10+ стереотипів про красивих жінок, які сильно ускладнюють їм життя

Суспільство має свої стереотипи щодо красивих жінок: вони легко досягають своєї мети, труднощі їм не знайомі, а зовнішні дані — подарунок від природи. Але чи так воно є насправді?

Тутка вирішив розвінчати популярні міфи, які псують життя людям з привабливою зовнішністю.

Міф №1: Їй ніколи не розбивали серця

«Люди можуть пробачити людині розум, навіть талант, але красу — ніколи».

Моніка Беллуччі

  • Не раз бувало таке, що хлопці неправильно тлумачили свої почуття до мене і думали, ніби закохалися, але потім розуміли, що їм просто сподобалась моя зовнішність. На жаль, на той час, коли до них приходило це усвідомлення, я вже встигала повірити в їхні почуття і закохувалася сама. © Redhaired103

Згідно зі стереотипом фізичної привабливості, красиві люди в очах довколишніх людей спочатку мають кредит довіри і мають бажані риси характеру: діти прагнуть дружити зі своїми привабливими однолітками, вчителі вважають красивих учнів більш обдарованими, а дорослі люди схильні довіряти красуням.

Здавалося б, якщо ти гарний, то всі з тобою хочуть дружити і перебувати поруч, а отже ти застрахований від розчарувань в людях. Проте це не так: щира дружба стикається із заздрістю. Ми часто вважаємо, що красива жінка усміхатиметься і з ножем у спині, легко переживе зраду коханих або друзів. Насправді це не так — вона, як і кожна звичайна жінка, чутливо реагує на кожну несправедливість.

Міф №2: Їй все легко дістається

  • Я працюю в центрі психічного здоров’я, і двічі мені приходилося переривати консультацію, тому що клієнти не могли зосередитися через мій зовнішній вигляд. Я не сприймаю це як комплімент, бо мені платять за кожну консультацію окремо і так я втратила частину свого заробітку. © Erineegads

Наші читачі вже не раз бачили інформацію про те, що красивим людям більше платять і вони швидше піднімаються кар’єрними сходами. Але також існує таке явище, як синдром бджолиної королеви, який суттєво ускладнює красуням життя на роботі. Замість того, щоб спрямувати діяльність своїх підлеглих у потрібне русло, директорки сприймають жінок як загрозу і ставляться до них досить жорстко і прискіпливо.

Водночас чоловіки-керівники нерідко чекають від привабливої співробітниці особистої уваги, а не виконання прямих обов’язків. Довести, що красиве личко має гарний фахівець, буває дуже нелегко, адже увага зосереджується лише на твоїх зовнішніх принадах.

Міф №3: У неї немає комплексів

Американська модель Камерон Расселл почала кар’єру в 16 років і встигла попрацювати з найвідомішими будинками мод. Ця дівчина точно знає, що діється за лаштунками модних показів, і не соромиться говорити як про плюси, так і про мінуси своєї професії. Камерон розповіла, що навіть затребувані моделі страждають від комплексів і вкрай не впевнені в собі.

Важко повірити, але жінки з плоскими животами і стрункими ногами не можуть позбутися нав’язливої думки «З моїм тілом щось не так», тому що кожен день вони порівнюють себе з кимось іншим, хто ще стрункіший, молодший і успішніший. Спроба дотягнутися до придуманого індустрією краси ідеалу може привести до дисморфофобії (захворювання, при якому людина надмірно стурбована своєю зовнішністю) і до інших психологічних проблем. Так, середній «вік» харчових розладів надто молодий: 21 рік — початок захворювань, пов’язаних з переїданням; 18 років — пік розвитку булімії та анорексії.

Міф №4: Вона не залишиться самотньою

  • Я багато разів чула фразу: «Ти красива, і я не можу повірити, що у тебе нікого немає». Думаю, що в цьому ховається причина того, що зі мною ніхто не знайомиться: люди впевнені в тому, що я не вільна. Але я хочу зустрічатися, я самотня. © Сaptainsaveabro

Вчені визначили, що життя привабливіших людей ми вважаємо цікавішим і яскравішим. Краса, безумовно, притягує погляди, але не може стати запорукою щасливого життя.

Міф №5: Їй просто пощастило, що вона народилася красивою

Навіть якщо природа не поскупилася і обдарувала щедро красою, це не означає, що жінка не докладає ніяких зусиль для поліпшення своєї зовнішності й підтримання гарної форми. До красунь завжди більш пильна увага, тому їм не прощають помилок: модні провали, неакуратний манікюр, несвіже волосся — все це стане предметом обговорення. Заздрісники готові під лупою вишукувати недоліки і обговорювати їх, немов намагаючись довести земне походження цієї жінки.

Кожна жінка знає: краса — поняття скороминуще, його треба підтримувати, працювати над собою. Краса — скарб, який витрачається без залишку.

Міф №6: Вона холодна і звикла дивитися на всіх зверхньо

Краса — це не синонім стервозності. Красива жінка може бути доброю, ніжною і турботливою. Інша справа, що красуні, які втомилися від постійної уваги небажаних осіб і заздрісних обговорень, надягають на себе маску неприступності, а потім звикають жити в такому образі. Мало хто з людей зважиться продемонструвати суспільству свою вразливість, а зарозумілість — найпопулярніший спосіб захистити себе від агресії інших.

Міф №7: Її бояться чоловіки

Так, є певний тип чоловіків, які уникають красунь. Вони зазвичай заздалегідь применшують свої шанси і, боячись почути відмову, не підходять знайомитися, щоб не травмувати свою психіку ще сильніше. У такого страху є своя назва — гінофобія. Але ця проблема має психологічне підгрунтя, і приваблива жінка не має до її розвитку жодного відношення.

А є такі надмірно впевнені в собі чоловіки, які мають вкрай високу самооцінку і готові підійти хоч до міс Всесвіту. Проблема в тому, що найчастіше такі індивідууми не викликають симпатії своєю поведінкою і зовнішнім виглядом.

Міф №8: Крім краси, у неї нічого немає

Красу часто сприймають як синонім не мудрості. Дякуючи Богу, сучасні дівчата все частіше руйнують цей стереотип.

Часто в суспільстві краса сприймається як синонім дурості. На щастя, все більше дівчат готові спростувати цей безглуздий стереотип. Наприклад, володарка титулу «Міс Англія – 2019″ Бхаша Мукерджі знає 5 мов і працює лікарем. Своїм прикладом дівчина має намір змінити колишнє уявлення про переможниць конкурсів краси. Пріоритет для дівчини — робота в лікарні, а конкурси вона сприймає як хобі, яке робить її життя яскравішим.

Міф №9: У неї високі запити

А не забудьте стереотип, що красивій жінці потрібні лише заможні чоловіки. Суспільство з якоїсь причини засуджує відверте зізнання: «Хочу красивого і багатого». Але зізнайтеся: було б дивно бажати протилежного. Безумовно, якщо випаде можливість бути з забезпеченим і приємним чоловіком, то мало хто відмовиться від такої пропозиції. Але це не вирішальний фактор для красуні: привабливі жінки теж закохуються у звичайних хлопців, попри те, що вибір у них, як правило, більший.

Згідно з дослідженням, зовнішня привабливість — важлива деталь при виборі партнера як для чоловіків, так і для жінок. Проте і з цього правила бувають винятки. Подивіться на рудоволосу красуню Крістіну Гендрікс (на знимці вище), яка вже понад 10 років щаслива в шлюбі.

Міф №10: У неї не буває проблем зі спілкуванням

  • Часто люди пов’язують привабливість з екстравертний типом особистості, а якщо людина сором’язлива, то приймають це за грубість і зарозумілість. Я — інтроверт, і кілька моїх друзів зізналися, що до знайомства зі мною думали, що я стерва. © Mollyhx

І в Голлівуді є сором’язливі красуні. Наприклад, Сальма Гаєк — яскрава жінка і одна з найбільш замкнутих знаменитостей. Актриса намагається прийняти себе і подолати сором, але чесно зізнається, що панічно боїться виступів перед публікою і комплексує через невисокий зріст.

Міф №11: Через таких чоловіки сприймають всіх жінок є, як товар

Особливо затяті борці за ідеї бодіпозитиву люблять згадувати актрис і моделей, які не шкодують коштів і часу на власну зовнішність. В цьому випадку змінюється основна мета бодіпозитиву — спрямованість на природність — на бодішеймінг, тобто неприйняття жіночої краси. Красунь звинувачують в пластичних операціях, їх прагненні схилятися перед чоловіками і голосно заявляють про важливість внутрішньої краси, принижуючи красу зовнішню.

А як ви вважаєте, краса робить життя легшим чи навпаки, тільки ускладнює його?

Facebook Коментарі

Пов'язані статті

Back to top button
Close
Close