10 болісно очевидних істин, які всі забувають надто швидко

Ви можете чути щось кілька сотень разів “під різними соусами”, перш, ніж суть питання нарешті дійде до вас.

Десять істин, перерахованих нижче, твердо потрапляють в цю категорію.

1. Середньостатистичне людське життя є відносно коротким

Ми знаємо в глибині душі, що життя коротке, і що смерть прийде до усіх нас, і все ж ми глибоко здивовані, коли це трапляється з кимось, кого ми знаємо. Це як йти сходами в “розсіяному” стані, і помилково зробити останній крок. Ви очікували, що там бути ще одна сходинка, і так ви втрачаєте рівновагу на мить, перш ніж ваш розум зі стану “зомбі” переходить назад в теперішнє, у справжній, живий світ.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Проживайте ваше життя сьогодні! Не ігноруйте смерть, але не бійтеся її. Бійтеся життя, яке ви ніколи не проживете, тому що були занадто налякані, щоб щось зробити. Смерть – не найбільша втрата в житті. Найбільші втрати – те, що вмирає всередині нас поки ми ще живі. Будьте мужні. Будьте налякані до смерті, а потім зробіть наступний крок у будь-якому випадку.

2. Ви завжди живете життям, яке створюєте для себе самі

Ваше життя належить тільки вам. Інші можуть намагатися переконати нас, але вони не можуть вирішувати за нас. Вони можуть ходити з нами, але не у нашому взутті. Тому переконайтеся, що шлях, який ви вирішите пройти, схвалений вашою інтуїцією і бажанням. І не бійтеся пройти протоптаним шляхом чи прокласти новий, коли це має сенс.

Пам’ятайте, що завжди краще бути в нижній частині гори, на яку ви прагнете піднятися, ніж на вершині гори, до якої ви байдужі. Будьте продуктивним і терплячим. І усвідомте, що терпіння – це не очікування, а здатність зберегти хороший настрій під час важкої праці заради того, у що ви вірите. Це ваше життя, і воно повністю складається з вашого вибору, вибору кожного дня. Нехай ваші дії говорять гучніше, ніж ваші слова. Нехай ваше життя проповідує голосніше, ніж ваші вуста. Дозвольте вашому успіху бути вашим громом у кінці.

І якщо життя тільки навчить вас однієї речі, нехай це буде пристрасний стрибок, який вартує цього. Навіть якщо ви уявлення не маєте, де ви збираєтеся приземлитися, будьте досить хоробрими, щоб підійти до краю невідомого і слухати своє серце.

3. Бути зайнятим не означає бути продуктивним

Зайнятість не є чеснотою, і це не те, що викликає повагу. Хоча у всіх нас є періоди божевільних графіків, дуже мало хто з нас має законне право бути ВЕСЬ час зайнятим. Ми просто не знаємо, як жити відповідно до статків і потреб, як вибирати пріоритети, як говорити “ні” тоді, коли ми це повинні зробити.

Зайнятість рідко дорівнює продуктивності в ці дні. Просто озирніться швидким поглядом довкола. Зайнятих людей більше, ніж продуктивних з великим відривом. Зайняті люди поспішають скрізь, і запізнюються в половині випадків. Вони ходять на роботу, конференції, зустрічі, виконують соціальні зобов’язання і т. д. У них ледь вистачає вільного часу для сім’ї і друзів, і вони рідко мають достатньо сну. Проте повідомлення електронної пошти вилітають з їхніх смартфонів, як кулі з кулемета. І їх щоденники забиті вщерть зобов’язаннями. Їх напружений графік дає їм підвищене почуття власної важливості. Але це все ілюзія. Вони подібні до хом’яків, що бігають на колесі.

Хоча зайнятість може змусити нас почувати себе на мить більш живим, ніж все інше, це відчуття не є стійким у довготерміновій перспективі. Ми неминуче, чи завтра, чи на нашому смертному одрі, захочемо провести менше часу в гулі зайнятості й більше часу, живучи цілеспрямованим життям.

4. Якийсь провал завжди веде до успіху

Більшість помилок неминучі. Навчіться пробачати себе. Це не проблема, щоб зробити помилки.  Проблема, якщо ви ніколи не будете вчитися на цих помилках.

Якщо ви занадто боїтеся невдачі, ви не зможете зробити те, що повинні зробити, щоб бути успішним. Вирішення цієї проблеми – це подружитися з невдачею. Ви хочете знати різницю між майстром і новачком? Майстер помилявся більше разів, ніж новачок навіть намагався. За кожним великим твором мистецтва стоїть тисяча невдалих спроб створити це, але ці спроби просто ніколи не показують нам.

Підсумок: просто тому, що це не відбувається зараз, не означає, що цього ніколи не станеться. Іноді речі повинні відбуватися дуже неправильно, перш ніж вони можуть стати “правильними”.

5. Думати і робити – це дві дуже різні речі

Успіх ніколи не шукає вас, поки ви чекаєте його, думаючи про це.

Ви те, що ви робите, а не те, що говорите, що будете робити. Знання в основному марні без дії. Хороші речі не приходять до тих, хто чекає; вони приходять до тих, хто працює для досягнення значущих цілей. Запитайте себе, що для вас є дійсно важливим, а потім майте мужність, щоб побудувати своє життя навколо вашої відповіді.

І пам’ятайте, якщо ви будете чекати, поки не відчуєте на 100%, що готові почати, ви, ймовірно, будете чекати все життя.

