4 квартири японських мінімалістів, що допоможуть зрозуміти, наскільки багато місця в нашому житті займає мотлох

Зараз в квартирі Фуміо Сасакі (Fumio Sasaki) знаходиться близько 200 предметів, хоч раніше там не можна було проштовхнутися від мотлоху і непотрібних речей. Щодня він байдикував, скаржився на відсутність грошей, не міг знайти часу та сил на хобі. Все змінилося, коли він дізнався про спосіб життя мінімалістів.

Взагалі, традиційна японська культура прагне до простоти: дзен-буддизм, що стежить за чистотою свідомості, чорно-біла каліграфія, тривірші хоку. Тому багато відомих мінімалістів – японці. Вони відкидають сучасну культуру невпинного споживання, володіючи тільки найнеобхіднішими речами. Спрощений стиль життя завоював популярність і на заході. Наприклад, метод прибирання КонМарі, який пропагує повне звільнення від непотрібних речей, зараз активно використовують жителі Європи і США.

Нас в Тутка надихнула культура Японії та історія Фуміо Сасакі – ділимося з читачами дивовижними фотографіями мінімалістичних японських інтер’єрів.

Квартира Фуміо Сасакі

Зараз в шафі Сасакі є: 3 сорочки, 4 пари шкарпеток, 2 куртки і ще декілька предметів гардеробу. У ванній ви побачите бритву, ножиці і пляшечку з милом, яким він вмивається, миє волосся і навіть посуд. А ось що було раніше:

Його квартира була завалена речами. Полиць бракувало для усіх книг, які він навіть не починав читати, тому вони купами виростали на підлозі. Багато простору займала колекція CD – і DVD- дисків. У шафі лежали речі, які він вважав “улюбленими”, хоча деякі з них одягав лише декілька раз. У кутку гітара та масивні підсилювачі припадали пилюкою, але цьому хобі Сасакі не приділяв багато часу.

Кожного вечора Сасакі сидів перед телевізором і пив пиво. Прокидався він пізно та йшов на роботу, ненавидячи своє існування. Він постійно порівнював себе з іншими і не міг знайти сили змінити своє життя. У відчаї він розлучився з дівчиною, сказавши, що не зможе її забезпечити, а потім купив лотерейні білети, наївно сподіваючись виграти кругленьку суму.

Все змінилося, коли Сасакі наштовхнувся в Інтернеті на статті про мінімалізм. Він усвідомив, що його дратує безлад, але він не знаходить сили прибрати, тому що речей надто багато. І вони забирають багато енергії.

Рік знадобився йому для того, щоб звільнити житло від усього непотребу. Частину він віддав друзям, колекцію дисків та книжок відніс до комісійного магазину. Фотографії та паперові листи просканував, щоб зберігати їх у зручному цифровому форматі.

Його квартира займає лише 20 квадратних метрів, але, здається, значно просторішою. Хтось із його друзів порахував, що у Сасакі всього 150 предметів, хоча сам хлопець зізнається, що зараз їх все ж таки більше.
Разом з простором звільнилася і свідомість Сасакі. Він відкрив для себе фізичну активність: у вільний час він любить ходити в далекі походи в гори. Хлопець вважає, що в нагромадженні речей люди забувають про те, що з квартири можна і треба виходити.

Він вважає за краще витрачати гроші і час на подорожі, якісну їжу, зустрічі з друзями і  особистий розвиток. Речі більше не заважають йому, він прекрасно обходиться своїм мінімальним набором. Він не вибирає, що одягнути зранку, не витрачає час, підбираючи в магазині унікальний шампунь. Навіть на миття підлоги він витрачає близько 2 хвилин.

Сасакі працює редактором журналу. Він написав книгу “Прощавайте, речі!», яка стала бестселером, і веде блог про мінімалізм японською мовою.

Все більше японців стають радикальними мінімалістами. Нижче ви побачите знімки охайних квартир, в яких немає нічого зайвого.

Квартира Кацуї Тойоди

Ось квартира мінімаліста Кацуї Тойоди (Katsuya Toyoda), який теж працює редактором. У нього є тільки стіл, шафа і футон – японський матрац, який він стелить на підлогу, а після пробудження прибирає в шафу.

На кухні й у ванні – нічого зайвого. Гардероб Тойоди теж мінімальний. До речі, є думка, що мінімалізм сподобався японцям завдяки лаконічному стилю одягу і життю Стіва Джобса. Хоч хтось вважає, що мінімалізм, навпаки, перейшов зі східної культури в західну.

Квартира Наокі Нухамати

Письменник Наокі Нумахата (Naoki Numahata) прекрасно поєднує мінімалістичний стиль життя і виховання дочки.

Він вважає, що для культури Японії важливо залишати простір порожнім. У приміщеннях для чайних церемоній немає нічого, окрім татамі для підлоги, усе інше повинне доповнити уяву людини

Квартира Саеко Кушубікі

Мінімалістка Саеко Кушубікі (Saeko Kushibiki) теж відмовилася від зайвих речей. У її скромному гардеробі тільки найнеобхідніше, а на кухні лише той посуд, що потрібний одній людині.

Кушубіці не потрібен стілець, а спить вона на матрасі-футоні та ховає його в шафу, коли прокидається.

А вам подобається мінімалізм? Чи ви добре почуваєте себе в творчому безладі?

За матеріалами