in , ,

Мріям варто здійснитися — в шлюбі чи поза ним

Ми в Тутка нещодавно прочитали слова однієї психологині. Хочемо поділитися її думкою з вами, бо вважаємо, що це дуже важливий момент у шлюбі.

Я нещодавно дізналася, що розлучилася одна досить відома пара. Важко розлучалися, як це зазвичай і буває. В процесі на поверхню вилізло все те, що було приховано за глянцевим образом: образи дружини через відсутність допомоги, підтримки, образи чоловіка, що з народженням дітей їх зв’язок ослаб… Загалом, у кожного — своя правда і свої підстави закінчити стосунки.

Здивувало інше. Перше, що зробила дружина, покинувши спільний дім, — купила собаку, прекрасну дівчинку-лабрадора. І написала, що під час шлюбу це було категорично заборонено. Тобто одна людина з дитинства палко мріяла про собаку, а інша людина так само наполегливо була проти. Бачимо очевидну незадоволену потребу.

Можна перестати думати про неї, можна навіть переконати себе, що не дуже й хотілося, але в глибині душі залишиться знання, яке тихим голосом буде давати про себе знати: «З цією людиною я не можу отримати того, що мені необхідно». І одразу буде випливати глобальне питання: «А чи моя це людина?» Не сумнівайтеся, з цього моменту в голові мінімум в однієї людини з пари почнеться підрахунок проколів. Обнулити його потім буває просто неможливо.

Що робити?

Можна було б сказати: «Треба домовлятися». Але є питання, в яких домовитися не виходить. Наприклад, це може бути життєво важливий принцип, який людина буде відстоювати до останнього. Швидше за все, в цьому місці в обох є травма. Припустимо, чоловік вважає, що жінка чогось не повинна робити, а жінка переконана, що чоловік робить посягання на її межі.

Потрібна мудрість. В ідеалі: «Якщо робимо щось для мене — робимо щось для тебе» або «Робимо спочатку для тебе, потім реалізовуємо мою мрію або потребу». Можна також поступитися, щоб уникнути конфлікту. Але за «поступитися» зазвичай стоїть «не задовольнити своє» (відмовитися від своїх інтересів, проігнорувати їх і так далі), і це небезпечно для стосунків. Менш небезпечно піднімати тему знову і знову, доносити її важливість до партнера і спостерігати, як і куди вона розвивається. Все змінюється в цьому світі, і наша думка і реакції теж не статичні.

Мрії повинні здійснюватися в шлюбі чи поза ним. Людина живе ними. З іншою людиною вона повинна мати можливість їх здійснити рано чи пізно. Хотіти собаку, наприклад, це мрія. Не хотіти собаку — це не мрія, це резони. Відчуваєте різницю?

Не ставайте для іншого тим, хто зупинить його мрії.

Сподобалось?

Чому сьогодні у нас знижується рівень інтелекту? Вчені намагаються знайти пояснення

24 гастрономічні дива Литви — пальчики оближеш