«Я можу бути розумною, коли це треба, але чоловікам це не подобається». Чесна історія Мерилін Монро

1 червня 2019 року виповнюється 93 роки від дня народження легенди світового кіно Мерилін Монро. Її незабутній образ досі живе в кінематографі – в пародіях і відвертих запозиченнях манери поведінки зірки. Але лише деякі люди як за життя, так і після смерті актриси змогли розгледіти талановиту і освічену особистість, яка ховається за сліпучою посмішкою та іміджем фатальної блондинки.

Ми в Тутка цінуємо велику актрису. Тому вирішили розповісти вам, який багатий внутрішній світ, окрім гарної зовнішності, мала ця талановита жінка.

Цікаве
Loading...

1. Мерилін працювала на авіаційному заводі під час Другої світової війни

У 1944 році ще нікому не відома Норма Джин Мортенсон (справжнє ім’я актриси) після невдалого шлюбу повертається у місто своїх прийомних батьків. Там вона влаштовується працювати на авіаційний завод, де відбувається збірка дронів і літаків. І хоча, за словами біографів Мерилін, її обов’язки не стосувалися технічної частини збірки, на цій знимці вона збирає перший у світі безпілотник.

Світлина була зроблена армійським фотографом Девідом Коновером в рамках пропагандистського проекту Рональда Рейгана. Саме завдяки цьому кадру яскраву дівчину помітили і запропонували їй контракт з модельним агентством.

2. В її бібліотеці було понад 400 книг

У дитинстві Мерилін не отримала доброї освіти. Тому в дорослому житті вона стала пристрасним книголюбом. В її бібліотеці було понад 400 книг, серед яких як художня, так і наукова література. Особливо легендарна блондинка виділяла для себе Гемінґвея, Флобера, Камю і Фрейда.

Коли один з режисерів побачив її з томом «Листів молодому поету» Рільке, він запитав, чому її вибір припав саме на цю книгу. Мерилін відповіла: «Увечері, коли мені нема чим зайнятися, я йду в книжковий магазин і там просто відкриваю книги навмання. Знайшовши в них сторінки або абзаци, які мені подобаються, я їх купую. Так я і купила цю».

3. Монро намагалася довести до досконалості свою акторську гру, незважаючи на думку скептиків

Мерилін не хотіла задовольнятися ролями чарівних простачок, які їй пропонувала студія, тому регулярно відвідувала акторські курси. За словами одного з її вчителів – легендарного Лі Страсберга, Мерилін Монро і Марлон Брандо були його найкращими учнями, оскільки тільки вони могли так глибоко зануритися в життя свого персонажа. Цілеспрямованість актриси також відзначали її однокурсники та інші викладачі.

Однак кіносценаристи не поспішали давати актрисі серйозних ролей. Тому Мерилін ставала найкращою в реальних умовах. Її образ – ще один результат кропіткої роботи над собою. Вона відточувала кожен жест, щоб той виглядав кінематографічно і переконливо. Наприклад, для фільму «Ніагара» вона навіть винайшла особливу ходьбу. До неї так в кіно ще ніхто не ходив.

4. Вона вміло маніпулювала керівництвом кіностудії та думкою публіки

Монро спритно вміла обходити гострі кути і досягати поставленої мети. Це підтверджує біографічна книга Ентоні Саммерса «Богиня. Таємниці життя і смерті Мерилін Монро» і безліч інших творів про життя зірки.

  • У 1952 році під час одного інтерв’ю актриса сказала, що знімалася оголеною для календаря. Студія намагалася відговорити її зізнаватися в тому, що на фото вона, але актриса не погодилася. В результаті Мерилін зніяковіло розповіла громадськості, що була занадто бідна, щоб відмовлятися від заробітку, чим здобула для себе ще більше народної любові.
  • Зі студією 20th Century Fox у Монро завжди були напружені відносини. Актриса хотіла більше творчої свободи і відповідних статусу та гонорарів, але через особисту неприязнь керівництва не отримувала бажаного. Тоді вона заснувала власну кіностудію і розпочала активну самопіар-кампанію, змусивши 20th Century Fox здатися і надати їй вигідний контракт. До слова, студія Монро зняла лише один фільм – «Принц і танцівниця» з Лоуренсом Олів’є.

