Чоловіка змусили заплатити колишній дружині за 27 років роботи по дому

Є у світі справедливість!

Суд в Аргентині зобов’язав 70-річного чоловіка виплатити колишній дружині 8 млн песо ($173 000) як компенсацію за 27 років роботи по дому.

Суддя Вікторія Фама прийшла до цього історичного рішення на тій основі, що впродовж 30 років шлюбу ролі між подружжям були чітко розподілені: жінка, яка за документами проходить як М. Л., займалася домашнім господарством, а чоловік ходив на роботу. Не дивлячись економічну освіту, жінка відмовилася від професійної кар’єри заради виховання дітей і догляду за домом. Коли чоловік пішов від М. Л., їй було вже 60 років, тому в неї не було шансів знайти роботу.

Цікаве
Loading...

“Після 27 років в шлюбі обвинувачений пішов від своєї дружини, коли їй виповнилося 60 років — це вік виходу жінки на пенсію, що виключає її з ринку праці, — сказано в рішенні судді. – Економічна залежність дружин від чоловіків — один з основних механізмів підпорядкування жінок в суспільстві”.

Пара Пара аргентинців розійшлася у 2009 році та розлучилась через два роки. Відтоді у жінки почалися фінансові труднощі через неможливість влаштуватися на роботу і жебрацької пенсії, тоді як її чоловік продовжував “жити собі на втіху”.

“Це дуже новаторський вердикт, тому що таким чином визнається, що домашнє господарство — це робота, що догляд — це робота, що вимагає часу, сил та вміння, — говорить юрист Люсія Мартелотте. – Але вона залишається непомітною і неоплачуваною”.

Суддя Фама назвала суму компенсації “розумною сумою для врівноваження економічного розриву між подружжям”. Вона сказала, що при ухваленні рішення також враховувала економічну освіту жінки та вік, в якому чоловік вирішив від неї піти.

Аргентинські юристи назвали рішення дуже новаторським, а суму компенсації – “безпрецедентною”.

За даними ОЕСР, жінки виконують більше неоплачуваної роботи по дому, ніж чоловіки, в усіх 10 найбільш розвинених країнах світу.

А ви згодні з рішенням судді?

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Завантаження...

Пов'язані статті

Back to top button
Close