівка застрягла на одному місці

Надворі мороз, авто не зрушує з місця:

Насамперед утеплитися самому й зателефонувати рятувальникам чи друзям

Найважливіше правило — не засніть, бо цей сон стане останнім у житті.

Взимку краще возити в багажному відділенні старі теплі речі, ковдри — про всяк випадок, як і поліетиленові плащі чи намети. Всім цим вкрийте транспорт зверху.

Щоб зменшити втрати тепла, обкопайте авто снігом, та тільки не вихлопну трубу, щоб вихлопні гази не потрапили до салону.

Смішно — але кричіть! Щосили й щодуху! Кличте на поміч!

Зробіть так, щоб вас було видно з дороги.

Газети допоможуть зберегти тепло (якщо не маєте теплих речей), тому і їх радимо возити з собою. Обгорніть ними голову, як шапкою, обмотайте довкола ніг. Навіть вікна можна ними закрити.

Робіть все, щоб зігрітися: розведіть багаття (тільки не всередині авта).

Назбирайте хмизу чи гілок і розведіть багаття, якщо немає з чого — паліть деталі автомобілю (сидіння, запасні колеса).

Можна також спорудити снігову печеру: міцно утрамбувати сніг, всередині розпалити вогонь і грітися.

2. Чому не можна близько підходити до потягу?

Якщо бачите, що до вас на швидкості мчить потяг, якнайдалі відійдіть від рейок, по яких він мчить. З них на швидкості можуть вилітати різні предмети: пляшки, шматки деревини, різні побутові предмети. Не поодинокі випадки, коли такі летючі об’єкти сильно травмували людей.

3. Що робити, якщо вас зупинила компанія поганців?

Якщо компанія однозначно погана і становить потенційну загрозу для вашого життя чи здоров’я, повідомте їм, що перед цим ви розмовляли з друзями/батьками/рідними і точно розповіли їм, де знаходитеся.

Краще згадати когось конкретно із родичів, наприклад: “Моя сестра чекає на мене в кінотеатрі” чи “Ми з мамою зустрічаємося в кафе”. Тобто, якщо ви не з’явитеся — вас будуть шукати.

4. Як уникнення поширення вогню

Працюю пожежником. Найкраща моя порада: на ніч зачиняйте двері до спальні.

5. Для вечірніх прогулянок з візочком

6. Якщо на вас нападають

Зрозумійте: ніхто на звичайний крик не прийде

Розповідає наша героїня: “У початковій школі зі мною стався такий випадок: за мною погналися хлопчики. Вони бігли аж до мого дому, і вже були б догнали мене, якби мені не спало на думку скрикнути: “Тату!” І наздоганячі горобцями розлетілися навсібіч: “Тікаймо, вона тут живе”.

Вже в дорослому віці по телевізору я почула від психолога, що слово “Тату” дуже відлякує нападників. Гвалтівник чи інший кривдник підсвідомо відгукнеться на те, що вас є кому захистити, і може втекти. Кричати можна і треба усім — і дорослим, і дітям: беззахисний образ дитини замінить собою дорослу особу, і є шанси, що вас не скривдять.

7. Уникнути отруєння випарами побутової хімії

Не користуйтеся водночас відбілювачами та засобами для чищення на основі аміаку. Їх випари разом смертельно небезпечні.

Також, коли відчищаєте килим від сечі улюбленця, не користуйтеся відбілювачем.

8. Якщо дитина залишилася вдома сама

9. Якщо ви довго страждали від спраги

Ви довго не пили, і врешті знайшли воду? Чудесно, але попередимо: не лягайте спати, поки не підете в туалет. Не піддавайтеся спокусі трошки попити води і лягти відпочити. Якщо ви нормально підете в туалет, це свідчитиме про те, що в організмі ще досить рідини і він не зневоднений. Тепер можна лягати спати: для нічлігу оберіть локацію, яка повністю вбереже вас у затінку.

10. Якщо вас переслідують

11. Щоб не загубити дитину

Найстрашніше — коли губляться діти. Неможливо уявити розпач і біль тих батьків. Думаєте, дитина загубиться і зможе вам зателефонувати? А якщо її викрадуть? А якщо вона впаде десь непритомна? Що робити тоді?

