15 помилок, яких ми всі припускаємося, коли користуємося феном (Сушити волосся знизу вгору — погана ідея)

Що може бути легше, ніж висушити й укласти волосся після душу? Але, виявляється, і тут є свої премудрості: важливі відстань між феном і волоссям, температура і навіть напрямок повітряного потоку.

Тутка занурився в науку сушіння волосся і вийняв з неї найбільш поширені помилки, які тепер ви легко зможете не повторювати після чергових водних процедур.

1. Сушимо волосся тільки гарячим повітрям

Практично у всіх фенів є режим холодного повітря, і це не помилка виробника. Перемкніть регулятор на «морозну» позначку, щоб закріпити результат укладки. Вплив прохолоди загальмує випаровування вологи — завитки протримаються довше. До речі, це додаткова профілактика посічених кінчиків.

2. Вибираємо неправильний напрямок повітря

Сушіть волосся від коренів до кінців, за напрямком росту волосся. В іншому випадку лусочки, з яких складається кутикула, розкриються, волосини розпушиться і почнуть чіплятися одна за одну. Якщо сушити завитки від коренів до кінчиків, то лусочки, навпаки, з’єднаються разом і додадуть природного блиску зачісці.

3. Неправильно тримаємо фен

Тримати фен основною рукою здається цілком природним — так роблять багато людей. І дарма, адже для формування укладки або розподілу пасем потрібна спритність якраз цієї руки. Це дозволить краще контролювати процес, ефективніше працювати гребінцем і врешті затратити менше зусиль.

4. Тягнемо волосся донизу

Не треба притримувати волосся за кінчики: при сушінні це лише зменшує потенційний об’єм. Витягніть руку вгору, підхопіть кінчики волосся гребінцем і спрямуйте струмінь теплого повітря на пасмо. Зачіска вийде об’ємною, але при цьому гладкою і «живою».

5. Тримаємо фен занадто близько до голови

Якщо розташувати фен безпосередньо близько до волосся, можна не тільки поступово зробити його більш ламким, а й заробити опік шкіри голови. 30 см — таку відстань рекомендується зберігати між феном і головою. Як її відміряти? Просто тримайте пристрій плюс-мінус на відстані витягнутої руки.

6. Не ділимо волосся на зони

Зазвичай ми сушимо всю копицю волосся разом, хаотично переміщуємо фен то туди, то сюди. Процес піде швидше і буде ще ефективнішим, якщо розділити волосся на 4-5 зон, закріпивши кожну шпилькою. Можна зробити 2 проділи: вертикальний (від чола до шиї) і горизонтальний (від вуха до вуха).

7. Занадто довго тримаємо волосся в рушнику

Не варто сушити волосся рушником понад 30 хвилин, особливо якщо він з бавовни. Частинки цієї тканини створюють ефект тертя і роблять волосся більш вразливим при подальшому сушінні феном. Вибирайте більш м’який рушник з мікрофібри та залишайте волосся в ньому не довше, ніж на 10 хвилин. Важливий нюанс: перед використанням фену густе й об’ємне волосся мусить бути сухим приблизно наполовину, тоді як тонке або середньої товщини — на 80%.

8. Забуваємо про термозахист

Актуальний для тих, хто орудує феном раз в тиждень і частіше. Нанесіть на волосся термозахист, щоб уберегти їх від можливих пошкоджень при впливі гарячого повітря. Такі засоби можуть змиватися або не змиватися. До перших відносяться шампуні та кондиціонери з термозахисними властивостями, до других — спреї, креми та масла.

Вибирати термозахист потрібно залежно від типу волосся. Людям з сухим волоссям краще уникати продуктів на основі спирту. Якщо ж у вас жирне або нормальне волосся, не купуйте засоби на масляній основі.

9. Не використовуємо насадку-концентратор

Мова про плоску насадку, над призначенням якої багато людей зламало голову. Ця крихітка допомагає точно спрямувати потік повітря на конкретну прядку. Результат — менше заплутаних завитків і посічених кінчиків, волосся захищене від перегрівання. А якщо спрямувати повітря на корені, то це додасть шевелюрі додаткового об’єму.

10. Поспішаємо вийти на вулицю

Після того, як ви закінчили укладку волосся феном, деякий час залишайтеся в приміщенні. Різка зміна температури негативно позначиться не тільки на об’ємі. Такі перепади не йдуть на користь шкірі голови.

11. Починаємо сушіння з дифузора

Це збільшує ймовірність посічених кінчиків і заплутування майже у 2 рази: мокре волосся більш ламке, при високій швидкості сушіння шанс травмувати їх вищий. Починайте звичайною насадкою на низькій швидкості та середній температурі. Через деякий час можна перейти на дифузор.

12. Не звертаємо уваги на матеріал насадок

Насадки для фена можуть бути з металу, кераміки або пластику. Перші допомагають зробити більш охайну укладку, але метал нагрівається швидше, а це додатковий фактор пошкодження волосся. Використовуйте металеву насадку для особливих випадків. Для щоденного сушіння краще зупинити свій вибір на пластиковій або керамічній. До того ж вони непогано розділяють волосся і рівномірно прогрівають шевелюру.

13. Не чистимо фен

Ніколи не чистили сіточку фена? Саме час це зробити, оскільки забруднення завдають шкоди не тільки приладу, але і волоссю. В отвори потрапляють частинки засобів для укладки, пил, бруд і так далі. Накопичуючись, вони ускладнюють прохід повітря, температура всередині фена зростає — той може спалахнути або просто зламатися.

Фен варто очищувати від бруду регулярно: якщо користуєтеся ним раз на тиждень — проводьте гігієнічну процедуру щомісяця. Ще частіше — раз на 2 тижні.

14. Сушимо волосся на максимальній температурі

Одна з найбільших помилок: волосся пересушується і стає більш ламким. Це слабо прискорить процес, тому виставляти температуру на максимум варто лише в крайніх випадках — наприклад якщо у вас кучері, які важко піддаються випрямлянню або ви вирішили зробити суперскладну укладку. В інших ситуаціях краще обмежитися середньою температурою.

15. Фіксуємо фен в одному положенні

Здавалося б, це очевидно, але деякі сушать волосся, буквально завмерши з феном в руці. Інструмент має постійно рухатися, змінювати кут, переміщуватися навколо голови. Так ви отримаєте чисте і сухе волосся або красиву укладку набагато швидше.

А які лайфхаки з використання фена ви застосовуєте?