12 правил десертного етикету, які варто знати, щоб не зганьбитися

Зазвичай нам здається, що правила етикету стосуються лише основних страв. А коли доходить до солодкого, можна спокійно видихнути та спокійно насолоджуватися їжею. У домашній атмосфері дійсно краще не мучитися і їсти еклери та фрукти руками, а тортики та морозиво — ложкою. Але на офіційному заході треба уважно оглянути запропоноване столове начиння та вибрати відповідне.

Ми в Тутка знайшли на теренах Мережі поради, які допоможуть не зганьбитися навіть на урочистому заході.

Шматок торта потрібно спочатку покласти на бік

Як правильно їсти цей кондитерський виріб багато в чому залежить від того, з якими столовим начинням його подають до столу. Якщо до торта додаються виделка і ложка, то перша використовується для фіксації скибочки, а друга для того, щоб відламувати шматочки та класти їх до рота.

Деякі нюанси залежать від виду торта. Десерт, що складається з кількох шарів, треба покласти на бік. Якщо торт подають із фруктами, то їх скибочки наколюють виделкою та кладуть у ложку разом з випічкою. Ложка та виделка лежать на тарілці разом із кондитерським виробом, але в жодному разі не на столі.

Еклери не можна кусати

Це тістечко не можна їсти руками. Спочатку випічку акуратно розрізають на невеликі шматочки ножем та виделкою, а потім наколюють скибочки та відправляють у рот. Головне — постаратися, щоб крем не впав на стіл чи одяг.

Тільки морозиво у глибоких креманках подають із ложкою

Якщо морозиво або щербет подають на плоскій тарілці, то цю страву заведено їсти виделкою. Коли смакота лежить у глибокому посуді, використовують ложку. Іноді десерт подають у високому келиху — в цьому випадку потрібна довга ложка.

Круасани спочатку ламають на невеликі шматочки

Цю випічку можна їсти як руками, так і за допомогою ножа чи виделки. Кусати борошняний виріб просто непристойно. Круасан акуратно розламується або розрізається на шматочки, а вже потім вирушає до рота.

Якщо випічку хочеться намастити маслом, то не можна робити це в повітрі. Круасан кладеться на тарілку, і вже потім на поверхню накладається масло. Будь-які інші добавки, такі як джем чи крем, не треба брати прямо з розетки. Спочатку їх обережно викладають на тарілку, де лежить борошняний виріб.

Печиво та тістечка їдять руками, тільки якщо вони не прикрашені липкою глазур’ю

Печиво або тістечко теж можна спокійно їсти руками. Якщо випічка невелика, буквально на один укус, її відразу кладуть до рота. Великі тверді бісквіти спочатку треба розламати пальцями.

Виняток становлять великі птифури або кондитерські вироби, покриті липкою глазур’ю. Такими десертами заведено ласувати за допомогою виделки.

Свіжі фрукти їдять ложкою

Свіжі фрукти можуть стояти на столі очищеними або зі шкіркою, нарізаними або цілими. Зазвичай до цієї страви подають спеціальні ніж та виделку. Якщо зі скибочок знята шкірка, їх кладуть на тарілку зрізом донизу, щоб витікав сік. Якщо на шматочках залишилася шкірка, то саме вона має торкатися дна посуду.

Великі фрукти розрізають ножем та виделкою. Невеликі, такі як вишня чи ягоди, беруть ложкою. Кісточки виймають прямо в роті та акуратно випльовують на ложку, а потім кладуть на край своєї тарілки. Насіння з кавуна вичищається за допомогою виделки.

Якщо на тарілку поклали цілий банан, його кінчики відрізаються за допомогою ножа. Так само з плода акуратно знімають шкірку та нарізають на невеликі скибочки. Їх їдять уже виделкою.

Для пирогів обов’язково потрібна виделка

Солодкі пироги з м’якою фруктовою начинкою їдять так само як і торти. Тобто шматок притримують виделкою та розламують ложкою. Якщо десерт подається з морозивом, його разом з випічкою їдять ложкою. Коли виріб сервірують окремо, можна користуватися лише виделкою.

Маленькі пиріжки беруть руками. Для жирної випічки можна використовувати ніж та виделку, щоб не забруднити пальці.

Шматочки вареної груші відламують ложкою, а їдять вилкою

Виделкою та ложкою їдять варені груші. Виделкою ласощі утримуються на тарілці, шматочки відокремлюються за допомогою ложки. Потім десерт наколюють на виделку та кладуть до рота. Залишки соусу чи сиропу підбирають за допомогою ложки.

При поїданні крем-брюле треба спочатку розбити скоринку

Цей десерт зазвичай подається у глибокій креманці, яка стоїть на тарілці. Насамперед варто розколоти скоринку за допомогою ребра десертної ложки. Креманку при цьому можна притримувати лівою рукою. Потім шматочки скоринки перемішують із кремоподібним вмістом, акуратно зачерпують ложкою та несуть до рота.

Кекси подають з ложкою та виделкою

Тверді десерти, такі як кекси, подають із виделкою та ложкою. Але на відміну від тортів ложка тут використовується лише для того, щоб відламати шматочки. Потім їх їдять виделкою.

Данські слойки з корицею треба спочатку розрізати

Її треба спочатку розрізати на 2 або 4 рівні частини. Все залежить від розміру випічки. Потім десерт їдять виделкою чи просто руками. Те саме стосується і булочок з корицею та інших солодких виробів з трохи липкою поверхнею. Краще користуватися ножем і виделкою, якщо ласощі надто липкі.

М’які десерти, такі як заварний крем, їдять ложкою

Ніжні десерти з м’якою текстурою, такі як мус, желе або заварний крем, їдять ложкою. Якщо в ласощі додано шматочки фруктів, їх виймають виделкою.

А яких правил десертного етикету ви не знали?