10 маленьких хитрощів, як перестати хвилюватися і почати жити сьогоднішнім днем

© lediyspex

Прості психологічні прийоми для подолання сумнівів і надмірних переживань.

Ще Платон говорив, що тіло і розум людини тісно пов’язані. А в кінці XIX століття брати Мейо, відомі лікарі, підрахували, що більше половини всіх лікарняних ліжок займають люди, що насправді страждають від розчарування, тривоги, неспокою і відчаю.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Сучасне життя теж пропонує безліч причин для стресу. У книзі «Як перестати хвилюватися і почати жити» Дейл Карнегі пропонує способи, як можна позбутися від надмірного занепокоєння. Частково ми ними скористаємося. Отже, 10 підказок, які допоможуть вам взяти стрес під контроль.

1. Приймайте рішення і не озирайтеся назад.

Чи доводилося вам колись приймати рішення, а потім сумніватися? Звичайно, що так! Вкрай складно не запитувати себе: чи правильно ми вчинили або чи ще є час для того, щоб піти іншим шляхом?

Однак запам’ятайте: ви вже все вирішили, тому дійте рішуче й ігноруйте занепокоєння з цього приводу. Не зупиняйтеся, щоб сумніватися, переосмислювати прийняті рішення знову і знову.

2. Живіть сьогоднішнім днем: створіть «засіки» пам’яті.

Кожному з нас знайоме відчуття занепокоєння про щось, що сталося або того, що може відбутися в найближчому майбутньому. Для того, щоб уникнути безглуздого занепокоєння, вам знадобляться так звані окремі «засіки».

Правило просте: все, що відбувалося в минулому або може статися в майбутньому, не повинно втручатися в сьогоднішній день. Все мусить чекати своєї черги в «відділі» завтрашнього дня або ж – залишитися назавжди в минулому.

3. Розробіть стратегію мінімізації збитків.

Якщо вас щось турбує, запитайте себе: «Що найгірше може статися?» Яким би не було це «найгірше», швидше за все, це не кінець світу.

Якщо, наприклад, ви втратите свою роботу, ви завжди зможете знайти іншу. Як тільки ви приймете найгірший сценарій подій і подумаєте про план дій в непередбачених обставинах, ви відчуєте себе набагато спокійніше.

4. Обмежте занепокоєння.

Іноді ми нескінченно «пережовуємо» свій негативний досвід замість того, щоб просто припинити про це думати і відчути себе набагато краще. Для того, щоб допомогти собі, спробуйте скористатися стратегією біржових трейдерів («стоп лосс»), коли акції купуються за певною ціною, а потім спостерігається їх ціновий розвиток. Якщо все йде погано і вартість знижується до певного рівня, акції відразу ж продають. Це допомагає запобігти подальшим збиткам.

Подібним чином ви можете поставити «стоп лосс» на ті речі, які є причиною вашого стресу і занепокоєння.

5. Зображуйте щастя, поки не станете насправді щасливими.

Ми не можемо впливати на зовнішні обставини, але здатні підштовхнути себе до змін, вплинути на те, як ми думаємо і діємо. Якщо ви відчуваєте себе пригніченими, «прикріпіть» посмішку на обличчя і насвистуйте легку мелодію. Ви відчуєте, що неможливо бути сумним, здійснюючи кумедні вчинки. Вам необов’язково демонструвати щастя напоказ, можна просто подумати про щось веселе. Марк Аврелій говорив: «Наше життя таке, яким його роблять наші думки».

6. Робіть добро задарма

Коли ми робимо щось хороше, то часто очікуємо подяки. Однак це прямий шлях до розчарування. Це прекрасно розумів адвокат Самуель Лейбовіц. За свою кар’єру він врятував 78 чоловік від страти на електричному стільці. І як ви думаєте, скільки людей йому подякували? Жодна.

Тому припиніть чекати подяки, коли робите добрий вчинок. Просто отримуйте задоволення від того, що робите добро.

7. Не заздріть, насолоджуйтеся своєю унікальністю.

Ваші гени унікальні. Але незважаючи на цей дивовижний факт, багато-хто з нас хоче стати кимось іншим, думаючи, що по інший бік паркану трава набагато зеленіша. Абсолютно безглуздо жити чужим життям. Прийміть свою унікальність і отримуйте задоволення від того, ким ви є насправді.

8. Якщо у вас є недоброзичливці – ви робите все правильно.

Коли вас критикують, це найчастіше означає, що ви робите щось, що заслуговує на увагу. Чим більше критики ви чуєте, тим більше ви є впливовою і важливою людиною. Отож наступного разу, коли хтось почне вам на щось вказувати, не дайте себе образити. Прийміть це як комплімент!

9. Розслабтеся! Навчіться відпочивати до того, як перевтомитися.

Вчені підтверджують, що вплив емоцій є найбільш поширеною причиною перевтоми. Це діє і в зворотному порядку: перевтома є причиною занепокоєння і негативних емоцій.

Усвідомте, що вам потрібно регулярно відпочивати до того, як ви відчуєте перевтому. У іншому випадку стрес і втома будуть накладатися одне на одного. Неможливо турбуватися, коли ви розслаблені. Крім того, відпочиваючи вдосталь, ви будете також і більш ефективно працювати.

10. Організуйте порядок і насолоджуйтеся своєю роботою.

В житті є більше істотних джерел страждань, ніж щоденна робота, яку ви зневажаєте. Цілком розумно, що не варто вибирати ту роботу, до якої у вас не лежить душа.

Але, скажімо, що у вас вже є робота. Тоді як же вам зробити її більш приємною? Один зі способів полягає в тому, щоб зробити порядок на робочому місці. Хаос тільки підсилює стрес.

Фото заголовку
Переклад Тутка за матеріалами