5. Актриса розвивалася у всіх сценічних напрямках

Згідно з біографією актриси, написаної Дональдом Спото, Мерилін витрачала час на навчання не тільки акторської майстерності. Вона займалася танцями, вокалом, важкою атлетикою, йогою. Яскравим був випадок, який описав у одному інтерв’ю голова студії 20th Century Fox Бен Лайон. Дізнавшись про завантажений графік актриси, він запитав її, навіщо вона так багато працює над собою. І ось що відповіла Мерилін: «Одного разу мені може випасти шанс, і я не хочу його втрачати».

6. Вона активно займалася благодійністю

Ось лише короткий список добрих справ знаменитої блондинки:

  • виступала з благодійними концертами для американських солдатів в Кореї;
  • фінансово підтримувала організації, що допомагають дитячим будинкам та іншим організаціям, які займаються проблемами дітей;
  • виступала за скасування ядерної зброї;
  • виписала чек на $ 10 тис. для дитячого будинку під час візиту в Мексику;
  • заповіла 25% майна своєму психологу, яка повинна була проспонсорувати психіатричні лікарні.

7. Вона боролася за рівність в громадянських правах

В одному з останніх інтерв’ю Мерилін дуже просила журналіста зосередитися на важливих для неї речах, а не на сексуальності.

«Те, чого дійсно потребує світ, – це реальне відчуття спорідненості. Всі: зірки, робочі, негри, євреї, араби – всі ми брати. Будь ласка, не смійтеся з мене. Завершіть інтерв’ю тим, у що я вірю».

Мерилін Монро

Знаменита співачка Елла Фіцджеральд в 1950 році постраждала від расової дискримінації на сцені. Її не пускали виступати в знаменитому голлівудському клубі «Мокамбо». Через багато років після смерті Мерилін Фіцджеральд в інтерв’ю зізнавалася, що знаходиться у великому боргу перед нею.

Як виявилося, актриса особисто зв’язалася з власником клубу і, пригрозивши тому пресою, вимагала включити Фіцджеральд в програму виступів. У разі згоди Монро пообіцяла брати столик в передньому ряду, приманюючи тим самим публіку. Власник погодився, Монро дотримала обіцянки, а Елла Фіцджеральд більше не виступала в маленьких клубах.

Спадщина Мерилін Монро

Багато біографів сходяться на думці, що образ, яким Мерилін підкорила світ, зіграв з нею злий жарт: вона стала його заручником. А побажавши вибратися, актриса не знайшла підтримки. Сутність цієї думки добре відображають слова письменниці Сари Черчвелл, автора біографії актриси:

«Найбільший міф полягає в тому, що вона була дурною. Другий міф полягає в тому, що вона була дуже тендітною. Третій міф – в тому, що вона не могла грати. Вона була далеко не дурною, хоча і не мала офіційної освіти, тому дуже через це переживала. Проте вона була дійсно дуже розумною і дуже сильною.

Вона повинна була обіграти студійну систему Голлівуду в 1950-х роках. Вона не була дурною блондинкою – вона була актрисою, Господи Боже! Такою гарною актрисою, що зараз ніхто в це не вірить. Вона була ким завгодно, але не тим, кого вона зображувала на екрані».

Сара Черчвелл

А ось що з цього приводу говорила сама Мерилін устами своєї героїні Лорелей:

«Я можу бути розумною, коли це потрібно, але чоловікам це не подобається».

З к/ф “Джентльмени віддають перевагу блондинкам”

Залиште свій коментар

коментарів

Завантаження...

Пов'язані статті

Back to top button
Close