in ,

14 причин знову почати читати

© snim.net

На превеликий жаль слід визнати, що в останні десятиліття культура читання зазнала великих змін. Причому зміни як кількісні, так і якісні. Ми майже розучилися читати просто заради задоволення. Тим часом, ця корисна звичка дає нам цілий букет найприємніших бонусів, які знадобляться в житті будь-якій людині.

 • Читання дозволяє збільшити словниковий запас. Це здається досить очевидним і підтверджено науковими дослідженнями. Люди, які читають, мають набагато більш багатий словник і користуються ним більш вміло.
 • Читання дозволить вам краще писати. Вбираючи в себе всі ці слова, звороти, літературні прийоми, ви непомітно для себе стаєте більш підготовленим до того, щоб легко і невимушено викладати свої думки на папері. Можна з упевненістю сказати, що всі справжні письменники в обов’язковому порядку є відданими читачами і навпаки, якщо ви не любите читати, то точно не зможете вичавити з себе жодного рядка.
 • Читання – чудовий і часом єдиний спосіб дізнатися щось нове. Хочете ви приготувати суфле, розібратися у війні троянд чи полагодити двигун свого автомобіля, найкращий метод зробити це швидко і без помилок – прочитати про це в книзі.
 • Читання покращує аналітичні здібності мислення. Розшифровка сенсу літературних алюзій, алегорій і сюжетних поворотів робить ваш мозок більш гнучким і тренованим.
 • Читання вимагає концентрації та фокусування. У наш цифровий вік, коли все більша кількість людей страждають від синдрому розсіяної уваги, цінність цієї навички важко переоцінити. Можливо навіть, що зовсім скоро курс читання будуть виписувати як лікувальний засіб у поліклініках.
 • Читання може допомогти вам досягти ваших цілей, надихне вас на несподівані вчинки і досягнення. Є величезна кількість історій про успішних людей, у житті яких саме прочитана книга була поворотним моментом.
 • Читання вчить вас бути людиною. Великі твори літератури і поезії відкривають вам переживання і почуття, яких, можливо, у вас ще не було, і, як стверджують дослідження, це дозволяє бути більш розуміючим і чуйним по відношенню до інших людей.
 • Читання розширює наш світогляд. Ми бачимо інші світи, віртуальні або справжні, місця, які ми б ніколи не відвідали у звичайному своєму житті, і події, про які ніколи б не дізналися іншим чином.
 • Читання може дати вам нові перспективи. Обдумування різних життєвих ситуацій може дати вам інший погляд на багато подій у вашому власному житті. Якщо ви відчуваєте проблеми в сімейних стосунках або в робочому колективі, то, можливо, книга стане вашим єдиним порадником.
 • Читання покращує настрій. Люди, які читають регулярно, повідомляють про зменшення рівня стресу в порівнянні з тими людьми, хто цього не робить. Це чудовий спосіб відпочити від турбот і поринути в інший світ, хоча б на деякий час.
 • Читання робить вас більш здатним до творчості. Ті знання, досвід та враження, які ви вбираєте з книг, створюють поживне середовище для вашої музи.
 • Читання робить вас більш привабливим. Можливість підтримати бесіду на будь-яку тему і вразити ерудицією при знайомстві важко переоцінити для початку стосунків.
 • Читання дає моральну перевагу. Це, напевно, не дуже правильно, але начитана людина завжди буде відчувати деяку перевагу над людьми, які не мають цієї звички.
 • Читання – це найдешевша розвага з усіх доступних. Практично будь-який твір можна знайти і скачати в мережі і, навіть якщо ви віддаєте перевагу купувати паперові видання, то це все одно не так уже й дорого. Особливо, враховуючи той факт , що одна книга займе вас на багато днів або, можливо, навіть тижнів.

Фото заголовку
За матеріалами

Сподобалось?

Що таке вірність?

25 доказів того, що у стоматологів чудове почуття гумору