in , , ,

12 таємниць кінофільмів, цікавих кожному

Тутка любить привідкривати завісу невідомого, і кіноіндустрія — одна з них. Всім відомо, що трюки в кіно та інші спецефекти замість акторів виконують каскадери, а що скажете про інтимні сцени, хрускіт кісток і техніку Apple в кадрі? Що таїть фільм цього разу?

Ми знайшли 12 секретів режисерів і розповімо їх вам.

1. Справжню їжу рідко знімають у фільмах

Пригадуєте пишні частування, якими у 1-ій частині відомої саги про Гаррі Поттера смакували герої? Тоді для зйомок використовували справжню їжу, але через часті сцени та перезнімання кадрів вона швидко псувалася, тож її доводилося постійно заміняти на нову. Тож у наступних частинах кіноепопеї їжу виготовляли вже з пінопласту.

2. Сніг для голлівудських стрічок виробляє спеціальна компанія

І назва її – Snow Business. Вона була заснованою ще в далекому 1983-му році й відтоді в арсеналі фірми нараховується понад 200 видів штучного снігу.

До слова, сніг у майже всіх фільмах — несправжній, позаяк зі справжнім дуже важко працювати. Справжній сніг тане під ногами знімальної групи і його приходиться постійно досипати. Все ж, є і винятки: стрічку “Легенда Г’ю Гласса” знімали на одному з гірськолижних курортів Канади.

3. Звук переломлених кісток роблять із хрускоту селери та моркви

Жорстокі сцени не будуть більше такими кривавими, якщо згадати про ці овочі: так, задля прототипу хрускоту зламаної кістки режисери ламають саме ці овочі.

4. Дітки, яких знімають у фільмах жахів, навіть не здогадуються про що він

Так, діти насправді навіть не здогадуються, що їх знімають у фільмі жахіть. Зйомки не йдуть у хронологічному порядку, тож дитина не може логічно їх поскладати. Плюс на знімальному майданчику атмосферу створюють спокійною і приємною, яку дитина сприймає у формі гри.
Так, головний герой “Сяйва” навіть не додумався, що його знімають у такому хорорі.

5. Злодії не можуть користуватися технікою фірми Apple

Режисер Раян Джонсон, який нещодавно зняв стрічку “Ножі наголо” поділився цікавим лайфхаком, як у фільмі легко визначити поганця навіть за його зовнішнім виглядом. Річ у тім, що останній не може тримати в руках чи користуватися продукцією компанії Apple: керівництво компанії дозволяє користуватися нею лише позитивним персонажам. Така умова діє ще з 2012-го року.

6. Зелений фон невипадково використовують у фільмах зі спецефектами

При створенні спецефектів режисери використовують саме яскраво-зелений фон тому, що він максимально далекий від жовтої, помаранчевої та червоної палітр та значно відрізняється від одягу актора, його аксесуарів). Так значно скорочується час монтажу кадрів.

7. Якщо люди з масовки будуть дивитися в камеру — їх можуть звільнити

А ще таким людям заборонено вдягати одежу білого кольору чи інших яскравих кольорів, щоб не затьмарювати головних персонажів. І, звісно, для масовки ніколи не оберуть людину, хоч віддалено схожу на головного персонажа.

8. Режисери іноді навмисно припускаються кіноляпів

Так, і ми самі їх неодноразово помічали. Чому так? Насправді й це не випадково: так режисери прагнуть ще більше звернути увагу на стрічку та змусити про неї говорити. Згадаймо хоча б “Темного лицаря”: Бетмен не просто увійшов до світлого тунелю, а вийшов із темного. Цим прийомом Крістофер Нолан зробив фільм ще більш ефектним і епічним.

9. Трейлером фільму займається рекламна компанія

Так, режисери вдаються до допомоги рекламників, щоб зняти 2-хвилинний ролик до фільму. Чому ж творці фільму доручають таку місію маркетологам? Насправді, останні не розуміються на рекламних ходах і тому, яким чином фільм можна зробити рентабельним. І маркетологи допомагають так розрекламувати продукт, щоб його захотілося переглянути мільйон разів.

10. Найскладніші сцени у фільмах — з дзеркалами

В таких епізодах зйомку проводять під спеціальним кутом: важливо спіймати людину та її віддзеркалення, але приховати камеру та світло. Наприклад, у другій частині “Термінатора” скористалися ляльками й дублерами.

11. Під час інтимних сцен актори одягають спеціальну спідню білизну тілесного кольору

А ще вдаються до штучних сідниць і грудей, які потім моделюють на комп’ютері.

І коли ви бачите акторку зі спини, вона спереду не топлес — її груди прикривають спеціальні накладки.

12. Колись при перегляді 3D-фільмів у глядачів частіше паморочилось в голові

В наш час створювачі таких картин навмисно намагаються обходити створення “ефекту вильоту”. Так, картинка, яку ми бачимо на екрані, — це лиш ілюзія глибини простору. Наш мозок намагається сфокусуватися на об’єкті, ніби він був реальним, і від цього виникає запаморочення і біль в голові.

Тому в наш час такі 3D-ефекти намагаються зробити дуже швидкоплинними.

Якими фактами про кіно ми вас вразили? Діліться своїми враженнями в коментарях.

Всі ілюстрації та фото з відкритих інтернет джерел

Сподобалось?

9 ефективних методів розтягнення

20+ дитячих запитань, які своєю кмітливістю переплюнули сам Ґуґл