6. Ви не маєте чекати вибачень, щоб пробачати

Життя стане набагато простішим, коли ви навчитеся приймати всі вибачення, які ви ніколи не отримували. Ключ є в тому, щоб бути вдячним за кожен досвід – позитивний чи негативний. Це означає зробити крок назад і сказати: “Дякую за урок.” Це розуміння, що образи з минулого є ідеальним способом втратити сьогоднішнє щастя, і що тримання хоч однієї образи схоже на дозвіл небажаній компанії жити у вашій голові, взявши її в безкоштовну оренду.

Пробачення – це обіцянка. Коли ви пробачаєте когось, то даєте обіцянку не протиставляти уже незмінне минуле вашій справжній, теперішній особистості. Це не має нічого спільного зі звільненням злочинця від його злочинів. Це звільнення себе від тягаря бути вічною жертвою.

7. Деякі люди просто не підходять вам

Ви будете таким же великим, як і люди, якими ви оточили себе, тому будьте доволі хоробрими, щоб відпустити тих, хто постійно тримає вас внизу. Ви не повинні підтримувати зв’язок з тими людьми, які постійно змушують вас відчувати себе поганіше, ніж чудово.

Якщо хтось змушує вас почувати себе некомфортно кожного разу, коли ви з ними, з будь-якої причини, вони, ймовірно, не є вашими близькими друзями. Якщо вони змушують вас відчувати, що ви не можете бути самим собою, або якщо вони змушують вас почувати “поганіше, ніж…”, не підтримуйте зв’язок з ними. Якщо ви відчуваєте, що емоційно виснажені після спілкування з ними або відчуваєте занепокоєння, коли нагадали про них, слухайте свою інтуїцію. Є так багато “потрібних людей” для вас, хто зарядить вас енергією і надихне вас бути вашим найкращим собою. Немає ніякого сенсу змушувати себе контактувати з людьми, які не підходять вам.

8. Любити вас – це не робота інших. Це саме ваша робота і місія

Важливо бути хорошим для інших, але ще більш важливо бути хорошим для себе. Ви дійсно повинні любити себе, щоб зробити що-небудь в цьому світі. Тому переконайтеся, що ви не починаєте бачити себе очима тих, хто не цінує вас. Знайте свою цінність, навіть якщо інші цього не роблять.

Дозвольте сьогодні любити вас таким, яким ви є – з недоліками, які ви можете мати, непривабливою, якою ви іноді себе відчуваєте, недосконалою і незавершеною, якою ви, як ви думаєте, є. Так, нехай хтось любить вас, незважаючи на все це, і нехай тим, хто вас любить, будете ВИ.

9. Те, чим ви володієте, не є тим, хто ви є

Речі дійсно є тільки речами, і це не має абсолютно ніякого відношення до того, ким ви є як людина. Більшість з нас може жити з набагато меншою кількістю речей, ніж ми думаємо, що нам потрібно. Це є цінним нагадуванням, особливо в надзвичайно споживацькій культурі, яка зосереджується більше на матеріальних речах, ніж на значущих зв’язках і досвіді.

Ви повинні створити свою власну культуру. Не дивіться телевізор, не читайте інтернет чи модний журнал, і не дивіться занадто багато вечірніх новин. Знайдіть в собі сили, щоб заповнити свій час значущим досвідом. Простір і час, в якому ви живете саме в цей момент, і є життям, і якщо ви турбуєтесь з приводу скандалів навколо Кім Кардашян, Леброна Джеймса чи якоїсь іншої відомої особи, то ви є безправним. Ви віддаєте своє життя маркетингу та медіаобману, який створюється великими компаніями, щоб в кінцевому рахунку мотивувати вас одягатися певним чином, виглядати певним чином, думати певним чином і діяти певним чином. Це трагічне мислення, промивання мізків. Що є реальним, так це ВИ, ваші друзі, ваша сім’я, ваша любов і пристрасть, ваші злети, ваші надії, ваші плани, ваші страхи і т.д.

Занадто часто нам говорять, що ми неважливі, що ми просто на периферії. “Отримайте освіту, влаштуйтесь на роботу, отримайте автомобіль, отримайте будинок, і продовжуйте отримувати…” І це сумно, тому що колись ви прокинетеся і зрозумієте, що вас обдурили. І все, що ви захочете – повернути свій розум, отримати його назад з рук по промиванню мізків, які хочуть перетворити вас на робота, який купує все, що йому не потрібно, щоб справити враження на всіх, для кого це абсолютно неважливо.

10. Все змінюється, кожну секунду

Прийміть зміни та зрозумійте, що це відбувається не просто так. Це не завжди буде очевидно на перший погляд, але, врешті-решт, це буде вартісний крок.

Що у вас є сьогодні, може стати тим, що у вас колись було, але стало непотрібним. Ви ніколи не знаєте цього. Все змінюється, часто – спонтанно. Люди й обставини приходять і йдуть. Життя не зупиняється ні для кого. Воно швидко рухається і змінюється від спокою до хаосу за лічені секунди, і стається це з людьми щодня. Ймовірно, неподалік прямо зараз відбувається щось подібне з кимось.

Іноді найкоротша доля секунди змінює напрямок нашого життя. Здавалося б, невинні рішення розбивають весь наш світ, як метеорит, який врізається в Землю. Цілі життя перевертаються з ніг на голову, на краще або гірше, через непередбачувані події. І ці події завжди відбуваються.

Незважаючи на те, доброю чи поганою є ситуація зараз, вона буде змінюватися. Це єдина річ, на яку ви можете розраховувати. Тому, коли життя хороше, насолоджуйтеся ним. Не шукайте чогось кращого кожної секунди. Щастя ніколи не приходить до тих, хто не цінує те, що у них є, принаймні поки вони мають це.

Фото з відкритих джереж
Переклад Тутка за матеріалами