Те, що сприймається як належне, в результаті зникне

«Кажуть, що люди не цінують того, що мають, поки не втратять. Правда в тому, що ви точно знали, що у вас є. Ви просто не думали, що колись втратите це».

Вона була матір’ю вісьмох дітей. Вона жила зі своєю сім’єю в невеликому селі в сільській місцевості.

Цікаве
Loading...

Живучи в бідній родині з потребою годувати вісім ротів, вона працювала на будь-якій можливій роботі від світання до смеркання – від роботи на власній рисовій плантації її сім’ї до роботи будь-де, хто візьме її. Багато людей радили їй не віддавати дітей до школи, щоб у неї була хоч якась допомога з роботою. Але вона наполягала на тому, що її діти повинні отримати освіту, щоб в подальшому мати можливість жити кращим життям, ніж вона. Це означало працювати в десять разів більше, але вона так чи інакше робила це.

Вона жила стриманіше, ніж черниця. Вона не їла в достатній мірі, тому що чим менше вона з’їдала, тим більше могли з’їсти її діти.

Майже сорок років по тому вона страждала від хвороби серця, проблем з кров’яним тиском і багатьох інших важких хвороб. За словами лікаря, основна причина слабкого здоров’я полягала в тому, що вона так довго нехтувала собою.

За останні кілька місяців її життя вона не могла ходити і розмовляти. Вона стала паралізованою і забула своїх дітей і онуків. Пізніше вона померла на руках у своєї сім’ї.

Це було описом життя моєї бабусі, жінки, яка пожертвувала всім своїм життям, щоб піклуватися про інших людей, і нічого не чекала натомість. І всі вважали це належним.

І це не тому, що ми не любили її. Ми були просто занадто зайняті нашими власними життями. І найголовніше, наше суспільство виховувало нас так, щоб ми не висловлювали нашу любов і почуття до інших, тому що це вважали ознакою слабкості.

Я пам’ятаю лише декілька годин до того, як вона померла, ми всі чекали цього і всі зібралися, щоб побути з нею.

Моя мама сказала: «Бабуся дуже слабка». Я обіймала її.

Тоді я вперше побачила, як вона плаче.

Декілька років тому моя тітка сказала мені, що ніколи не обіймала мою бабусю і не говорила їй, наскільки сильно вона любила її. Вона не розуміла важливість цього в той час. Вона розуміє це тепер, але у неї ніколи не буде шансу зробити це.

Вони вважали її повністю належним і очевидним. І тепер вона пішла.

Любов і жертви моєї бабусі, здається, повторюються – з моєю мамою.

Мати чотирьох дітей, вона опинилася в схожій ситуації.

Вона виховала своїх дітей сама, поки її чоловік був відсутній багато років, перебуваючи на заробітках. У неї ніколи не було смачної їжі, тому що вона намагалася економити гроші, щоб забезпечити сім’ю.

І чесно, я теж сприймала її як належне.

Вона завжди була поруч, коли була потрібна мені. Вона ніколи не залишала мене, коли я хворіла. Вона зашивала мій одяг і купувала мені гарні туфлі, коли я просила їх, навіть при тому, що грошей було дуже мало. Вона дала мені все, чого я потребувала. І вражає те, що їй вдавалося робити те ж саме для моїх рідних братів.

Вона була для мене супержінкою.

Їй приходилося займатися домашніми клопотами, поки ми просто сиділи склавши руки, вчилися, базікали або грались.

Я знала, що вона важко працює, але я також думала, що всі мами такі. Я не пам’ятаю, щоб казала їй колись «спасибі». Вона відігравала величезну роль у моєму житті, і протягом довгого часу я просто не розуміла цього. Поки у неї не діагностували рак.

Мій світ зазнав краху. Життя виявилося занадто жорстоким.

Коли вона була на хіміотерапії, вдома був безлад. Ніхто не хотів прибирати, готувати їжу, спілкуватися. Ми з сім’єю тільки говорили про маму, яка ставала все слабшою з кожним днем.

Я пам’ятаю, коли вона, нарешті, повернулася додому після першого курсу хіміотерапії, і ми без кінця запитували її, яку їжу вона може їсти і як вона себе почуває. Це був перший раз, коли вона отримала стільки уваги.