Ми маємо вихід: отакий браслетик, який легко почепити на руку дитині. На ньому складається ваш номер телефону, і працівник поліції чи швидкої допомоги легко зможе з вами зв’язатися.

12. Якщо видніється оголений провід

Ближче, ніж на 8 метрів, не підходьте до оголених дротів.

Ви не зможете самотужки допомогти людині, яку вже вразило струмом.

Бачите, що ви в потенційно небезпечній зоні (біля вас упав провід, заземлювач лежить поруч із вами тощо) якомога тісніше зімкніть ноги й пересувайтеся “гусачком”. Чим менша ширина кроку, тим менша ймовірність міжкрокової напруги.

Навіть суха гілка, дуже суха гілка може стати провідником напруги.

Якщо у транспортному засобі, в якому ви їдете, корпус опинився під напругою, не можна його покидати — одразу телефонуйте на телефони екстремальних служб. Якщо ж у транспорті сталося загоряння — треба терміново покинути його. Ні до чого не доторкайтеся руками — одразу стрибайте на зімкнуті ноги. Пересуватися також треба “гусачком”.

13. Якщо хтось намагається вас викрасти

Кричіть, бийтеся і кусайтеся — робіть все можливе, щоб себе захистити. Якщо будете чинити спротив, нападники можуть відпустити вас.

Якщо вас спіймали і кудись везуть, позначайте мітками дорогу: скиньте та киньте на землю сережки, інші прикраси чи особисті речі. Плюйте, виривайте собі волосся — залишайте свій генетичний матеріал всюди. При пошуках він дуже знадобиться експертам.

14. Для дитячої безпеки. Та й не лиш дитячої

Коли у колеги народилася дитина, я порадив йому встановити дитячі замки-блокери на вікнах. Вони недорогі, самостійно можна покласти: викручуєш звичайну ручку, вставляєш іншу із замком. Бо діти — цікаві створіння. А перестрахуватися не завадить.

Приходить він сьогодні на роботу (а дитині вже виповнилося 2 роки) і мені на стіл подарунок:
– Це — тобі. Дякую за пораду і “дитячий” замок.
– Дитина намагалася відчинити вікно?
– Гірше — злодії. Але подвійний замок перешкодив.

15. Якщо ви заблукали на природі і дуже зголодніли

Голодні та ще й посеред лісу? Звісно, будь-яка ягідка обов’язково буде продегустована, та не кожна стане корисною.

Якщо ви знайшли підозрілі ягоди, розітріть їх об шкіру руки. Якщо через 2 години шкіра жодним чином не зреагує, можна спробувати маленький шматочок.

Минуло ще кілька годин і ви нормально почуваєтесь — можна з’їсти ще жменьку. Напевне, саме так рятувалися наші предки.

За можливості їжу треба обов’язково варити.

Корені рослин в 10 разів поживніші, ніж плоди. І цікаво, що корисні рослини завжди важче дістати, та й на вигляд вони будуть непримітні, тоді ж як отруйні вабитимуть око.

16. Якщо ви впали на рейки метро

Напевне, найбільш небезпечний випадок з добірки. Якщо з вами таке трапилося, не панікуйте і робіть отак:

Не ховайтеся від потягу під край пасажирської платформи: там проходить контактна рейка під напругою.

Знайдіть чорно-білу рейку чи електронне табло, де відображаються цифри. І йдіть до нього.

Якщо потяг вже близько — ляжте поміж рейками, у жолоб: обличчям донизу (щоб мінімізувати стрес), руки міцно притисніть до тулуба. Вільну одіж притисніть до себе. Протримайтеся так до приїзду рятувальників.

Чи потрапляли ви в такі складні ситуації? Як із них рятувалися? Поділіться з нашими читачами!

Всі ілюстрації та фото з відкритих інтернет джерел

Сподобалось?

14 прекрасних ілюстрацій жіночого тонкого гумору

7 продуктів, про які взимку варто забути