21 запитання, яке варто ставити собі щотижня

Якщо ви будете щотижня чесно відповідати на ці питання – ви почнете бачити нові можливості й перспективи. У вашому житті додасться усвідомленість і спрямованість. І поступово життя буде рухатися туди, куди ви хочете!

1. Що нового я дізнався, що з цього я впровадив?

Секрет успіху простий – робіть щодня один крок вперед. І через рік ви досягнете мети або будете до неї на 365 кроків ближче. А нова інформація допомагає йти швидше, простіше і ефективніше.

2. Моє найбільше досягнення цього тижня?

Коли ви озираєтеся і фіксуєте свої досягнення, ви піднімаєте собі самооцінку і впевненість. Завершені справи роблять вас сильнішими. А акцент на цьому робить ефект ще більшим! Якщо ж досягнень не було, значить, час запитати себе – чому? Адже ви або розвивається, або деградуєте.

3. Де я гальмував, витратив час даремно чи не діяв?

Всі роблять це, навіть мільйонери. Але успіху досягають ті, хто вчасно це помічає і перестає гальмувати.

4. Що з того, що я відкладаю, потрібно зробити на наступному тижні?

Всьому свій час. Деякі справи можуть потерпіти, а інші можуть призвести до великих втрат, якщо їх не зробиш. Такі справи є майже щотижня.

5. Якої мети я хочу досягти на наступному тижні і, що потрібно для цього зробити?

Це дозволить вам поглянути на всю ситуацію вцілому і виділити пріоритети для найближчих дій. Коли є мета – ваші дії набувають вищого рівня усвідомленості.

6. Чи є хтось, кому я хочу подякувати?

Напевно, хтось допомагав вам добрим словом, порадою або просто підтримав. Виразіть свою вдячність – можливо, це буде першим кроком до великої і плідної співпраці.

7. Найсильніше враження на цьому тижні?

Наше життя складається з того, що запам’яталося. Якщо сильних вражень немає, значить, тиждень минув даремно. І ви ніби й не жили зовсім. Адже дуже скоро буденність зітреться з пам’яті.

8. Що заважає мені рухатися вперед і як прибрати ці перешкоди?

Погане оточення, шкідливі звички, негативний досвід, відсутність знань, хронічні болячки – хто або що тягнуть за собою, не даючи діяти з максимальною ефективністю?

9. Які мої 3 головні цілі на 3 роки?

Аналіз довгострокових цілей щотижня допомагає вам звірити свій рух вперед. Або зрозуміти, що ви не рухаєтеся зовсім або рухаєтеся не туди…

10. Чи є хтось, кому я можу допомогти?

Допомога іншій людині – це найкращий спосіб зав’язати знайомство і налагодити контакт. Хто знає – може в майбутньому ця людина може допомогти вам.

11. Які можливості є в моєму розпорядженні?

Нові знання, нові люди, нові події – можливості є завжди. І вони приходять під ваші цілі. Визначте свої цілі і ви миттєво побачите можливості для їх досягнення.

12. Що я зробив для підтримки своєї форми і відмінного здоров’я?

Коли тіло наповнене енергією, то все дається набагато простіше.

13. Які кроки просунуть мене вперед до мети, і що я можу зробити вже зараз?

Сенс цього питання простий – виділити 2-3 кроки, які ви можете зробити вже зараз. А потім, на підставі отриманого досвіду і нових знань, ви побачите наступні кроки до мети.

14. Мої страхи – і що зробити для їх зменшення?

Всі люди чогось бояться. Коли ви знаєте, чого саме ви боїтеся, то подолати такий страх в рази простіше.

15. Рішення якоїсь однієї справи просуне мене максимально вперед?

Ви можете імітувати бурхливу діяльність, перекладаючи папірці і, роблячи нічого не значущі дзвінки. А можете зробити якусь одну справу і відразу просунутися вперед на кілька кроків. Визначте її і зробіть.

16. Хто може мені допомогти – з ким я хочу зустрітися?

Кращий спосіб виходу з патової ситуації – це знайти наставника, який це вже проходив. Знайдіть таку людину і запитайте його поради.

17. Розвиток якого одного навику просуне мене максимально вперед?

Завжди є знання, впровадження яких допоможе вам робити щось швидше, ефективніше, дешевше… При відповіді на це питання допомагає порівняння себе з більш успішною людиною у вашій сфері, що є у нього і чого немає в вас?

18. Скільки часу я провів зі своїми близькими?

Всі ми живемо не тільки заради себе, але і близьких нам людей. Але часто забуваємо про це. Адже немає нічого простішого, ніж поспілкуватися з ними хоча б годину в день.

19. Що з того, що я роблю, тягне мене назад?

Якщо ви зайшли в глухий кут і не розумієте, що робити, то дуже хорошим виходом може виявитися список «що робити».

20. Що з того, що я роблю, абсолютно марно для мого життя?

Можливо, варто припинити щось робити і краще цей час витратити на відпочинок.

21. Якби наступний тиждень був останнім у моєму житті, яку б одну справу я зробив вже завтра?

Відповідь на це питання допомагає звірити свої головні пріоритети в житті.

За матеріалами