in , ,

16 неправдивих моментів у кіно

Екшени, вибухи, перекидання автівок, карколомні стрибки й трюки — від голлівудських моментів дух запирає, і на вустах лиш одне: “Ваууу”. Та в нашому раціональному світі, де перевіряють усе, навіть Бога, важко повірити у достовірність речей, які показують на широких екранах. Звісно, сценічні постановки та режисерські вигадки гідні подиву, та є відверто неправдиві кіношні реалії.

І декотрі з них перевірив Тутка, й пояснить, чому в них не варто вірити.

1. Безпечно падати у сміття

Пригадуєте епізоди фільмів, коли персонажі стрімголов біжать та з розгону влітають у сміттєві баки. І потім, мовби нічого не трапилося, вистрибують з них і біжать далі. Не таке вже це місце і безпечне: у смітниках повно скляних уламків, вибухонебезпечних залишків, фарб та лаків, іншого сміття. Тож покладатися на такий “батут” не варто.

2. “Прикрий мене”

Улюблені слова у фільмах: супергерой посеред робочого дня залишає своє місце праці й біжить розв’язувати глобальні світові проблеми. А як у реальному житті? Чи хтось із ваших колег погодився б працювати за двох, не знаючи, куди полетів ваш напарник чи співробітник? Думаємо, що ні.

3. Підсвічування у скафандрі

Щоб глядач мав змогу добре роздивитися персонажа у скафандрі, у нього вмонтовують підсвітку: лампочку, ліхтарик чи інший предмет. В реальному житті такий застосунок лиш би заважав астронавту виконувати його надскладну місію.

4. Безпечно постійно тримати палець на хвості спускового гачка пістолета

Небезпечна дія, яку здійснюють всі кіногерої, які позиціонують себе як знавці у користуванні зброєю. Усіх людей, які цікавляться вогнепальними засобами, вчать, що палець на хвості спускового гачка має опинитися в той момент, коли ви хочете на нього натиснути. І ні на секунду раніше.

5. Автомобілі витримають усе

Та не зовсім усе, як у серії фільмів “Форсаж”. Гоночні автівки, попри складнішу комплектацію та покращену роботу, не завжди зможуть витримати поїздку по звичайних дорогах. А звичайні автомобілі не можуть високо стрибати й долати купу перешкод, бо швидко зламаються.

6. Усі головні герої високого зросту

Кадр добре вміє замаскувати невисокий зріст та “вирівняти” героїв фільму. Так, в реальному житті невисокими є Роберт Дауні-молодший, Деніел Редкліфф, Елайджа Вуд. А у фільмі й не скажеш!

7. Мечі досить легко кувати

Іде велетень-коваль, розплавлює метал, заливає його у форму, виймає гостре вістря, занурює у воду — і супермеч, здатний розрубати будь-який панцир чи обладунки, готовий. Справжні ковалі посперечаються з такою методикою: якісну зброю кують із куска металу, приготовленого заздалегідь. І у форму не заливають.

8. Один удар — і безпечний нокаут забезпечений

Два суперники б’ються на рівних, один завдає влучного удару, і от — бац, інший вже лежить на землі й потім, оговтавшись від нокауту, бачить, що за його візаві й слід вистиг. Він або одразу кидається в погоню, або ще довго лежить без свідомості.

Такі екранні випадки рясніють неточностями:

  • Нокаут не завжди тягне за собою втрату свідомості, остання може тривати до декількох секунд. Йому ж притаманні більше дезорієнтація в просторі, млявість, кволість в ногах.
  • Якщо ж втрата свідомості тривала, вона може призвести навіть до смерті. Битися така людина точно більше не зможе.
  • Важко одразу збити з ніг підготовлену особу: для цього знадобиться не один влучний удар та не один вдалий дубль.
  • Удари голими руками дуже небезпечні насамперед для людини, яка їх завдає. Тому професійні спортсмени навіть на змаганнях б’ються в рукавичках.
  • І нарешті: куди б не влучив кулак, потерпілому знадобиться медична допомога.

9. Відстежування телефонних дзвінків

Зараз правоохоронцям не треба “висіти” на лінії й намагатися розговорити злочинця, щоб визначити його місцеперебування. Будь-який дзвінок сьогодні відстежується автоматично, досить лиш підняти слухавку.

10. Пасажири на задньому сидінні сідають посередині

Персонаж, якому випадає сісти на заднє сидіння, обов’язково сяде посередині, щоб глядач добре його чув і бачив. Ми ж, прості люди, опинившись у схожій ситуації, оберемо місце біля вікна, позаду переднього пасажирського сидіння.

11. Герої довго висять на пальцях

Неможливо з точки зору нашої фізіології: пальці не можуть довго витримувати вагу тіла, тому обов’язково розімкнуться й людина впаде. Тим більше, якщо вона висить на одній руці. А якщо ще й за її ноги тримається ще одна особа — то і поготів.

12. Ніндзя носять чорне

Не завжди — справжні ніндзя обирали таку одіж, яка не привертала до себе уваги й навіть зливалася з довколишніми людьми.

13. “Ви маєте право на один телефонний дзвінок”

Славнозвісна репліка, еге ж? А далі йдуть слова, які знає чи не кожен глядач: “Ви маєте право мовчати і на адвоката…” і так далі. І тут ми знайшли недосконалості: право на 1 дзвінок діє тільки на території США, та і кожен штат моделює його згідно зі своїм внутрішнім регламентом (до прикладу, у штаті Каліфорнія діє право на 3 дзвінки).

14. Немає невмілих музикантів

Як у фільмах все легко і просто: відвідав 2-3 заняття з музики — і ти вже професіонал. Все тобі вдається, навіть нот фальшивих не чути.

Дипломовані музиканти пирснуть зараз від сміху. Їм, як нікому, відомо, що музика і спів — довготривалий процес. Він потребує часу та багато зусиль і терпіння.

15. Вигляд у біноклі

Хто з вас тримав бінокль в руках? Скажіть: чи є отакі круглі обмеження для поля зору? Отож бо, що ні!

16. Дорослу людину можна підняти за шию й тримати в повітрі

Таке зробити дуже важко. Однією рукою неможливо підняти й утримувати в повітрі дорослу людину.

А які кіношні трюки дратують вас? Поділіться з нами своїми думками.

Всі ілюстрації та фото з відкритих інтернет джерел

Сподобалось?

17 тварин, якими природа нас не тільки здивувала, а й перевершила саму себе

15 психологічних трюків, які допоможуть вам краще зчитувати настрій оточуючих, уникаючи незручних ситуацій