Сталеві захисники Маріуполя, які від першого дня повномасштабної війни боронять місто.

Ті, ким захоплюється зараз увесь світ!

Бійці “Азова” розуміють, що потрапляння в полон означатиме для них автоматичну смерть. Під час розмови з пресою, зокрема й міжнародною, ці хлопці вкотре продемонстрували всю суть української боротьби за незалежність та свободу – ми боротимемося до останнього. Розповідаємо про наших героїв докладніше. 

Денис Прокопенко, командир “Азова”

Денис Прокопенко – одноліток української незалежності, що народився 1991 року. Цього літа він також відсвяткує свій 31 день народження. Вже у 22 роки він пішов захищати країну – у 2014 році приєднався до полку “Азов” під час його участі в антитерористичній операції на сході України. У вересні 2017-го був призначений командиром полку завдяки своїм лідерським якостям. До цього встиг закінчити факультет германської філології Київського національного лінгвістичного університету за спеціальністю “Викладач англійської мови”.

Святослав Паламар, “Калина”, заступник командира полку “Азов”

Святослав Паламар – професійний український військовий, який із серпня 2014 року брав участь у війні на сході України. На момент повномасштабного вторгнення, 24 лютого, перебував у Маріуполі, де полк “Азов” почав захищати Маріуполь та його мирних громадян.  З 1 березня 2022 року разом зі своїми побратимами з полку перебуває в облозі, під час якої воїни завдають відчутних втрат ворогові. В уже згаданому інтерв’ю бійці повідомили, що за цей час знищили близько 2000 живої сили противника, пів сотні танків, десятки БТР та іншої військової техніки. Вдома на нього чекають дружина Антоніна та 5-річний син Лук’ян, яких він устиг вивести з Маріуполя за кілька днів до повномасштабного вторгнення Росії.

Катерина, “Пташка”, парамедик

21-річна Катерина стала національною зіркою після того, як у мережі з’явилося відео, на якому вона виконує патріотичні пісні просто в бомбосховищі під “Азовсталлю”. Виявилося, що ця дівчина з чарівною усмішкою родом з Тернопільської області, де вона закінчила співоче відділення коледжу імені Соломії Крушельницької. Потім Катерина переїхала до Києва, де захопилася правозахисною діяльністю та військовою справою. За її словами, навесні минулого року вона вирішила стати на захист своєї країни та вступила на медичні курси. Батьки не відразу дізналися, що дівчина на передовій, а для багатьох її друзів це відео з “Азовсталі” стало справжнім одкровенням. Ніхто й не підозрював, що вона нині перебуває у найгарячішій точці країни.

Ілля Самойленко

Іллю Самойленка ще називають спікером “Азову” – саме він провів пресконференцію досконалою англійською, відповідаючи зокрема й на запитання іноземних журналістів. Іллі зараз 28 років, але у 21 він вирішив іти захищати країну й замість навчання вирушив на військову службу. У майбутньому мріє закінчити рідний історичний факультет університету Шевченка. За час служби Самойленко вже встиг один раз буквально повернутися з того світу – біля нього якось упав ворожий снаряд, а він у цю мить підірвався на власному боєприпасі під час встановлення розтяжки. Уламки тоді потрапили в обличчя, руку та ногу, а один застряг біля сонної артерії. Після цього поранення він втратив праве око та ліву руку, але після відновлення повернувся на службу вже з титаново-механічним протезом.

Арсеній Федосюк

Арсеній Федосюк – ще один історик, який пішов захищати рідну землю. Він закінчив бакалаврат Києво-Могилянської академії, а після цього пішов на війну ще у 2014 році. Сьогодні йому 29 років і він боронить Україну разом з побратимами з полку “Азов”. Його дружина Юлія розповідає, що на момент повномасштабного вторгнення її чоловік перебував з побратимами в Урзуфі, біля Маріуполя, але згодом вони об’єдналися з іншими силами українського спротиву. Дівчина розповідає, що ситуація на “Азовсталі” нині дуже складна – близько 600 поранених, серед яких і її чоловік, якому уламок снаряда влучив у ногу. “Уламок не змогли витягнути, тому що для цього немає умов. Він просто вживав антибіотики, щоб цей уламок прижився й не було сепсису, відтак рана загоїлася з уламком усередині. Таких випадків дуже багато, але азовці не вважають це пораненням”.

Волинський Сергій, “Волина”, командир морпіхів

Сергій Волина – командир морпіхів, що став голосом Азовсталі. Сергій пішов воювати ще у 2014 році. Написав листа папі римському Франциску, аби той допоміг врятувати людей з Маріуполя. Він звертався із заявами до світових лідерів Джо Байдена, Реджепа Тайїп Ердогана, Бориса Джонсона та Володимира Зеленського з проханням деблокувати Маріуполь для евакуації цивільного населення — в тому числі дітей, поранених та загиблих, які перебувають у підвалах оточеного комбінату «Азовсталь». 27 квітня в ході блокади Маріуполя записав чергове відеозвернення, в якому закликав застосувати до українських бійців та цивільних, заблокованих у Маріуполі, процедуру екстракшен за прикладом Дюнкеркської операції часів Другої світової війни. Останнє його звернення було до Ілона Маска.