Я також пам’ятаю, як вона встала, вибігла з кімнати, зупинилася в темряві і заплакала. Вона плакала не тому, що боялася смерті, а тому, що вона боялася, що ніхто не буде піклуватися про її дітей.

Я вважала її цілком очевидною в моєму житті, але у мене ще був шанс. З тих пір я вчилася піклуватися про неї так само, як вона дбала про мене.

Навіть після того, як мою маму вилікували, страх перед втратою її все ще лякав мене до смерті. Але він також змусив мене зрозуміти, що всі ми схильні сприймати близьких людей як належних, особливо людей, які є найближчими для нас. Ми не забуваємо піклуватися про них, коли можемо ось-ось втратити їх або після того, як втратили.

Тепер я ставлю собі за мету ніколи не приймати як належне будь-яку людину. Я намагаюся переконатися, що ціную всіх навколо мене. Якщо ви думаєте, що також можете бути винними, вважаючи когось цілком очевидним…

Нагадайте собі, що ніщо не вічне.

Ніщо, що у вас є сьогодні, не буде у вас завжди. Ні ваша робота, ні ваш будинок, ні ваш автомобіль. Ні люди, які є найближчими для вас. Навіть люди, які заприсяглися ніколи не залишати вас.

Витратьте одну хвилину і прийміть, що життя коротке, і у вас немає великої кількості часу, щоб бути з дорогими для вас людьми. Колись всі ці люди не будуть поруч з вами і ви не можете знати, коли саме. Дбайте про них, поки ви можете.

Не чекайте нічого. Цінуйте все.

Ніхто не відповідає за вас і ваше життя. Ніхто не повинен навчати вас прихильності та доброти. Навіть якщо це люди, яких ви любите, це не означає, що вони повинні відповідати вам взаємністю. Вони нічого не повинні робити для вас, навіть якщо мова йде про дрібниці.

Таким чином, коли вони це роблять, подякуйте за їх зусилля і за все, що вони роблять для вас. Всім важливо розуміти, що їх цінують.

Висловлюйте свою любов навіть невеликими жестами.

Народившись в країні третього світу, я не була вихована, щоб висловлювати мої почуття до інших людей. Багато разів я щосили намагалася сказати мамі, як сильно я люблю її. Я думала, що вона знає це, тому що вона моя мама. Але це не означає, що вона не відчувала б себе більш щасливою, якби я прийняла рішення довести їй, наскільки вона важлива для мене.

Спочатку це було дивно, але тепер я телефоную їй кожного дня і цілуї її по телефонній камері. Я посилаю їй повідомлення, щоб сказати, що люблю її і замовляю квіти, які привозять їй додому.

Навіть якщо ви зайняті, докладіть зусиль, щоб показати, наскільки людина вам важлива. Це не обов’язково має бути щось велике. Як сказав Роберт Бро, невеликі речі часто є великими.

Зупиніть мить.

Іноді ми так зайняті своєю роботою, хобі та проблемами в стосунках, що не звертаємо уваги на людей, які знаходяться перед нами.

Але якщо ви не зробите цього, коли ви оглянетесь назад на ті моменти, ви будете жаліти, що не зупинили мить і не провели час з вашими дорогими людьми.

Візьміть на себе зобов’язання вже сьогодні: перестаньте хвилюватися про ті речі, на які ви ніяк не можете вплинути. І якщо ви не можете перестати хвилюватися взагалі, то в крайній мірі пообіцяйте відкладати ваші турботи на деякий час кожного дня, щоб ви могли бути поруч з важливими для вас людьми і фізично, і духовно.

Легко звикнути до всіх милих і добрих жестів, які люди роблять для вас. Але не вважайте це очевидним фактом.

Дійте. Зателефонуйте мамі, татові або комусь ще, кого ви любите. Скажіть їм, наскільки сильно ви любите їх і подякуйте їм за все, що вони роблять.

Написати повідомлення своїй другій половинці, якщо вона у вас є. Будьте вдячні за те, що вони готують сніданок для вас або навіть просто вислуховують.

Купіть букет квітів і відправте його своїй дружині або подрузі з запискою, щоб показати їм, наскільки ви цінуєте ті невеликі речі, які вони щодня роблять для вас.

«Більше посміхайтеся. Смійтеся частіше. Ніколи не сприймайте це життя як належне».

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Завантаження...

Пов'язані статті

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker