in ,

11 речей, про які вам не розкажуть перукарі

Хороша зачіска здатна підвищити жіночу самооцінку та подарувати приголомшливий настрій на цілий день. Але іноді після відвідування перукарні можна отримати абсолютно протилежний результат. Все тому, що у кожного майстра є свої секрети, і далеко не завжди вони спрямовані на те, щоб зробити ваше волосся красивим і здоровим.

Ми в Тутка зібрали 11 секретів перукарів, про які треба знати, перш ніж приступати до свого перетворення.

1. Показуйте майстрові не лише те, що ви хочете бачити на своїй голові, але і те, чого не хочете

Перш ніж іти в салон, знайдіть і збережіть декілька образів, які вам подобаються, а також парочку абсолютно неприйнятних варіантів. Важливо, щоб зображення були максимально наближені до бажаного результату, а не “я хочу як на цьому знімку, але трохи коротше” (у кожного своє уявлення про “трохи”). Це допоможе майстрові краще зрозуміти, що саме ви хочете побачити у себе на голові.

2. Неможливо отримати бажаний колір за один сеанс фарбування

Якщо ви довго фарбувалися темною фарбою, а зараз хочете стати блондинкою, будьте готові витратити на зміну образу не один день і круглу суму грошей. Якісне освітлення волосся – це завжди довго і дорого. Якщо майстер пропонує вам за пару годин перетворитися з брюнетки у блондинку, краще не погоджуйтеся: ви ризикуєте піти не лише без бажаного кольору, але і взагалі без волосся.

3. Майстер повинен впізнати історію вашого волосся

Перш ніж фарбувати ваше волосся, майстер повинен впізнати у вас його історію: чим і скільки разів ви до цього були забарвлені. Ця інформація особливо важлива, якщо ви вирішили кардинально змінити колір. Це треба для того, щоб підібрати правильну технологію фарбування.

4. Дізнайтеся, на якому відсотку оксиду освітлює майстер

Якщо ви вирішили змінити колір волосся і освітлитися у майстра за допомогою пудри, дізнайтеся, на якому відсотку оксиду він працює. Якщо це значення складає 9 % і вище, то великий ризик того, що білок у волоссі запечеться, воно стане жовтим і більше не освітлиться.

5. Кучері приховують помилки майстра

Нерівну стрижку або невдале фарбування майстер може легко замаскувати: для цього йому досить буде зробити вам кучері. Щоб оцінити результат роботи перукаря, попросіть його витягнути волосся феном. На гладкому і прямому волоссі добре видно усі помилки і недоліки.

6. Дорогі салонні засоби догляду можуть замінювати дешевим масс-маркетом або розбавляти водою

На жаль, це так. Якщо салон намагається економити на всьому, то засоби з догляду не стають виключенням. Дорогі шампуні та бальзами можуть розбавляти або дешевими засобами, або просто водою. У результаті в продукті змінюється pH, і такі засоби догляду стають не лише даремними, але навіть небезпечними. Так, рН шампуню для освітленого і ослабленого волосся повинен мати значення 4,5-5,5, а для натурального або жирного волосся – 7-8.

7. Хімічна завивка підходить тільки для здорового волосся

Багато власниць прямого волосся хоч би раз замислювалися про перманентну завивку. Але, на жаль, деяким типам волосся вона абсолютно протипоказана. Тонке, ослаблене і освітлене волосся може сильно зіпсувати склад для хімічної завивки. Крім того, він може просто взагалі нічого не завити.

8. При виборі стрижки враховуйте структуру волосся

При виборі стрижки враховуйте не лише тип обличчя, але і структуру волосся. Наприклад, м’яке пухнасте волосся погано тримає форму. Тому власниці такого волосся не підходять геометричні стрижки. Щоб не помилитися із зачіскою, подивіться на зірок, чия структура волосся схожа з вашою.

9. Не всі типи волосся можна філірувати

Тонке, пухнасте і кучеряве волосся не можна стригти  ножицями для філірування. Кучеряве волосся пористе, від філірування його якість псується, воно тільки сильніше розпушуються, а кінчики стають ламкими і  посіченими.

10. Випрямлення кератином не лікує волосся

Кератин – це білок, з якого складається людське волосся. Під час випрямлення майстер наносить на волосся склад, який заповнює порожнечі й тріщини.

Більшість засобів для випрямлення волосся містять штучний кератин. Він не відновлює волосся, а створює красиву “обгортку”. Коли ефект від процедури закінчиться, волосся стане жорстким і ламким. До того ж засоби на основі справжнього кератину містять формальдегід, який негативно впливає на легені та дихальні шляхи.

11. Багато салонних процедур абсолютно даремні

Більшість салонних процедур спрямована не на лікування і відновлення вашого волосся, а на збільшення середнього чека. Причину ламкості, випадання і посічення треба шукати передусім усередині організму. До подібних даремних процедур можна віднести стрижку гарячими ножицями, ботокс і полірування волосся.

За матеріалами

«Тій, хто покохає мого сина». Зворушливий лист від матері

ЇЖА як ЛІКИ: 9 продуктів з несподіваними властивостями