10 жорстоких істин, які допоможуть вам розібратися з усім лайном у вашому житті

Ви теж втомилися слухати історії про те, як той, хто був ніким, вибився з бруду та злиднів і став успішним бізнесменом? Всі вони, зазвичай, починаються зі слів: “У мене була мрія. Але я наполегливо працював і досяг її”.

“Наполегливо працював” – дуже загадкова фраза. Що за нею стоїть? Ніхто точно не акаже. Ми бачимо лише кінцевий результат.

Ми в Тутка розкриємо вам 10 непривабливих істин, про які не розкажуть ті, хто досяг успіху. Їх уникають і наполегливо приховують від нас. Отже…

1. Без певної мети ваше життя безглузде.

Якщо ви не дотримуєтесь певної мети, отже, живете намарно.

“Якщо ви хочете прожити щасливе життя, ви повинні бути прив’язаними до мети, а не до людей або до речей,” – писав Альберт Айнштайн.

Концентрація на меті, пошук шляхів її досягнення, наполеглива праця і самовдосконалення — тільки таке життя принесе вам щастя, а також справжнє задоволення.

2. Те, що думають про вас інші, взагалі не має вас хвилювати.

Багато людей серед нас залежать від думки навколишніх і намагаються підлаштовуватися під суспільні очікування та соціальні норми.

“…знайте, що вільна людина повинна пояснювати щось лише самій собі – своєму розуму та свідомості – і тим небагатьом особам, у яких має право вимагати пояснення,” – писав Еріх Фромм.

Нам варто усвідомити: ми нікому нічого не винні. Не шукайте схвалення своїх вчинків і слів від інших людей. Не витрачайте енергію на очікування похвали, і вам буде набагато легше здійснювати поставлені цілі.

3. У нас менше контролю, ніж ми думаємо.

Ми прагнемо все контролювати, складати плани та неухильно їх дотримуватися. Коли життя вносить свої корективи, це викликає у нас почуття тривоги й занепокоєння.

Правда в тому, що у нас не так багато контролю, як нам здається. Прийміть це і відпустіть те, що ви не можете контролювати. Не витрачайте на це своєї енергії.

“Ви не керуєте тим, що з Вами відбувається, але Ви володарюєте над своїм ставленням до подій. І саме це відношення і визначає, хто кого контролює – події Вас або Ви ці самі події» – стверджує Брайан Трейсі.

4. Невдачі — важлива частина процесу зростання.

Ніхто не може похвалитися тим, що ніколи не зустрічався з невдачами чи провалами. Вони є важливими складовими успіху.

Ми, зазвичай, намагаємося уникнути складних завдань, щоб не опинитися біля розбитого корита. Але тільки набиванням синців можна набути неоціненний життєвий досвід.

“І, як я казав це раніше і скажу зараз – якщо хочете досягти успіху, вам варто збільшити кількість своїх помилок втричі,” – писав Альберт Айнштайн.

5. Оцінювати людей за їх матеріальним добробутом нерозумно.

Дорогі машини, брендове вбрання, розкішні будинки та прикраси ще нікого не зробили повністю щасливою людиною.

“Начебто цінності приховані в речах і вся річ лише в тому, щоб заволодіти ними!” – писав Ніцше.

Перестаньте зосереджуватися на матеріальних речах і грошах. Краще зосередьтеся на набутті важливого життєвого досвіду, приділіть час рідним і коханим людям.

6. Ви — це ваші вчинки, а не слова.

Це неприємна правда, але її потрібно прийняти. В молодості ми схильні літати в хмарах і мріяти. Але якщо всі ваші фантазії так і залишаться ними, то яка від них користь?

“Ти живеш в своїх вчинках, а не у тілі. Ти – це твої дії, і немає іншого тебе”, – писав Антуан де Сент-Екзюпері.

Успіх не прийде до того, хто не докладає до цього жодних зусиль. Треба припинити чекати ідеального моменту та взятися до реальних дій.

7. Пам’ятайте: зміни неминучі.

Як би ви не старалися, уникнути вам їх не вдасться. Ви постарієте, можливо, вам доведеться змінити місце проживання, друзів і навіть чоловіка або дружину.

Змін боятися не варто — вони можуть стати поштовхом до кращого життя. Якщо ви не змінюєтеся, то деградуєте. Прийміть цей простий факт.

“Зміна ніколи не закінчується. Кожен день ви відкриваєте себе заново. Ви завжди в русі. Але кожен день вирішуєте, куди саме рухаєтеся: вперед чи назад,” – говорив Джеймс Альтачер.

8. Всі, кого ви знаєте, рано чи пізно залишать вас.

В молодості смерть ми сприймаємо досить легковажно. Вона здається нам чимось далеким і несуттєвим. Ми впевнені, що наші близькі будуть з нами ще дуже довго.

Але це не так. Не забудьте проводити зі старшими родичами якомога більше часу. Вони не вічні.

“Не потрібно відвертатися від смерті. Погляньте їй в обличчя – і життя наповниться кольорами,” – писав Жорж Батай.

9. Хвилюватися про щось абсолютно марно.

Постійна турбота заважає людині жити сьогоденням. Відомий лише один шлях до щастя — облишити хвилюватися про речі, які непідвладні нашій волі.

Навіщо хвилюватися про те, чого не можна змінити? Ви знаєте, що зробили все, що від вас залежить. Заспокойтеся і подивіться, що буде далі. Це все, що вам залишається. Зайве занепокоєння принесе додаткові проблеми.

“Наше занепокоєння не забирає у завтрашнього дня його турботи, але лише викрадає у сьогоднішнього дня його сили,” – пише Джон Максвелл.

10. Справжнє щастя — лише в гармонії та спокої.

У багатьох з нас щастя асоціюється з почуттям ейфорії, з хвилюванням або насолодою. Але все це тимчасове.

Після того, як ейфорія проходить, ми відчуваємо всередині порожнечу, відчуваємо, що у нас щось забрали.

По-справжньому щасливою людина може бути тільки тоді, коли вона знаходиться в гармонії та мирі з собою і тим, що вона робить.

“Щасливу людину дуже просто впізнати. Вона немов випромінює ауру спокою і тепла, рухається неквапливо, але всюди встигає, розмовляє спокійно, але її всі розуміють. Секрет щасливих людей простий – це відсутність напруження,” – писав Конфуцій.